Nový katalog a nové produkty pro rok 2022

13. 1. 2022

Připravili jsme pro vás nový katalog, ve kterém představujeme portfolio aktuálně vyráběných produktů v roce 2022. Výběr zbraní je opět široký a naleznete v něm vše od ocelových, polymerových pistolí, přes širokou škálu modelů malorážek, samozřejmě novou řadu kulovnic, dále brokovnice a semi-auto pušky a karabiny. A na jaké nové produkty se můžete v tomto roce těšit? Čtěte dál nebo otevřete katalog kliknutím ZDE.

 

katalog 2022.jpg

 

Novinky v portfoliu malorážek CZ 457

V sekci malorážek přibyl nový sportovní model CZ 457 MDT s atraktivním duralovým šasi. Tento přírůstek je vybaven kanelovanou hlavní s nábojovou komorou MATCH a kompenzátorem na ústí. Pažba je opatřena výškově stavitelnou lícnicí a LOP lze měnit pomocí čtyř vymezovacích podložek botky. Součástí je také montážní lišta Picatinny s náklonem 25 MOA, která umožňuje snadné nastřelení puškohledu i na větší vzdálenosti.

Model Long Range Precision dostal novou černou pažbu a najdete jej v katalogu pod názvem CZ 457 LRP BLACK. Tento kousek si zachovává všechny vlastnosti původního modelu, tedy excelentní přesnost, modularitu pažby do délky a výšky i Picatinny lištu. Za studena kovaná 20“ silnostěnná kanelovaná hlaveň se sportovní nábojovou komorou MATCH má na ústí účinný válcový kompenzátor.

 

CZ TS 2 v ráži 40 S&W

Příznivce pistolí potěší, že nejnovější sportovní pistole CZ TS 2 je kromě běžné ráže 9 mm nyní dostupná také v tolik poptávané ráži 40 S&W. Série sportovních speciálů CZ TS 2, jejíž součástí jsou 3 modely, se stala jednou z hlavních novinek loňského roku a v tomto videu si můžete připomenout její představení nejlepším střelcem světa, Ericem Grauffelem. Podrobnější informace k sérii najdete na této stránce.

 

Nová série kulovnic CZ 600 jako novinka letošního roku

Letošní rok je ve znamení obměny portfolia kulovnic CZ, které jsme představili před koncem loňského roku a během prvních měsíců roku 2022 postupně poputují na pulty prodejen. V katalogu najdete všech pět nových modelů této série.

V nabídce je například univerzální model CZ 600 ALPHA se symetrickou polymerovou pažbou, který je vhodný pro ty, pro něž je klíčová odolnost a spolehlivost bez ohledu na nepřízeň počasí.

Dále v nabídce najdete sportovní i lovecký model optimalizovaný pro vysoce přesnou střelbu na střední a dlouhé vzdálenosti CZ 600 RANGE. Je u něj garantována a při výrobě testována vysoká přesnost sub-0,75 MOA (pětiranná nástřelka při použití match-grade továrního střeliva). Pažba z laminovaného dřeva je vybavena výškově stavitelnou lícnicí, která umožňuje vyšší komfort a individuální přizpůsobení střelci.

Prémiovým modelem s lehkou hlavní je CZ 600 ERGO v zeleném provedení, který se může pochlubit ergonomickou polymerovou pažbou typu thumbhole. Úchopové plochy pažby jsou opatřeny měkčenými gripy a délku hlaviště lze upravit výměnou pryžové botky, která je k dispozici ve třech velikostech. U tohoto modelu je na 100 m garantována přesnost sub-MOA (tříranná nástřelka při použití match-grade továrního střeliva).

CZ 600 LUX je tradiční model v klasickém evropském designu. Pažba z výběrového ořechu je opatřena levostrannou lícnicí s ozdobným nosem z tmavě hnědého laminovaného dřeva. Snadno výměnná hlaveň nese mechanická mířidla s muškou a hledím zvýrazněnými světlovodným vláknem. I u tohoto modelu je na 100 m garantována tříranová nástřelka sub-MOA.

Pátým přírůstkem série je kompaktní opakovací puška CZ 600 TRAIL. Model v oblíbených rážích 223 Rem. a 7,62×39 má teleskopickou ramenní opěru ve stylu PDW a ovládání podobné systému CZ BREN 2. U této pušky byla testována garance precize 2 MOA při použití match-grade továrního střeliva, neboť vysoká přesnost nebyla tou hlavní předností tohoto modelu. Ovšem na střelnici jsme si několikrát ověřili, že CZ 600 TRAIL dosahuje podobných přesnostních výsledků jako jiné modely CZ 600.

 

Nové patentované prvky série CZ 600

Kromě vysoké přesnosti se série CZ 600 vyznačuje několika novými, patentovanými prvky, které přináší velký posun od předchozích kulovnic CZ. Modely disponují kontrolovaným podáváním s krátkým vytahovačem, které spojuje to nejlepší ze systémů s kontrolovaným podáváním nového náboje (controlled feed) a systémů s kompaktním krátkým vytahovačem (push feed). Tato konstrukce přináší stoprocentní uživatelskou kontrolu podání náboje ve všech polohách zbraně i v těch nejnáročnějších situacích.

Série CZ 600 dále disponuje patentovaným spoušťovým mechanismem s možností snadného nastavení odporu do čtyř různých poloh a originální pojistkou, která zajišťuje maximální bezpečnost i při pohybu v houští. Skvělou vlastností je zásobník se zámkem, který lze ve zbrani jednoduše uzamknout a používat jako nábojovou schránku.

Sérii nechybí modularita podobně jako je tomu u malorážek CZ 457, kdy lze snadno vyměnit hlaveň a ráži napříč modely. Samozřejmě v závislosti na vybrání pažby a velikosti pouzdra závěru. Hlavně jsou jako u ostatních produktů CZ špičkové kvality díky metodě kování za studena, které probíhá přímo v CZ. Dalším benefitem je zkrácený 60° úhel závěru, který umožňuje rychlé a pohodlné přebíjení. Závěr lze bezpečně vyjmout bez nutnosti manipulace se spouští. Pouzdra závěru, která pro CZ 600 vyrábíme ve třech velikostech, jsou vysoce odolná s životností až 20 000 ran. Ve výbavě nechybí duralové lišty Weaver nebo ocelové přípojné rozhraní typu Remington 700.

 

Podrobnější informace k jednotlivým vlastnostem i přehled modelů najdete na stránce: https://cz600.czub.cz/cs/.

 

Nový katalog si můžete prohlédnout nebo stáhnout do svého počítače z tohoto odkazu

 

Pro novináře: V případě zájmu o podrobné informace a fotografie k novým produktům kontaktuje PR & Média manažerku Šárku Velčovskou na velcovska@czub.cz.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor