Česká zbrojovka a Eric Grauffel představují společný projekt

18. 3. 2019

Ve střelecké sezoně 2019 se k CZ Shooting Teamu připojuje Eric Grauffel, který bude v barvách České zbrojovky a.s. závodit v divizi Production s pistolí CZ SHADOW 2 ORANGE. Eric je považován za nejlepšího pistolového střelce všech dob.

Jasným důkazem je osm titulů mistra světa ve střelbě podle pravidel IPSC – první získal v roce 1996 ještě v divizi Open Junior, poté pětkrát vyhrál divizi Open, následovalo vítězství v divizi Production a na zatím posledním World Shoot ovládl divizi Standard.

Současně se rozbíhá společný projekt České zbrojovky a Erica Grauffela se zkráceným názvem EG-CZ Academy. Výsledkem bude celosvětová síť výcvikových středisek, které by měly nastavit nový standard v tomto oboru. Jako základní sídlo bylo vybráno město Quimper v Bretani na severozápadě Francie, kde Eric žije a působí již od svého narození. Pro tento účel se zde již staví zcela nová multifunkční indoorová střelnice s možností střelby do všech úhlů, která bude využitelná jak pro sportovní účely, tak pro vysoce efektivní realistický výcvik ozbrojených složek. Dokončení tohoto centra EG-CZ Academy je plánováno na polovinu roku 2020.

Již v roce 2019 proběhne promo tour EG-CZ Academy po různých státech světa, zejména těch, které mají silnou základnu sportovní střelby podle pravidel IPSC a kde se konají velké závody. Jako instruktoři budou působit členové CZ Shooting Teamu, kteří se řadí mezi nejlepší střelce planety. Vedle Erica Grauffela se do projektu zapojí např. Ljubiša Momčilovič (dlouholetý člen CZ Shooting Teamu, vynikající střelec a instruktor i ozbrojených složek), nebo česká střelecká hvězda Robin Šebo.

Podrobnější informace o aktivitách EG-CZ Academy jsou uveřejněny na oficiálních stránkách http://www.eg-czacademy.com/, kde se zájemci mohou do jednotlivých kurzů přihlásit. Věříme, že půjde o skutečně globální projekt, který bude přínosem pro celou střeleckou komunitu.

EG.jpg

GRAUFFEL-P2-APS-Image-31-1024x512.jpg

Naše zbraně a produkty jsou distribuovány do více jak 90 zemí světa

Dealer/Service lokátor