LVR Challenge 2015

Dne 14. listopadu 2015 proběhlo v belgickém Heist oder Berg Shoot Off a finále s ukončením letošní střelecké sezóny celkem deseti závodů série LVR (Low Velocity Rifle). Česká zbrojovka a.s. je již třetím rokem hlavním sponzorem těchto závodů, které probíhají ve střeleckých klubech napříč Belgií, rovněž pod názvem Scorpion Cup.

 

LVR, která se těší vzrůstající oblibě, je dynamickou střeleckou disciplínou, kde se snoubí rychlost pohybu s dovednostmi střelce a přesností zbraně. Specifika závodu jsou přitom blízká pravidlům IPSC s tím rozdílem, že soutěže probíhají především na krytých střelnicích a jsou zde používány dlouhé zbraně v ráži 9x19. LVR také velmi vítá a podporuje začínající střelce, kteří se s touto disciplínou teprve seznamují. V průběhu závodů je tak k dispozici tovární CZ SCORPION EVO 3 S1 k zapůjčení.

 

V průběhu sezóny bojovalo v jednotlivých závodech o finálová umístění celkem 70 střelců, z čehož se více než třetina z nich spoléhala na samopaly CZ SCORPION EVO 3 S1 z produkce České zbrojovky a.s. Tyto zbraně byly rovněž hlavní a velmi žádanou cenou pro vítěze každé z obou soutěžních divizí Standard a Production.

 

Již letos se dva závody konaly mimo území Belgie. Jejich pořadateli se staly dva holandské sportovně střelecké kluby a vzhledem ke stále rostoucí střelecké základně a popularitě LVR je pravděpodobné, že v příští sezóně uvidíme obdobnou soutěž také v dalších evropských zemích.

 

 

Z výsledků:

 

Divize Open:

  1. Gregory Straetmans (BEL), 497,24 bodů
  2. Joeri Weckx (BEL), 489,06 bodů
  3. Carl Deleu (BEL), 470,44 bodů

 

Divize Standard:

  1. Maxime Ghijselings (BEL), 497,12 bodů
  2. Pierre Brochard (BEL), 491,24 bodů
  3. Eric Depoorter (BEL), 401,47 bodů

 

Shoot Off:

  1. Carl Deleu (BEL)
  2. Joeri Weckx (BEL)
  3. Paul Vechter (BEL)

 

 

Česká zbrojovka jako hlavní partner děkuje organizátorům a všem účastníkům a upřímně gratuluje vítězům.

 

hondjes 181

Carl Deleu

 

IMG_0900

 

IMG_2539

 

IMG_5698

 

IMG_2542