Pistole série CZ SHADOW 2

Nová vládkyně divize Production sportovní střelby podle pravidel IPSC a nejpřesnější a nejrychlejší pistole své kategorie na světě

Série CZ SHADOW 2 je rodina špičkových velkokapacitních celoocelových pistolí pro moderní dynamické sportovní disciplíny. S těmito modely dobří střelci střílejí skvěle a ti nejlepší suverénně vítězí na nejprestižnějších soutěžích dle pravidel IPSC. Současně jde o zbraně, které výborně poslouží i pro účinnou sebeobranu.

Konstrukčně tyto elegantní a naprosto spolehlivé pistole navazují na úspěšnou rodinu CZ 75 SP-01 SHADOW, která jednu dekádu kralovala divizi Production sportovní střelby dle IPSC a kterou řada CZ SHADOW 2 překonává ve všech klíčových faktorech.

Tato náročná mise byla splněna díky úzké spolupráci s elitními střelci CZ Shooting Teamu a zapojení nejmodernějších vývojových postupů a technologií. Pistole CZ SHADOW 2 mají radikálně modernizovaný závěr a rám, což jim spolu s prodlouženou hlavní dovoluje střílet přesněji a rychleji. Spoušťový mechanismus byl vyladěn pro hladší chod a má zkrácený reset. Rám a rukojeť jsou tvarovány s ohledem na co nejpohodlnější a nejhlubší úchop. Výrazný checkering zajišťuje naprosto spolehlivý kontakt střílející ruky se zbraní za všech okolností.

K exkluzivní kvalitě a vynikající přesnosti řady CZ SHADOW 2 významně přispívá precizní výroba na robotických obráběcích centrech bez zapojení ruční práce. Povrchová úprava těchto zbraní je inspirována služebními modely a zaručuje extrémní odolnost vůči korozi, povětrnostním vlivům a mechanickému poškození.

Hlavní vlastnosti série CZ SHADOW 2

Extrémně odolná povrchová úprava

Speciální povrchová úprava hlavně, závěru a rámu zajišťuje odolnost proti mechanickému poškození, čímž zvyšuje životnost zbraně. Současně zajišťuje odolnost proti povětrnostním vlivům.

Výrazný checkering

Stovky ostrých výstupků na přední části rukojeti zajišťují dokonalou stabilitu zbraně v úchopu. Zbraň v ruce neklouže při výstřelu ani při prudkých změnách bočního směru.

Hladký chod spouště a zkrácený reset

Hladký chod spouště a zkrácený reset je jedním z klíčových faktorů nutných pro dosahování co nejlepších střeleckých výsledků.

Duralové střenky

Dural, coby slitina hliníku, patří mezi lehké, ale zároveň velmi odolné materiály. Duralové střenky dodávají stabilitu pro maximálně pevný a konzistentní úchop sportovní zbraně.

Polohovatelný a přestavitelný hmatník zádržky zásobníku

Rychlost přebíjení během řešení střelecké situace musí být naprosto intuitivní. S polohovatelným hmatníkem nalezne každý uživatel pozici, která mu maximálně vyhovuje, čímž zrychlí proces přebíjení zbraně.

Muška se světlovodným vláknem

Optické vlákno protažené muškou čerpá světlo z okolí a soustředí jej do svého příčného průřezu. Září jasně oproti okolním předmětům, zlepšuje a hlavně zrychluje orientaci při míření a výrazně zkracuje čas potřebný k zamíření.

Rukojeť tvarovaná pro co nejhlubší úchop

Úpravy rámu pod bobřím ocasem pro maximálně hluboký úchop zlepšují chování zbraně při výstřelu a snižují zdvih zbraně způsobený výstřelem.

Skvěle čitelné stavitelné hledí

Delší záměrná ve spojení s výškově a stranově stavitelným robustním hledím a světlovodnou muškou zvyšují přesnost zbraně jako celku.

Za studena kovaná hlaveň dlouhá 120 mm

Nejnáročnější, nejpreciznější a nejdražší metoda kování vývrtu hlavní za studena usměrňuje tok vláken, což má vliv na přesnost a životnost hlavně. Dále vylepšuje přesnost střelby prodloužení délky hlavně oproti základnímu modelu.
Celkové rozměry (v/š/d)
ico Celkové rozměry (v/š/d)
Délka hlavně
ico Délka hlavně
Hmotnost
ico Hmotnost
Ráže
ico Ráže
Kapacita zásobníku
ico Kapacita zásobníku
Mířidla
ico Mířidla
Spoušť
ico Spoušť
Rám
ico Rám
Střenky
ico Střenky
Bezpečnostní prvky
ico Bezpečnostní prvky
Velikost
ico Velikost
157/34/217 mm 120 mm 1,33 kg 9×19
9×21
19/10 (9×19)
19/10 (9×21)
Světlovodná muška
Výškově stavitelné hledí
SA/DA Ocel Duralové Bezpečnostní ozub
Manuální pojistka
Full-size
157/34/217 mm 120 mm 1,33 kg 9×19
9×21
19 (9×19) Výškově stavitelné hledí
Světlovodná muška
SA Ocel Duralové Bezpečnostní ozub
Manuální pojistka
Full-size
157/34/217 mm 120 mm 1,33 kg 9×19
9×21
19/10 (9×19)
19/10 (9×21)
Světlovodná muška
Výškově stavitelné hledí
SA/DA Ocel Duralové Bezpečnostní ozub
Manuální pojistka
Full-size
157/34/217 mm 120 mm 1,33 kg 9×19
9×21
19/10 (9×19)
19 (9×21)
Světlovodná muška
Výškově stavitelné hledí
SA/DA Ocel Duralové Bezpečnostní ozub
Manuální pojistka
Full-size
Novinka
157/34/217 mm 120 mm 1,33 kg 9×19
9×21
19/10 (9×19) Světlovodná muška
Výškově stavitelné hledí
SA/DA Ocel Duralové Bezpečnostní ozub
Manuální pojistka
Full-size

Hodnocení produktu

8. 10. 2020 20:55
9 / 10
Vladimír Dobiáš (CZ SHADOW 2)
Již jsem hodnotil u P-10C ... nicméně tady S2 je asi ???? ❤️ Možná kdyby nabídka eshopu byla větší co se týče nabídky laděných dílů pro vaše produkty ... Třeba něco jako CZUB-SPORT. cz by nebylo od věci kdy by byla možnost koupi všech možných i "nemožný h doplňků ???? Je toho spousty a je škoda, že dost" tuningových doplňků pro zbraně z Brodu objednávám že státu či jiných zemí EU ???? Prosím zapracujte na tom dokažte nám, že nás nemáte na salámu ...
8. 10. 2020 18:41
10 / 10
Lukáš Jurásek (CZ SHADOW 2)
Naprostá spokojenost.
20. 10. 2020 21:52
10 / 10
Jakub Rubáček (CZ SHADOW 2 ORANGE)
Dobrý den, špičková zbraň jako je tato ani nepotřebuje recenze. Majitelé vědí, budoucí majitelé zjistí... Dokonalost má jméno CZ SHADOW 2 ORANGE.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor