Česká zbrojovka představuje nový model CZ SHADOW 2 COMPACT

21. 8. 2023

CZ SHADOW 2 COMPACT – menší, lehčí, Optics-Ready SA/DA sportovní pistole

 

CZ SHADOW 2 COMPACT je nejnovější přírůstek do rodiny bezkonkurečně dokonalých pistolí CZ. Tento model se základním designem shodným se současnou vlajkovou lodí krátkých sportovních zbraní České zbrojovky a.s., CZ SHADOW 2 standardní velikosti, byl vyvinut speciálně pro střelce hledající špičkovou, vysoce přesnou pistoli, jež se bude jednodušeji ovládat a nosit. Stejně jako v případě všech zbraní série CZ SHADOW 2 COMPACT se i kompaktní provedení vyrábí z nejmodernějších materiálů a je připraven ihned po vybalení podávat prvotřídní výkony.

 

CZ SHADOW 2 COMPACT si zachovává všechny klíčové přednosti této série, prověřené v nejnáročnějších soutěžích – mimořádnou přesnost, dokonalou ergonomii a spolehlivé ovládání. Právě díky nim se větší bratři tohoto modelu těší tak velké oblibě mezi elitními sportovními střelci. Nejlépe o tom svědčí mnoho světových titulů v IPSC divizích PRODUCTION a PRODUCTION OPTICS.

CZ SHADOW 2 COMPACT měří 191 (D) × 35 (Š) × 138 (V) mm. Lehký a pevný rám z kované hliníkové slitiny 7075 významně přispívá ke snížení hmotnosti na pouhých 870 g. Výsledkem je dokonalá zbraň pro každodenní nošení včetně skrytého.

Spoušťový mechanismus nového kompaktu vyniká – stejně jako v případě pistolí CZ SHADOW 2 standardní velikosti – mimořádně hladkým chodem spouště (v režimu SA s odporem 15 N, v režimu DA s odporem 46 N) a zkráceným resetem. Kombinace těchto vlastností umožňuje dosahovat přesných zásahů i při velmi rychlém opakování výstřelů. S hlavní délky 102 mm lze CZ SHADOW 2 COMPACT pohotově tasit z pouzdra při zachování působivých balistických výkonů. Úctyhodná je také palebná kapacita: zásobník pojme 15 nábojů 9 × 19 a jeden další je možno nosit v komoře hlavni.

Dva páry výrazných napínacích drážek v zadní i přední části usnadňují jeho intuitivní natažení ve všech střeleckých pozicích. Zadní partie závěru je připravena pro mimořádně nízkou a robustní montáž kolimátoru. Toto rozhraní je shodné s modelem CZ SHADOW 2 OR a používá stejné montážní destičky. Střelci upřednostňující standardní mířidla ocení mušku zvýrazněnou červeným světlovodným vláknem, perfektně viditelnou za všech světelných podmínek, a skvěle čitelné výškově stavitelné hledí.

Ploché oboustranné ovladače manuální pojistky a snížený přestavitelný záchyt zásobníku zaručují, že si stejný komfort ovládání vychutnají střelci s dominantní pravou i levou rukou. S pistolemi série CZ SHADOW 2 standardní velikosti nový kompakt sdílí řadu dalších osvědčených prvků jako prostorný lučík, zdrsnění rukojeti a rozhraní na prodloužené přední spodní části rámu pro montáž svítilny či jiného příslušenství.

Nový model CZ SHADOW 2 COMPACT je splněným snem všech střelců toužících po lehké kompaktní pistoli se všemi hlavními benefity, které stojí za skvělými sportovními úspěchy série CZ SHADOW 2.

V podobě modelu CZ SHADOW 2 COMPACT přichází na světový trh po všech stránkách dokonalá celokovová kompaktní SA/DA pistole, která vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům a jež v tomto segmentu nastavuje novou laťku kvality.

 

 

Navštivte stránky CZ SHADOW 2 COMPACT: https://shadow2.czub.cz/cs/

Oficiální produktové video: https://www.youtube.com/@CZfirearmsOfficial

 

 medium-CZ_Shadow_2_Compact_kolimator_3D_L.png

medium-CZ_Shadow_2_Compact_L.png

medium-CZ_Shadow_2_Compact_R.png

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor