Česká zbrojovka podporuje oslavy 100 let Československa v Chicagu

25. 9. 2018

V pátek 28. září 2018 se bude v Chicagu konat České gala stého výročí vzniku samostatné Československé republiky. Hlavním platinovým sponzorem této akce a dalších akcí spojených s tímto výročím, které organizuje Generální konzulát ČR v Chicagu, je Česká zbrojovka a.s. a její dceřiná společnost CZ-USA.

„Hlásíme se v mnoha ohledech k principům, na nichž před 100 lety vznikla samostatná Československá republika. Jsme proto velmi hrdí, že můžeme podporovat oslavy vzniku republiky a především oslavy tohoto slavnostního výročí v Chicagu," zdůraznil Ing. Ladislav Britaňák, MBA, generální ředitel a předseda představenstva České zbrojovky a.s.

Letošní rok je významný také pro CZ-USA. Před 20 lety našla Česká zbrojovka svůj domov v americkém Kansasu. Jubilejní je rok 2018 také pro další společnost patřící do rodiny České zbrojovky v USA – uplyne 50 let od založení firmy Dan Wesson.

Díky silné automobilové a letecké divizi a výrobě střelných zbraní je Česká zbrojovka jedním z největších českých vývozců do USA.

Součástí oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa v Chicagu, které podporuje Česká zbrojovka a CZ-USA, budou vedle Českého gala stého výročí i četné kulturní akce. Například výstava s mottem „Velcí umělci a čeští vlastenci se silnými vazbami na Chicago“ představí díla Alfonse Muchy, Albína Poláška a Vojtěcha Preissiga. Koncert "Czech Rock Lions" uvede Jima Peterika a Petra Jandu. Krajané a hosté oslav mají možnost zavítat na 79. Moravský den. Vyvrcholením oslav pak nesporně bude koncert České filharmonie, která uvede Dvořákovu Novosvětskou symfonii.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer/Service lokátor