CZ na veletrhu IWA OutdoorClassics 2023 – atraktivní novinky, tři mistři světa, tisková konference a obrovský zájem návštěvníků

9. 3. 2023

Ve dnech 2. až 5. března 2023 proběhl v německém Norimberku mezinárodně uznávaný veletrh IWA OutdoorClassics, zaměřený na lov a sportovní střelbu, outdoorové vybavení a příbuzný sortiment. Na této akci tradičně nechyběla ani expozice České zbrojovky a.s., která zde vystavila průřez svou aktuální nabídkou v čele s několika novinkami.

Hlavní z nich byl nový sportovní speciál CZ TS 2 ORANGE v rážích 9 × 19 a 40 S&W, primárně určený pro IPSC divizi STANDARD, který dominoval i grafice stánku CZ. Zásadní konstrukční odlišností tohoto modelu od dosavadních variant série CZ TS 2 i všech dalších pistolí této značky je těžká leštěná hlaveň, v angličtině bull. Tento nový prvek přispívá k vyšší přesnosti, zklidnění pistole při střelbě s možností velmi rychlého opakování maximálně přesných výstřelů a zvýšení životnosti hlavně. CZ TS 2 ORANGE má za sebou skvělou premiéru na mistrovství světa 2022 IPSC Handgun World Shoot, kde s tímto modelem Kahlil Adrian Viray, filipínský člen CZ Shooting Teamu, vystřílel hned tři zlaté medaile v divizi STANDARD – v kategoriích Overall i Junior a jako člen mužského družstva Filipín.

Atraktivní novinkou ze segmentu dlouhých zbraní pro rok 2023 je malorážka CZ 457 VARMINT SYNTHETIC, která vznikla na základě poptávky zákazníků kombinací hlavních předností dvou stávajících modelů této úspěšné série – CZ 457 VARMINT a CZ 457 SYNTHETIC. Výsledkem je mimořádně přesná zbraň v rážích 22 LR a 17 HMR se zvýšenou odolností proti nepříznivým klimatickým podmínkám, ideální pro sportovní a loveckou střelbu na střední a větší vzdálenosti.

V roce 2023 nabídku České zbrojovky a.s. rozšiřují také modely CZ SCORPION EVO 3 S1 a CZ SCORPION EVO 3 S1 CARBINE v ráži 22 LR. Tyto dva nové přírůstky do celosvětově populární rodiny výhradně samonabíjecích zbraní kategorie Pistol Calibre Carbine si zachovají všechny dosavadní hlavní benefity série CZ SCORPION EVO 3, k nimž přidávají minimální zpětný ráz, částečně sníženou hmotnost a prakticky nulové opotřebení vývrtu. S těmito zbraněmi se zkušení střelci mohou plně soustředit na dosahování co nejpřesnějších zásahů a začátečníci si snadněji a rychleji osvojí správné zacházení.

Obvyklý reprezentativní průřez celým současným portfoliem výrobků CZ na veletrhu IWA OutdoorClassics 2023 doplňoval rovněž výběr revolverů a pistolí sesterské značky Colt.

Na stánku České zbrojovky a.s. byli návštěvníkům kromě samotných zbraní k dispozici i produktoví manažeři CZ, prezentátoři CZ a jako bonus tři speciální hosté – nejnovější mistři světa z nedávného 2022 IPSC Handgun World Shoot v Thajsku a zároveň členové CZ Shooting Teamu: Eric Grauffel (9násobný mistr světa), Ljubiša Momčilovič a Kahlil Adrian Viray (3násobný mistr světa). Tito fenomenální střelci ochotně odpovídali na zvídavé dotazy návštěvníků a svým fanouškům rozdávali autogramy.

Na stánku České zbrojovky a.s. byl také umístěn interaktivní stojan, na němž si návštěvníci mohli prostřednictvím CZ Konfigurátoru „postavit“ zbraň přesně podle svých představ a preferencí. Možnost nakonfigurovat a objednat si zbraň CZ touto cestou je nyní možné již v sedmi zemích: v České republice, na Slovensku, ve Francii, Německu, Polsku, Rakousku a USA. Od 1. března byla do CZ Konfigurátoru nově zařazena výhradně samonabíjecí puška CZ BREN 2 Ms. Interaktivní web www.czconfigurator.cz lze vyzkoušet odkudkoliv na světě.

První den veletrhu IWA OutdoorClassics 2023 uspořádala Česká zbrojovka a.s. tiskovou konferenci pro odborné novináře, kterou zahájil obchodní ředitel České zbrojovky Petr Pištělák. Poté Eric Grauffel představil nový sportovní speciál CZ TS 2 ORANGE, připomenul hlavní benefity pistole CZ SHADOW 2 ORANGE, s níž získal svůj již devátý titul mistra světa na 2022 IPSC Handgun World Shoot, mluvil o spolupráci mezi Českou zbrojovkou a IPSC a podělil se o novinky o projektu EG-CZ Academy – novém multifunkčním sportovním střeleckém areálu vybudovaném ve Francii ve spolupráci s Českou zbrojovkou, který je již nyní mimořádně úspěšný. Produktový manažer Ondřej Šupka představil novinky v portfoliu dlouhých zbraní – nové ráže u modelů ze série kulovnic CZ 600 a novou malorážku CZ 457 VARMINT SYNTHETIC. Na něj navázal produktový manažer Jakub Mahdal s prezentací modelů CZ SCORPION EVO 3 S1 a CZ SCORPION EVO 3 S1 CARBINE ráže 22 LR. Konferenci uzavíral Jan Gibek, vedoucí oddělení Cyber Sales v České zbrojovce, který představil CZ Konfigurátor.

Letošní ročník IWA OutdoorClassics navštívilo na 34 000 návštěvníků ze 119 států světa, kteří měli možnost prohlédnout si expozice zhruba 1 100 vystavovatelů v celkem devíti výstavních halách. Stánek CZ se po celou dobu veletrhu těšil obrovské pozornosti a byl neustále zaplněný návštěvníky z řad odborné veřejnosti. Tohoto zájmu a možnosti osobního setkání s našimi zákazníky a příznivci si velice ceníme.

Již nyní se Česká zbrojovka a.s. těší na nadcházející jubilejní 50. ročník IWA OutdoorClassics, který proběhne na norimberském výstavišti ve dnech 29. února až 3. března 2024.

 

 PXL_20230303_114422409-1500.jpg

 

PXL_20230305_145831392-1500.jpg

 

PXL_20230305_145727058-1500.jpg

 

PXL_20230302_152704858-1500.jpg

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor