EG-CZ Academy zahájila činnost!

15. 9. 2022

Ve čtvrtek 1. září 2022 byla v malebném městě Quimper ve francouzské provincii Bretaň otevřena zcela nová multifunkční indoorová střelnice. Jedno z nejsofistikovanějších zařízení svého druhu je hlavním sídlem unikátního projektu EG-CZ Academy, za nímž stojí Eric Grauffel, mnohonásobný mistr světa ve střelbě podle pravidel IPSC.

Záměr Erica Grauffela vybudovat v jeho rodném městě moderní výcvikové středisko, v němž bude své bohaté zkušenosti předávat zájemcům z řad střelecké veřejnosti, ale i ozbrojených složek, byl poprvé ohlášen v roce 2019, kdy se tento fenomenální střelec stal členem CZ Shooting Teamu. Díky finančnímu zapojení České zbrojovky Uherský Brod a potažmo skupiny Colt CZ Group začal tento ambiciózní plán rychle nabývat pevné kontury.

Během 13 měsíců pak v Quimperu vznikl do nejmenších detailů propracovaný multifunkční objekt o celkové ploše 2500 m2, z čehož je pro střelbu vyhrazeno úctyhodných 1740 m2 či jinak řečeno prostor o rozměrech 60×29 m. Návštěvníci mohou využít pěti střelišť, z toho tři pro IPSC, jedno pro volnočasovou střelbu a jedno pro klasickou terčovou střelbu. Plus samozřejmě je jim tu plně k dispozici největší tahák a klíčová postava celého projektu – sám Eric Grauffel.

O zájmu o nové výcvikové zařízení, které těžko hledá srovnání, nejlépe svědčí, že jen během prvního týdne od zahájení provozu se v něm zaregistrovalo prvních sto zákazníků a další rychle přibývají. Přitom slavnostní otevření ve velkém stylu EG-CZ Academy vzhledem k rychle se blížícímu Mistrovství světa ve střelbě podle pravidel IPSC (Handgun World Shoot) 2022 plánuje až na prosinec letošního roku.

Pro úplnost dodejme, že střelnice v Quimperu je prvním krokem na cestě, jejímž konečným cílem je vybudování doslova celosvětové sítě dokonale vybavených střeleckých výcvikových center, vedených nejlepšími střelci z mezinárodního CZ Shooting Teamu.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor