CZ sponzorem filmu Zátopek a filmového festivalu

23. 8. 2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který byl původně naplánovaný v roce 2020, se nakonec uskuteční v srpnu 2021. Česká zbrojovka je hrdým partnerem festivalu i nového českého filmu Zátopek, který zde bude mít premiéru.

Česká zbrojovka aktivně podporuje kulturní akce a mezi ně patří i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jejímž sponzorem je už několik let. 55. ročník, byl z důvodů opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí přesunut na letošní červenec. Přes trvající bezpečnostní opatření se festival nakonec uskuteční 20. - 28. srpna 2021.

Česká zbrojovka je již několikátým rokem sponzorem festivalu a letos podpořila také nový český film s názvem Zátopek. Výpravný film režiséra Davida Ondříčka, věnovaný nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobného olympijského vítěze, Emila Zátopka, bude mít premiéru právě na letošním 55. ročníku festivalu ve Varech.

„Je dobře, že vznikají životopisné filmy o výrazných osobnostech našeho národa. Připomínají, že co do počtu obyvatel malý národ může inspirovat a ovlivnit celý svět. Podporou filmu Zátopek jsme chtěli vzdát hold výrazné osobnosti českého sportu,“ řekl Lubomír Kovařík, předseda dozorčí rady holdingu Česká zbrojovka Group. „Emil Zátopek se svou pílí a odhodláním prosadil mezi nejlepšími sportovci světa. V tom spatřujeme paralelu s naší společností, která se také svou pílí a odhodláním propracovala mezi největší a nejúspěšnější společnosti v oboru,“ připomněl Lubomír Kovařík.

 

Fotografie: Julie Vrabelová

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer/Service lokátor