Tereza Köhlerová mezi top čtyřmi CFO roku

7. 11. 2022

Klub finančních ředitelů CFO Club, sdružující více než stovku finančních ředitelů významných společností České republiky, pořádá od roku 2005 anketu Finanční ředitel roku. Mezi čtveřici nejlepších finančních ředitelů roku 2021 se prosadila i Tereza Köhlerová, finanční ředitelka České zbrojovky a.s.

Do sedmnáctého ročníku soutěže finanční ředitel roku byla po analýze výkonnosti podniku, monitoringu akvizic a vyhodnocení projektů, v níž byl/a garantem finanční ředitel/ka nominován/a i Tereza Köhlerová, finanční ředitelka České zbrojovky a.s. Finanční akademie, členové klubu a Rada Klubu sestavila list deseti nejlepších.

Porota ocenila přínos Terezy Köhlerové především v podílu na tvorbě ekonomicky udržitelné hodnoty pro akcionáře, zvyšování interní produktivity práce jako reakce na růst cen energií, materiálů a služeb, přípravě a realizaci plánu transformace společnosti do roku 2025 s cílem růstové strategie a navýšení hodnoty firmy dva až třikrát, naplnění investičního plánu, růstu tržeb a hospodářského výsledku a významném podílu na integraci České zbrojovky se společností Colt.

Tereza Köhlerová se narodila v Ústí nad Labem. Po absolvování Vysoké školy ekonomické nastoupila v roce 2001 do auditní společnosti KPMG Česká republika Audit, kde v seniorních pozicích získala zkušenosti potřebné pro zvládnutí vedení kolektivu finančního odboru. V rámci celosvětové sítě KPMG pracovala v letech 2014/2015 v její novozélandské kanceláři, kde získala mezinárodní zkušenosti. V červnu 2020 nastoupila do společnosti Česká zbrojovka a.s. Od prosince 2020 je její finanční ředitelkou. Členkou představenstva společnosti se stala v roce 2021, od roku 2022 je místopředsedkyní představenstva.

 

CFP roku 2021 - Tereza Kohlerová.jfif

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor