NOVÉ PRODUKTY PRO ROK 2021

22. 1. 2021

Začátek roku je v České zbrojovce spojen s aktualizací nabídky produktů. Portfolio pro rok 2021 se rozrostlo hned o několik novinek jak z řad krátkých, tak i dlouhých zbraní. Výrobu některých produktů jsme se naopak rozhodli ukončit, i když mohou být stále dostupné na skladech prodejen jak v ČR, tak v zahraničí. Pojďme se tedy podívat, co je nového.

 

NOVÉ PISTOLE

CZ P-10 VE VARIANTÁCH OPTICS READY A SUPPRESSOR READY

Již loni byla na trhu dostupná kompaktní verze s možností montáže optiky CZ P-10 C OR, nyní jsou v této variantě dostupné i modely Full-size a Subcompact – CZ P-10 F OR a CZ P-10 S OR. Příznivci pédesítek upřednostňující střelbu s kolimátorem, který výrazně urychluje čas k zamíření a usnadňuje orientaci v nepříznivých světelných podmínkách, jistě uvítají tuto výrobní změnu u téměř celé řady CZ P-10.

Nabídku polymerových striker-fired pistolí CZ P-10 rozšířily také modely s upraveným závěrem pro snadnou montáž optiky a zároveň s prodlouženou hlavní se závitem pro možnost upevnění tlumiče. Tyto modely jsou označeny zkratkami OR SR, což znamená Optics-Ready Suppressor-Ready (připraveno pro optiku a pro tlumič). Touto úpravou disponuje full-size model CZ P-10 F OR SR, semi-kompaktní CZ P-10 SC OR SR a kompaktní CZ P-10 C OR SR. Montáž tlumiče, která snad bude brzo zlegalizována v domovině CZUB, pak ocení nejen samotní střelci, ale také všichni obyvatelé žijící v blízkosti střelnic včetně okolní fauny.

Jedná se o tyto modely:

CZ P-10 F OR SR

CZ P-10 F OR

CZ P-10 SC OR SR

CZ P-10 C OR SR

CZ P-10 C OR

CZ P-10 S OR

 

 CZ_P-10_C_OR_right_opt OR a SR ghost-520px.png

CZ P-10 OR SR

 

CZ P-10 F V RÁŽI 45 AUTO

Dalším přírůstkem do rodiny CZ P-10 je full-size model v ráži 45 Auto – CZ P-10 F 45 Auto. Uživatele jistě potěší, že i přes použití mohutnějšího náboje nedošlo k výraznému navýšení celkových rozměrů zbraně. Délka pistole se prodloužila o pouhé čtyři milimetry a šířka nabyla jen o dva milimetry. Naše pětačtyřicítka se může chlubit nadstandardní kapacitou ve své kategorii, kdy pojme 13+1 nábojů a svou konkurenci převyšuje výjimečným chováním zbraně a skvělou ergonomií.

Tento model si samozřejmě zachovává všechny benefity řady CZ P-10, kam patří kromě zmíněné ergonomie, také vynikající přesnost, což jako hlavní vlastnosti zbraní CZ snad už ani netřeba zdůrazňovat. Jako ostatní pédesítky má i CZ P-10 F 45 Auto odolný rám z polymeru vyztuženého skelnými vlákny, dvojí natahovací drážky pro spolehlivou manipulaci se závěrem, plochý záchyt závěru je na obou stranách rámu, levorucí střelci si mohou otočit zádržku zásobníku, na rukojeti je výrazný checkering pro pevný úchop a hřbet rukojeti je možné vyměnit za různé velikosti (S, M, L) pro individuální nastavení úchopu a dosahu prstu na spoušť.

 

 

CZ_P_10F_45_auto_L-520px.png

 

 

CZ P-07/09 SUPPRESSOR-READY

Pokud máte raději kohoutové pistole, byť v moderním polymerovém provedení, i pro Vás máme novinku. Prodlouženou hlaveň se závitem pro montáž tlumiče jsme umístili jak na full-size, tak na kompaktní provedení těchto pistolí. V našem portfoliu tedy najdete oba modely v úpravě Suppressor-Ready: CZ P-07 SR a CZ P-09 SR.

 

CZ_P-09 SR_L-520px.png

 

 

CZ 75 P-01 STEEL BLACK

Nezapomínáme ani na zastánce tradičních celoocelových pistolí. Pro ně přibyla jedna novinka už v loňském roce a obohatila stále živou řadu CZ 75. Nový kousek CZ 75 P-01 STEEL BLACK je modernizovaná podoba populárního kompaktu s osvědčeným SA/DA spoušťovým mechanismem. Legendární konstrukce světově proslulé pětasedmdesátky je vylepšena moderními úpravami, kompaktní rozměry umožňují každodenní (i skryté) nošení, závěr je opatřen natahovacími drážkami pro spolehlivou manipulaci, samozřejmostí jsou oboustranné ovladače manuální pojistky nebo vypouštění kohoutu. Přívětivým komponentem je prodloužená zádržka zásobníku, kterou lze jednoduše otočit pro levoruké střelce. To nejlepší z legendy CZ 75, která vloni oslavila 45. výročí, ve spojení s moderními vylepšeními, což zajišťuje vše, co střelec od zbraně očekává. To je CZ 75 P-01 STEEL BLACK.

 

CZ_75_P_01_Steel_L-520px.png

 

 

 

 

 NOVÉ DLOUHÉ ZBRANĚ

 

CZ  457 STAINLESS – NOVÁ MALORÁŽKA S POLYMEROVOU PAŽBOU

A konečně se dostáváme také k novinkám z řad dlouhých zbraní. V oblíbené sérii malorážek CZ 457 přibyly hned tři novinky. První novinkou, kterou zmíníme, je nový model CZ 457 STAINLESS. Tato malorážka s tenkostěnnou hlavní z nerezové oceli v ráži .22 LR je vhodná především do terénu. Pažbu má z odolného polymeru a zdobí ji atraktivní digitální kamufláž. 

 

CZ_457_Stainless_R-520px.png

 

 

 

MALORÁŽKA S OPTIKOU V JEDNOM – TO JE CZ 457 SYNTHETIC SET

U polymerových malorážek ještě zůstaneme. Novinku loňského roku, malorážku CZ 457 SYNTHETIC, jsme osadili zaměřovacím dalekohledem CZ, který byl speciálně vyvinut pro naše zbraně. Tím vznikl produkt CZ 457 SYNTHETIC SET. Jedná se o první malorážku, kterou lze zakoupit v balení zároveň s optikou. Stačí jen vybalit a zamířit!

Puškohled CZ SCOPE 3–9×42 vyroben z leteckého duralu je na pušce uchycen dvoudílnou montáží. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří zvětšení 3–9, záměrná osnova bez osvitu v druhé ohniskové rovině, průměr objektivu 42 mm, paralaxa na 50 metrů, vysoký koeficient propustnosti světla, točítka s krokem ¼ MOA a voděodolnost. Spolehlivé udržení nástřelu bylo testováno i na kulovnicích CZ 557. Puškohled CZ SCOPE 3–9×42 můžete zakoupit také zvlášť na prodejnách nebo na našem novém e-shopu. Odkaz na eshop 

 

CZ_457_Synthetic _set_R-520px.png

 

 

 

 

CZ 457 AT-ONE

Dále naši nejnovější řadu malorážek obohatil nový přírůstek CZ 457 AT-ONE, který byl dosud dostupný pouze v portfoliu CZ-USA. Tento sportovní model v ráži .22 LR je vybaven varmintovou hlavní s MATCH komorou. Masivní pažba z laminovaného dřeva známé americké značky Boyds má stavitelnou botku a lícnici pro snadné přizpůsobení. 

 

CZ_457_At-One_R-520px.png

 

 

 

 BROKOVNICE OPĚT V NABÍDCE CZ

Po letech se do portfolia CZ navrátily brokovnice. Vybrat si lze nyní celkem z 8 nových kousků z řady CZ-USA Field Sports. V nabídce CZ jsou čtyři brokové kozlice ráže 12 v různých úrovních zpracování a v různých cenových relacích. Model CZ DRAKE představuje základní a cenově dostupný kousek. Do vyšší třídy patří CZ REDHEAD PREMIER a vysoce kvalitní CZ SUPREME FIELD. Čtveřici kozlic uzavírá model CZ ALL AMERICAN určený pro sportovní střelbu.

Dále jsou v nabídce dvě samonabíjecí brokovnice s inerčním závěrem. Model CZ 1012 nabízíme v klasickém ořechovém provedení i s polymerovou pažbou jako CZ 1012 SYNTHETIC. Zbývající dva modely jsou opakovací brokovnice disponující posuvným předpažbím. CZ 612 FIELD je univerzální spolehlivou pumpovací brokovnicí a poslední novinka CZ 612 HOME DEFENSE s polymerovou pažbou se hodí mimo jiné i pro sportovní disciplíny. Vybere si tak úplně každý. 

CZ_Supreme_Field_R-520px.png

CZ SUPREME FIELD

 

 

 

CZ BREN 2 Ms CARBINE

Zbraňový systém CZ BREN 2, který se řadí k nejdokonalejším na světovém trhu, snad ani nemusíme představovat. Mezi jeho přednosti patří jednoduchá konstrukce, extrémní spolehlivost, vysoká přesnost, nízká hmotnost, skvělá ergonomie a oboustranné či snadno přestavitelné ovládací prvky. Samonabíjecí pušky CZ BREN 2 Ms jsou ideální volbou pro sport, hobby, ale také pro ozbrojené složky s poptávkou po semi-automatických zbraních. Tuto kategorii v letošním roce rozšiřuje model CZ BREN 2 Ms CARBINE, který disponuje s hlavní dlouhou 16,5“ umožňující ještě přesnější střelbu.  

 

CZ_BREN_2_MS_Carbine_right 10 mag-520px.png

 

 

  

 

 

UKONČENÉ MODELY

 

Z kapacitních důvodů jsme se rozhodli výrobu některých modelů ukončit. Po nastoupení nové série sportovních pistolí CZ TS 2 byla ukončena výroba modelu CZ 75 SP-01 SHADOW ORANGE.

Co se týče kulovnic, došlo k ukončení výroby hned několika modelů. Z řady CZ 527 se jedná o modely: CZ 527 Synthetic, CZ 527 American, CZ 527 Varmint MTR, CZ 527 VarmintCZ 527 Varmint Laminated.

Ze série CZ 557 byly ukončeny následující modely: CZ 557 Lux LH, CZ 557 Range Rifle, CZ 557 American, CZ 557 American LH, CZ 557 Varmint, CZ 557 Varmint Laminated, CZ 557 Predator, CZ 557 Green Valley, CZ 557 Grey, CZ 557 Sunset.

U stávajících modelů došlo k redukování výběru ráží. Dostupné ráže najdete vždy na našem webu nebo v katalogu.

 

Pokud jste zrovna plánovali pořízení některého z těchto modelů, nezoufejte. Poslední kusy stále můžete najít na některých prodejnách. 

Říkáte si, co stojí za těmito výraznými změnami v nabídce loveckých zbraní? Už teď Vám můžeme prozradit, že pro Vás chystáme velkou novinku! Na detaily si ale budete muset ještě počkat… Sledujte nás na našem Facebooku či Instagramu nebo se přihlaste k odběru newsletteru na naší domovské stránce úplně dole, ať Vám nic neunikne.

 

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor