DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE KULOVNIC CZ 600

2. 5. 2022

Česká zbrojovka (dále jen „CZ“) identifikovala možný problém s bezpečností kulovnic CZ 600. V případě nesprávně nainstalované hlavně může při výstřelu dojít k poškození zbraně a ohrožení obsluhy. Na základě svých firemních hodnot se proto CZ rozhodla z preventivních důvodů iniciovat svolávací akci ke kontrole všech již prodaných zbraní tohoto modelu v autorizovaných servisních střediscích.

Abychom zamezili riziku vážného či smrtelného zranění, prosíme, abyste Vaši kulovnici CZ 600 okamžitě přestali používat a nestříleli z ní, dokud neproběhne v servisním středisku CZ její prohlídka.

Kulovnice řady CZ 600 byly původně navrženy tak, aby uživatelům umožňovaly výměnu hlavně za účelem změny ráže. Vzhledem k tomu, že chybně nainstalovaná hlaveň může vést k selhání zbraně, CZ provede trvalou montáž hlavně do pouzdra závěru aplikací tekuté závlačky na závity šroubů pouzdra závěru, aby této uživatelské výměně zamezila. Přestavby ráží pak budou dostupné pouze prostřednictvím autorizovaných servisních středisek. Výměna nebo demontáž hlavně mimo autorizované servisní středisko CZ bude znamenat ztrátu záruky na Vaši zbraň.

Podrobné pokyny k předání kulovnice CZ 600 k servisní prohlídce najdete na webových stránkách CZ.

Omlouváme se za jakékoliv nepříjemnosti, které jsme vám tímto způsobili, a zároveň bychom Vám chtěli poděkovat za trpělivost a spolupráci. Bezpečnost zákazníků je pro nás na prvním místě.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor