Česká zbrojovka na veletrhu IWA 2022

6. 3. 2022

Po dlouhých třech letech se vystavovatelé i odborná veřejnost dočkali veletrhu IWA Outdoor Classics. Tento veletrh zaměřený na lovectví, sportovní střelbu, outdoorové aktivity a bezpečnost se koná každoročně v německém městě Norimberku, ale z důvodu pandemie Covid-19 byly předchozí dva ročníky zrušeny. Současná geopolitická situace v roce 2022 byla při nejmenším neobvyklá, přesto se veletrh v tomto roce konečně uskutečnil, a přinesl tak dlouho očekávanou možnost osobního setkání.

 

Portfolio CZ se těšilo obrovskému zájmu

Česká zbrojovka zde prezentovala své široké portfolio produktů na stánku č. 7A-208, na který navazovala i prezentace sesterských společností Colt, Spuhr a 4M. I přes celkový nižší počet návštěvníků veletrhu v porovnání s minulými ročníky se právě stánek CZ těšil velké oblibě a produkty byly neustále v obležení. Není divu. Nabídka zbraní CZ je opravdu široká, a tak si zde každý našel to svoje.

K vidění byly zbrusu nové kulovnice ze série CZ 600, modely z řady malorážek CZ 457 včetně letošních novinek CZ 457 LRP BLACK a CZ 457 MDT. A nechyběly zde ani brokovnice, které se od roku 2021 vrátily do nabídky CZ. Z krátkých zbraní bylo na stánku možné vidět kompletní sérii striker-fired pistolí CZ P-10 ve všech velikostech od Full-size po Micro, včetně upravených modelů OR (Optics-Ready) s optikou a SR (Suppressor-Ready) se závitem pro tlumič. Nechyběla ani vloni nová CZ P-10 F v ráži 45 AUTO. Polymerové pistole doplňovaly kohoutové modely CZ P-07 a CZ P-09. Celoocelové pistole zastupoval oblíbený model CZ 75 SP-01 Shadow a novinka loňského roku CZ 75 P-01 Steel Black. Na fanoušky sportovních pistolí zde čekala absolutní jednička ve střelbě IPSC – CZ SHADOW 2, včetně modifikace OR s optikou a ručně lícovaného provedení Orange. Tuto nabídku navíc obohatila nová série sportovních speciálů CZ TS 2 představená vloni. Tato série se sestává ze tří modelů – základní provedení CZ TS 2, vylepšený model CZ TS 2 RACING GREEN a na špici stojí CZ TS 2 DEEP BRONZE. Příznivci zbraní s taktickým vzhledem si mohli osahat karabiny CZ SCORPION EVO 3 S1 v provedení jak s kompenzátorem, tak s falešným tlumičem, dále CZ BREN 2 Ms se 16“ hlavní v ráži 223 Rem. a také přesnostní speciál CZ TSR v ráži 308 Win. Všechny tyto modely byly navíc vybaveny montážemi od sesterské značky SPUHR.

 

20220306_094543.jpg

Speciální hosté na stánku

Návštěvníkům byli na stánku kromě produktů k dispozici i produktoví manažeři CZ, prezentátoři CZ a také dva speciální hosté. Jedním z nich byl Eric Grauffel, 8násobný mistr světa ve střelbě IPSC a výrazná osoba CZ Shooting Teamu, který odpovídal na zvídavé dotazy ohledně sportovních pistolí a potěšil svou přítomností své fanoušky. Dalším speciálním hostem byl Matt Emmons, trojnásobný mistr světa v kulové střelbě a ambasador značky CZ, který je zároveň hlavní tváří nově představené série kulovnic CZ 600.

 

Konfigurování zbraní v přímém přenosu

Na stánku byl také umístěn interaktivní stojan, kde si návštěvníci mohli nakonfigurovat svou zbraň přes CZ Konfigurátor. Stejně jednoduše jako si ve fast-foodu můžete naklikat svou objednávku, mohli si zde zájemci naklikat konfiguraci zbraně přesně podle svých představ. Sestavit a objednat si zbraň ve vlastní konfiguraci je nyní možné celkem v 6 zemích: v Česku, na Slovensku, v Německu, v Polsku a od letošního roku také v Rakousku a ve Francii. Interaktivní web CZ Konfigurátoru si však můžete hned teď vyzkoušet odkudkoliv na světě: www.czconfigurator.cz

 

Tisková konference České zbrojovky

První den veletrhu uspořádala Česká zbrojovka tiskovou konferenci pro novináře, kde několik slov o společnosti pronesl generální ředitel CZ Jan Zajíc.  Poté produktový manažer Ondřej Šupka představil novinky v portfoliu dlouhých zbraní, zejména malorážek. Na něj navázal Matt Emmons s prezentací nejnovější série kulovnic CZ 600. Konferenci uzavíral Eric Grauffel, který představil sérii sportovních speciálů CZ TS 2. Eric se také podělil o horké novinky v rámci společného projektu EG-CZ Academy, což je zahájení výstavby střeleckého centra ve Francii a spuštění online střeleckých kurzů pod jeho taktovkou.

 

IMG-20220304-WA0000.jpg

 

Význam výstavy pro CZ

Vnější okolnosti způsobily celkovou nižší účast na veletrhu ve srovnání s předchozími ročníky, přesto na veletrh dorazilo přes 19 500 návštěvníků a vystavovalo zde 856 společností z 53 zemí světa. Česká zbrojovka oceňuje možnost osobního setkání a reprezentace na výstavě IWA 2022, kde představila hned několik svých nových produktů v čele se sérií kulovnic CZ 600, dvěma novými malorážkami CZ 457 a dále také několik loňských novinek jako je série sportovních pistolí CZ TS 2, verze Optics-Ready a Suppressor-Ready u polymerových pistolí CZ P-10, brokovnice a další produkty. Stánek České zbrojovky se po celou dobu veletrhu těšil obrovskému zájmu a byl neustále zaplněný, čehož si společnost velmi váží. Česká zbrojovka se již nyní těší na nadcházející ročník IWA 2023.

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer lokátor