Tři nové malorážky CZ 457

30. 3. 2020

Kromě pistole CZ P-10 Micro přinášíme v tomto roce tři novinky v řadě malorážek CZ 457. Novými modely jsou extrémně odolná a lehká malorážka do každého počasí CZ 457 Synthetic, nekonvenční malorážka s perfektní ergonomií pažby CZ 457 Thumbhole a mimořádně přesná malorážka pro střelbu na velké vzdálenosti CZ 457. Každý model má jiné vlastnosti a byl vyvinut pro různé účely. Kterou malorážku potřebujete vy?

 

Malorážka – ideální zbraň pro všechny

Není čistších střeleckých radostí, než jaké vám nabízí dobrá malorážka. Ať již jste zkušení, třeba závodní střelci, anebo teprve se střílením začínáte, dobrá malorážka vám pomůže zlepšovat vaši střeleckou dovednost a přinese spoustu radosti. Je ideální zbraní pro vstup do světa palných zbraní, nováčka neruší ani zpětný ráz, ani hluk výstřelu. Někteří střelci mají svou dovednost vrozenou, ale většina střelců se musí k výkonnosti prostřílet. A když už jste se naučili a umíte střílet, je třeba se udržovat. Malorážka vám umožní to dělat s minimálními náklady a nároky na střelnici.

Malorážka vám ukáže každou chybu, kterou děláte a pomůže vám se jí zbavit. Malorážka je i zbraní radostných odpolední na střelnici, kdy se u zbraně vystřídá v zábavném soutěžení celá rodina, od otce, přes syna, maminku a dceru až k dědečkovi. Pokud potřebujete v honitbě zbavit se škodné, malorážka je sice malá, ale opravdu šikovná zbraň i pro tyto účely. Malorážkové střílení vás nejen nezklame, ale ani vám neutrhne peněženku. Za dvě krabičky loveckých nábojů máte plnou bedničku nábojů do malorážky. 

 

Řada malorážek CZ 457

Malorážky CZ mají dlouhou tradici, jejich kořeny lze vysledovat až do 50. let 20. století. Řada CZ 457 si vzala ze svých předchůdců to nejlepší a spojila a doplnila to do podoby moderní, špičkové zbraně. Pojistka na pravé straně pouzdra závěru je ergonomická, spolehlivá, rychlá na ovládání. I při zajištěné zbrani umožňuje otevření závěru a bezpečné vybití zbraně i při zajištěné zbrani. Na temeni závěru je výstražník, indikující napnutý bicí mechanismus.

60° úhel otevření závěru urychlil jeho ovládání, rukojeť závěru nekoliduje ani s velkým zaměřovacím dalekohledem. Závěr má samostatný záchyt, závěr lze bezpečně vyjmout i při zajištěné zbrani. Přesnost zbraně zvýšil odlehčený úderník, díky kterému se zkrátil zámkový čas. Přesnosti prospívá i nový spoušťový mechanismus, stavitelný co do odporu tak do délky kroku spouště.  V neposlední řadě má řada CZ 457 nový, lepší způsob uložení systému v pažbě.

Model CZ 457 umožňuje snadnou výměnu hlavní. To umožňuje uživateli přizpůsobení zbraně jeho potřebám. Díky tomu můžete využít nejenom různé délky hlavní, ale také různé ráže. Závěr unese ráže .22 WMR a .17 HMR, které rozšiřují loveckou použitelnost zbraně. Všechny hlavně mají na ústí standardní závit ½“ x 20 UNF.

 

CZ 457 Synthetic

Rok 2020 přinesl hned 3 nové verze CZ 457. CZ 457 Synthetic má stranově symetrickou polymerovou pažbu, která vyhoví levákovi i pravákovi. Povrch pažby je pokrytý měkkou úchopovou vrstvou soft touch. Pažba blízká svým tvarem loveckým kulovnicím z ní dělá primárně pracovní zbraň, ale také umožňuje používat tuto malorážku jako ekonomickou tréninkovou loveckou zbraň. Plastový povrch je ale velmi odolný i vůči mechanickému poškození, proti škrábancům a potlučeninám. Díky odolné protikorozní povrchové úpravě kovových částí systému se Model Synthetic nebojí špatných klimatických podmínek, ani dlouhých hodin v traktoru nebo terénním voze. Vyměnitelné hlavně rozšiřují použitelnost zbraně. CZ 457 Synthetic lze buď mít jako lehkou pracovní, kdy v ráži .22 LR lze použít i krátkou, obratnou 16“ (412 mm) hlaveň, nebo jako univerzální malorážku s 20“ (525 mm) hlavní. Výkonnější ráže mají hlaveň 20“, aby se plně využil balistický potenciál náboje. Osazením těžkou hlavní z edice Varmint uděláte z pracovního Syntheticu hodně přesnou malorážku, v podstatě na sportovní úrovni.

 CZ_457_synthetic_3D.png

 

 

CZ 457 Thumbhole

Ale člověk nežije jenom prací. Lidé jsou schopni obětovat extrémní množství energie ve zcela iracionálních činnostech. Říká se tomu sport a můžete to provozovat buď na špičkové závodní úrovni (a pak vás to může úplně spolknout a zničit), nebo pro radost. Ať tak nebo tak, potřebujete dobrou hlaveň a pokud jste se rozhodli střílet dynamické disciplíny, potřebujete pažbu, která s vaším tělem sroste do jednoho celku. Zapustí do vás kořeny a zajistí, že hlaveň bude směřovat přesně na cíl bez ohledu na to, jak rychle jste ji tam dovedli. Pažba thumbhole, s poměrně hodně svislou pistolovou rukojetí je vynikající pro pevné dotažení pažby k rameni. Vysoko vyhrbená lícnice polohuje vaši tvář a umístí oko přímo do osy zaměřovacího dalekohledu. Předpažbí si sedne do ruky a dokončí spojení člověka a zbraně. Oko se spojí s linií mířidel a cílem a prst se dotkne spouště. V papíře se objeví nová díra. To je CZ 457 Thumbhole. Pažba, která dala této variantě jméno, je designově hodně odvážná, ale současně je také úžasně funkční. Velké vybrání v pažbě vyvažuje zbraň na ústí a dodává jí na stabilitě. Předpažbí se dá obemknout prsty do pevného úchopu a je dost široké, aby bylo stabilní i na případné opoře. Kontrastně probarvené vrstvy dřevěného laminátu podtrhují estetiku celé zbraně. Lučík spouště jako integrální součást laminované pažby je třešnička na dortu. Stejně jako pažba Syntheticu je pažba CZ 457 Thumbhole podélně symetrická, a je tak použitelná pro praváky i pro leváky. Ve spojení s kvalitním systémem téhle řady je Thumbhole sportovní malorážka pro každou úlohu, od mířenky ve stoje po běžící prase. Hlavně malorážek CZ 457 mají závit na ústí, není od věci sportovní charakter Thumbhole potvrdit úsťovou brzdičkou. Ta pomáhá stabilizovat přechodovou balistiku, uklidnit plyny vytékající za střelou, a tak přispět k přesnosti střelby.

 CZ_457_thumbhole_3D.png

 

 

CZ 457 Long Range Precision

CZ 457 LRP (Long Range Precision) tvoří systém s těžkou hlavní usazený v syntetické pažbě umožňující co nejstabilnější zamíření. Předpažbí je široké a má rovnou spodní plochu, aby co nejstabilněji spočinulo na střeleckém vaku. Pažba má stavitelnou lícnici a její délku lze regulovat výměnnými podložkami (podložky pro rozsah regulace 25 mm jsou součástí základní dodávky zbraně). Na spodku hlaviště pažby je krátká instalační lišta na třetí nožku a spodní linie pažby počítá s podložením hlaviště váčkem s pískem nebo druhou rukou. Na pouzdře závěru je instalační lišta Weaver, skloněná pod úhlem 25 MOA vpřed. To vám umožňuje extrémně velký seřizovací rozsah nastřelení. Střela náboje .22 LR padá rychle, mezi 50 a 100 metry vzdálenosti poklesne o cca 20 cm. S podbroušenou Weaverovou lištou přesto můžete střílet malorážkou až za 200 metrů. Za studena kovaná kanelovaná hlaveň se sportovní (tj. těsnou) nábojovou komorou na to se sportovním střelivem spolehlivě má. Také LRP je osazená úsťovou brzdičkou, uklidňující proudění plynů za střelou v oblasti přechodové balistiky. Malorážková střelba na extrémní vzdálenosti je hájemství onoho mála zasvěcených, kteří vědí, že i vítr vanoucí v ose střelby má vliv na bod dopadu střely. Pokud již zastáváte názor, že střelba je odrazem ducha, meditační zenovou aktivitou, pak CZ 457 LRP je pro vaši meditaci tím pravým partnerem.

CZ_457_LRP_3D.png

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor