Účast střelců CZ Shooting Teamu na World Police & Fire Games 2022 přinesla čtyři medaile

11. 8. 2022

Ve dnech 22. až 31. července se v nizozemském Rotterdamu konaly sportovní hry World Police & Fire Games (WPFG) 2022. Příslušníci policejních a hasičských sborů z celého světa zde změřili síly v celkem 62 disciplínách. Jedné z nich – Police Action Pistol (PAP), obdoby sportovní střelby podle pravidel IPSC – se zúčastnili také dva střelci CZ Shooting Teamu: Ljubiša Momčilovič a Miguel Ramos. Výsledek? Tři zlaté a jedna stříbrná medaile!

Letošní ročník WPFG přilákal na 10 000 účastníků ze 70 zemí světa. Těchto sportovních her se vůbec poprvé účastnili také střelci týmu CZ Shooting, kteří jsou současně aktivními příslušníky policejního sboru.

Srb Ljubiša Momčilovič a Portugalec Miguel Ramos se v disciplíně Police Action Pistol, v kategorii poloautomatická pistole, utkali se 79 soupeři z 15 různých států. Na kryté střelnici pro ně bylo připraveno šest zajímavých střeleckých situací s možností výběru různých střeleckých taktik. Absolvování závodu vyžadovalo minimálně 135 ran. Jednotlivé stage byly postaveny dle pravidel IPSC, podle nichž rovněž probíhalo hodnocení. Také použité terče byly stejné jako na IPSC závodech. Disciplína PAP v podstatě odpovídá IPSC divizi Production, jediný rozdíl spočívá ve výbavě: povolena jsou pouze pouzdra na zbraň a zásobníky „služebního typu“, zakázány jsou magnety na opasku.

První den závodu v disciplíně PAP proběhla soutěž jednotlivců, další den mezi sebou soutěžila družstva. Každý člen týmu střílel jednu ze čtyř střeleckých situací a výsledky jednotlivých střelců týmu se následně sečetly dohromady.

Ljubiša Momčilovič si na všech stanovištích vedl skvěle a ze závodu si odvezl hned tři zlaté medaile – první získal za celkové vítězství v jednotlivcích, druhou za první místo v jednotlivcích v kategorii Senior. Třetí zlatou medaili vybojoval společně se svými kolegy z družstva srbského policejního sboru, které za sebou nechalo dalších třináct družstev.

Miguel Ramos, který byl jediným reprezentantem portugalské policie, se kvůli dopravním komplikacím nemohl účastnit hlavního závodu a všechny střelecké situace pak zvládl odstřílet během dvou hodin. „Byl to velmi zábavný zážitek a zároveň byl průběh závodu odlišný, než je běžné a na jaký jsem zvyklý,“ komentoval to. Po skvělém výkonu získal Miguel stříbro v kategorii jednotlivců.

Oba členové CZ Shooting Teamu při své premiérové účasti na WPFG používali sportovní pistole CZ Shadow 2. Zajímavostí je, že pro Ljubišu Momčiloviče jde vlastně o služební zbraň: jako střelecký instruktor je příslušníkem Speciální protiteroristické jednotky srbské policie (Специјална антитерористичка јединица, САЈ), která má pro služební, ale i sportovní účely k dispozici 20 až 30 pistolí CZ Shadow 2 a CZ Shadow 2 OR.

World Police and Fire Games (WPFG) je sportovní událost pro aktivní i bývalé příslušníky policejních a hasičských sborů po celém světě. První ročník soutěže se konal již v roce 1985 v San Jose v Kalifornii a od té doby se toto klání koná každé dva roky. Letošní 19. ročník byl kvůli pandemii covid-19 posunut o jeden rok. Další ročníky by však měly pokračovat tradičně každý lichý rok. V roce 2023 se tedy můžeme těšit na WPFG v kanadském Winnipegu.

Střelcům CZ Shooting Teamu gratulujeme k vynikajícím výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci. Do dalších střeleckých závodů přejeme všem střelcům hodně úspěchů.

 

 

Výsledky závodu:

 

PAP jednotlivci

  1. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shooting Team                     100 %
  2. Miguel Ramos (PRT), CZ Shooting Team                              91,15 %
  3. Sebastiien Armendariz (FRA)                                                         88,23 %

 

 

PAP družstva

  1. Srbský policejní sbor (Serbia Police Department)                     100 %
  2. Francouzská policie (France Police)                                              91,07 %
  3. Bellators                                                                                                82,28 %

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor