Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

17. 5. 2019

Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

Výsledky závodu:

Divize OPEN

 1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
 2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
 3. Christian Wilda, 85,37 %

Divize OPEN Lady

 1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
 2. Katka Šustrová
 3. Celina Pawlik

Divize PRODUCTION

 1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
 2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
 3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

Divize STANDARD

 1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
 2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
 3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

Champagne Trophy, Vertus, Francie

Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

Výsledky závodu:

Divize PRODUCTION

 1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
 2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
 3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

 

Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!

mosquito_2.jpg

 

 

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor