Pistole série CZ 75

Legenda, která nestárne

Dnešní pistole CZ 75 jsou mostem mezi slavnou tradicí České zbrojovky a.s. a její supermoderní současností. Všechny modely této řady využívají maximálně jednoduchý a spolehlivý spoušťový mechanismus OMEGA. Společnými rysy pistolí CZ 75 jsou dále perfektní ergonomie, absolutní spolehlivost, vysoká kapacita zásobníku a mimořádná přesnost.

Hlavní vlastnosti série CZ 75

Oboustranné ovladače

Žádné omezení při ovládání zbraně pravou nebo levou rukou zajišťují oboustranné ovladače manuální pojistky nebo vypouštění kohoutu.

Ergonomické pryžové střenky

Vynikající přilnavost ruky střelce, jistý a pevný úchop i v případě mokré dlaně.

Prodloužená, snadno přestavitelná zádržka zásobníku

Snadné vypuštění zásobníku prostřednictvím prodloužené stopky ovládací části, která je jednoduše přestavitelná pro ovládání pravou nebo levou rukou.

Tvarované ústí zásobníku

Dvouřadý zásobník s jednořadým vyústěním pro štíhlejší konstrukci zbraně zrychluje přebíjení zbraně.

Vysoká kapacita zásobníku

Mít několik nábojů v zásobníku navíc oproti jiným zbraním se vždycky vyplatí. Prodloužený plášť zásobníku obepnutý ergonomickou botkou zvyšuje kapacitu zásobníku na maximální možnou hodnotu bez výrazné změny celkové výšky zbraně.

Přední a zadní natahovací drážky

CZ 75 se Vám přizpůsobí. Přední a zadní natahovací drážky umožňují pohodlnou a bezpečnou manipulaci se závěrem, jakýmkoliv způsobem jste zvyklí.

Standardizovaná lišta

Svítilnu, laserový značkovač případně kombinaci svítilny a značkovače bezpečně připojíte ke zbrani prostřednictvím lišty dle MIL-STD 1913.

Optimální osa hlavně

Kultivované chování zbraně, nízký zdvih při výstřelu a optimální zpětný ráz díky vhodně položené ose hlavně a díky optimálnímu rozložení hmotnosti zbraně.
Celkové rozměry (v x š x d)
ico Celkové rozměry (v x š x d)
Délka hlavně
ico Délka hlavně
Hmotnost s prázdným zásobníkem [g]
ico Hmotnost s prázdným zásobníkem [g]
Ráže
ico Ráže
Kapacita zásobníku
ico Kapacita zásobníku
Mířidla
ico Mířidla
Spoušť
ico Spoušť
Materiál rámu
ico Materiál rámu
Střenky
ico Střenky
Bezpečnostní prvky
ico Bezpečnostní prvky
Velikost
ico Velikost
Odpor Spouště
ico Odpor Spouště
Délka chodu spouště [mm]
ico Délka chodu spouště [mm]
Délka resetu [mm]
ico Délka resetu [mm]
144x36,5x208 mm 114 mm 1170 9 x 19 16 Luminiscenční SA/ DA Ocel Polymerové Bezpečnostní ozub | Manuální pojistka | Blokování zápalníku Full-size SA: 20 N DA: 46 N SA: 9 ± 1 DA: 15 ± 1 6-7
135x38x184 mm 92,5 mm 800 9 x 19 15 Luminiscenční SA/ DA Hliníková slitina Pryžové Bezpečnostní ozub | Manuální pojistka | Blokování zápalníku Compact SA: 20 N DA: 46 N SA: 9 ± 1 DA: 15 ± 1 6-7

Hodnocení produktu

8. 9. 2020 21:04
10 / 10
Jaro Rybarik
Cz 75 compact. Výborná zbraň. Sedí perfektne v ruke. Ergonómia je faj a váha mi vyhovuje. Rok výroby 1993. Som tretí majiteľ. Mám ju 18 rokov. Doteraz na strelnici nikdy nesklamala. Do 15-20 metrov je super. Je to na osobnú ochranu.Už dva krát som bol na tlakovej skúške. Všetko funguje ako má. Čoskoro bude tretia skúška. Ak toto ustojí, nechám si ju do dôchodku. Už dávno uvažujem o kúpe novej zbrane. Určite to bude CZ ta s dlhšou hlavňou.
19. 12. 2021 20:20
10 / 10
Gabriel Schwarcz
Dobrý deň. Som majiteľom krásnej klasiky ČZ 75, ročník výroby 1982. Bola to láska na prvý pohľad, keď som ju prvý krát uvidel aj s popisom v ATOM-e, vedel som, že ju raz chcem mať. Som prvý majiteľ, som s ňou maximálne spokojný, okrem černenia neprešla žiadnymi úpravami, dodnes mi spoľahlivo slúži. Čo mi chýba, to sú pôvodné náhradné diely, informácie o možnosti zameniteľnosti náhradných súčiastok z novších typov na moju zbraň., Vadí mi veľký rozdel v cene pryžovych gripov v USA a ČR, SR.
21. 12. 2021 17:56
10 / 10
Jan Kára (CZ 75 P-01)
Spolehlivost, přesnost, při střelbě čitelná zbraň pro střelce. Manipulace vynikající. Ocenil bych tlumič
11. 7. 2022 14:06
10 / 10
Jan Pavlíček (CZ 75 B)
Perfektní ve všech ohledech. Ergonomii nemám co vytknout, robustnost a spolehlivost na výbornou. Na 30 000 výstřelů mi sice připadá 4 násobná výměna záchytu zásobníku dost, na druhou stranu přesnost a spolehlivost provozu to bohatě vynahrazuje. I přes relativně vysokou hmotnost ve srovnání s kompakty, je výborně nositelná. V Dasta pouzdru vysloveně přilne k tělu.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer/Service lokátor