Čtyři zlaté a jedna bronzová medaile pro český tým na Mistrovství Evropy v lovecké kombinované střelbě 2022!

18. 7. 2022

Letošní 14. ročník Mistrovství Evropy v lovecké kombinované střelbě se konal ve dnech 1. až 3. července v Itálii na střelnici sportovního klubu TAV Piancardato v obci Collazzone, která se nachází v provincii Perugia v kraji Umbrie. Český reprezentační tým si ze závodů odvezl celkem pět medailí – čtyři zlaté a jednu bronzovou. Všichni čeští účastníci šampionátu používali kulovnice CZ 527 Varmint.

Čeští střelci vyrazili na mistrovství Evropy v historicky nejpočetnější sestavě, čítající 17 závodníků a několik doprovázejících. Reprezentační šestičlenné družstvo vzešlo z nominačních soutěží a tvořili jej Zbyněk Červenka, Hubert Herel, Karel Kotrc, Tomáš Staněk, Martin Šlechta a Pavel Zázvorka. Svou účastí je podpořil Jan Buksa, jeden z nejúspěšnějších kombinačních střelců. Role team buildera se ujal Jiří Štengl.

V Piancardatu byla česká výprava naposledy na ME v lovecké kombinaci v roce 2018. Od té doby se střelnice rozrostla o nová broková střeliště, a i kulová střelnice doznala pozitivních úprav.

Družstvu České republiky se nejvíce dařilo v kulové střelbě, kde získalo zlato. Jeho dalším úspěchem bylo bronzové umístění v hlavní disciplíně – kombinace.

V jednotlivcích v kategorii kulovnice se na prvním místě umístil Martin Šlechta po nástřelu 199 bodů z 200 možných v loveckém čtyřboji na běžícího kňoura a 198 bodů na pevný terč kňoura.

V kategorii ženy zvítězila Michaela Štenglová, díky které česká výprava pravidelně získává medailové pozice.

Skvěle se dařilo také pravidelnému účastníkovi Milanovi Kirchnerovi, který pro českou výpravu vybojoval další zlatou medaili, tentokrát v kategorii veteráni.

Všichni čeští účastníci šampionátu používali speciální sportovní variantu kulovnice CZ 527 Varmint, kterou vyvinula Česká zbrojovka a.s. v roce 2013 ve spolupráci s českými reprezentanty. Toto provedení dlouhodobě sklízí medaile na evropském šampionátu, kde poráží speciály renomovaných konkurenčních značek.

Velký dík patří všem partnerům, kteří českou účast na Mistrovství Evropy v lovecké kombinované střelbě podporují. Je to královská disciplína, která České republice každoročně přináší medaile.

 

 

Výsledky závodu:

 

Družstva – kulová střelba:

  1. Česká republika
  2. Německo
  3. Finsko

 

Jednotlivci – kulovnice:

  1. Martin Šlechta (CZE)
  2. Kalle Makinen (FIN)
  3. Andras Varga (HUN)

 

Jednotlivci – veteráni:

  1. Milan Kirchner (CZE)

 

Jednotlivci – ženy:

  1. Michaela Štenglová (CZE)

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor