Tiskové zprávy

 • Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

  Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

  Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

  Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

  O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

  Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

  Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

  V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

  Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

  Výsledky závodu:

  Divize OPEN

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
  3. Christian Wilda, 85,37 %

   

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Katka Šustrová
  3. Celina Pawlik

   

  Divize PRODUCTION

  1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
  3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

   

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
  3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

   

  Champagne Trophy, Vertus, Francie

  Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

  CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
  3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

   

  Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!c

 • Festival Setkání Stretnutie za podpory České zbrojovky a.s.

  Ve dnech 13. až 18. května 2019 se ve Zlíně bude konat 24. ročník česko-slovenského divadelního festivalu s názvem Setkání Stretnutie. Generálním partnerem festivalu
  je Česká zbrojovka a.s. V prostorách Městského divadla Zlín se návštěvníkům představí jak české, tak i slovenské divadelní soubory.

  „Česká zbrojovka a.s. jakožto jedna z nejvýznamnějších firem ve Zlínském kraji podporuje nejenom školství a sport, ale také kulturní vyžití obyvatel v tomto regionu. Proto jsme se i letos opět rozhodli podpořit festival Setkání Stretnutie, který se postupně stal tradiční událostí ve zlínském regionu,“ konstatuje Ladislav Britaňák, generální ředitel České zbrojovky a.s.

  Letos budou moci diváci zhlédnout během šesti dní šestnáct různých divadelních her, a to v prostorách Velkého sálu, Malé scény nebo Studia Z a dalších. Své umění představí například pražské soubory Dejvického divadla nebo Divadla pod Palmovkou, ostravské Divadlo P. Bezruče nebo Slovenské národní divadlo z Bratislavy. Součástí festivalu budou také odborné semináře a přednášky, mimořádné projekty umožňující setkání tvůrců, retrospektivní výstava a retrospektivní „videokabinet“ představující ohlédnutí za minulými ročníky festivalu nebo také vystoupení pouličních hudebních a divadelních produkcí v ulicích, v prostorách kolem divadla i v okolí města Zlína.

  Více o festivalu Setkání Stretnutie a podrobném programu 24. ročníku naleznete na oficiálních stránkách Městského divadla Zlín:

  https://www.divadlozlin.cz/cs/divadlo/setkani-stretnutie/

  I letos Česká zbrojovka touto podporou vyjadřuje svůj vztah ke kultuře. Na přelomu června a července podpoří také 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

  Program Setkání Stretnutie 2019

 • Investice v Arkansasu

  Česká zbrojovka Group učinila v dubnu letošního roku další krok směrem ke svému strategickému cíli rozšíření aktivit ve Spojených státech amerických. Dceřiná společnost CZ-USA se dohodla s představiteli státu Arkansas na podmínkách pro výstavbu nového moderního závodu ve městě Little Rock. To znamená, že CZ-USA výhledově přesídlí z Kansasu právě do Little Rock, Arkansas.

  „Jsme potěšeni, že se nám podařilo uzavřít dohodnu se státem Arkansas o výstavbě nového závodu pro výrobu a montáž zbraní. Cílem této investice je budování značky CZ, zvýšení jejího podílu na americkém civilním trhu a také proniknutí na trh amerických ozbrojených složek, který si USA velmi dobře chrání prostřednictvím tzv. „Buy-American Act,“ uvedl Lubomír Kovařík, prezident skupiny Česká zbrojovka Group. “Jsme poctěni, že světoznámá značka CZ si vybrala Arkansas za svůj domov,“ sdělil guvernér státu Arkansas Asa Hutchinson.

  Společnost CZ-USA působí na americkém trhu už od roku 1997 jako výhradní dovozce zbraní vyrobených v České zbrojovce Uherský Brod. CZ-USA se svými 120-ti zaměstnanci se vedle dovozu zbraní soustředí i na vlastní produkci. Kromě tradiční výroby modelu Colt 1911 pod vlastní značkou Dan Wesson zahájila v loňském roce výrobu pistole CZ P-10 ve své továrně v Kansas City ve státě Kansas.

  „Čeká nás tvrdá práce,“ poznamenal Lubomír Kovařík. „V rámci první fáze projektu vytvoříme v Little Rock 320 pracovních míst. Do šesti let by v továrně mělo pracovat 560 zaměstnanců a celkové investice naší skupiny dosáhnou až 90 milionů USD.“

   CZ Manufacturing - Little Rock, Arkansas

 • Česká zbrojovka a Eric Grauffel představují společný projekt

  Ve střelecké sezoně 2019 se k CZ Shooting Teamu připojuje Eric Grauffel, který bude v barvách České zbrojovky a.s. závodit v divizi Production s pistolí CZ SHADOW 2 ORANGE. Eric je považován za nejlepšího pistolového střelce všech dob.

  Jasným důkazem je osm titulů mistra světa ve střelbě podle pravidel IPSC – první získal v roce 1996 ještě v divizi Open Junior, poté pětkrát vyhrál divizi Open, následovalo vítězství v divizi Production a na zatím posledním World Shoot ovládl divizi Standard.

  Současně se rozbíhá společný projekt České zbrojovky a Erica Grauffela se zkráceným názvem EG-CZ Academy. Výsledkem bude celosvětová síť výcvikových středisek, které by měly nastavit nový standard v tomto oboru. Jako základní sídlo bylo vybráno město Quimper v Bretani na severozápadě Francie, kde Eric žije a působí již od svého narození. Pro tento účel se zde již staví zcela nová multifunkční indoorová střelnice s možností střelby do všech úhlů, která bude využitelná jak pro sportovní účely, tak pro vysoce efektivní realistický výcvik ozbrojených složek. Dokončení tohoto centra EG-CZ Academy je plánováno na polovinu roku 2020.

  Již v roce 2019 proběhne promo tour EG-CZ Academy po různých státech světa, zejména těch, které mají silnou základnu sportovní střelby podle pravidel IPSC a kde se konají velké závody. Jako instruktoři budou působit členové CZ Shooting Teamu, kteří se řadí mezi nejlepší střelce planety. Vedle Erica Grauffela se do projektu zapojí např. Ljubiša Momčilovič (dlouholetý člen CZ Shooting Teamu, vynikající střelec a instruktor i ozbrojených složek), nebo česká střelecká hvězda Robin Šebo.

  Podrobnější informace o aktivitách EG-CZ Academy jsou uveřejněny na oficiálních stránkách http://www.eg-czacademy.com/, kde se zájemci mohou do jednotlivých kurzů přihlásit. Věříme, že půjde o skutečně globální projekt, který bude přínosem pro celou střeleckou komunitu.

  0G9A9424

  Eric Grauffel

  GRAUFFEL P2 APS - Image # 31

  Vizualizace nové multifunkční střelnice EG-CZ Academy

 • Česká zbrojovka podpořila akci na počest hrdinů

  Již deset let existuje projekt, kterým HC Sparta Praha vzdává hold členům Integrovaného záchranného systému (IZS) a příslušníkům Armády České republiky (AČR), kteří při výkonu služby položili svůj život. Jubilejní ročník, který  měl podtitul „Pocta hrdinům“, podpořila jako generální partner jak se již stalo tradicí také České zbrojovka a.s.

  Akce vyvrcholila dvěma zápasy Sparty v domácí O2 areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělním utkáním s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tomto zápase hokejisté Sparty nastoupili ve speciálních dresech. Na nich se objevila jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo jako v případě českých vojáků na zahraničních misích.

  „V České zbrojovce chováme velkou úctu k hrdinství všech, kdo pro záchranu druhých obětovali to nejcennější, svůj život,“ říká generální ředitel České zbrojovky a.s. Ladislav Britaňák. „Je pro nás velkou ctí, že  se můžeme sponzorsky podílet na projektu „Sparta vzdává hold padlým hrdinům.“ Naší dlouhodobou účastí na projektu chceme jednak ocenit službu příslušníků ozbrojených sil a zároveň  přispět k tomu, aby si lidé uvědomili, že přinášet oběti ve prospěch druhých a nemyslet jen na sebe je jednou z nejušlechtilejších lidských vlastností. Važme si těch, kdo v sobě mají takovou osobní statečnost, že  neváhají obětovat třeba i vlastní život pro záchranu druhých…“

  Hrané speciální dresy i výroční dresy se budou dražit v aukci. Její výtěžek půjde na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

  S velkým zájmem fanoušků se také setkala možnost osobně poděkovat členům všech jednotek na lednových domácích utkáních Sparty se Zlínem, Kometou Brno a Libercem, při nichž v prostorách O2 areny využívali speciální video koutek pro nahrání vzkazů.

  „Potěšil nás velký zájem fanoušků o tuto akci při obou domácích utkáních Sparty, zejména pak v zápase s Plzní, který zhlédlo na patnáct tisíc diváků,“ konstatuje Ladislav Britaňák. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tak výbornou a smyslupnou akci.“

  51081755_10156925200803232_5538666885777719296_o

  51502978_10156936291268232_8110359119254257664_o

  51552661_10156936291678232_361944281377669120_o

  50863633_10156916833783232_7392391121671815168_n

 • Česká zbrojovka podporuje oslavy 100 let Československa v Chicagu

  V pátek 28. září 2018 se bude v Chicagu konat České gala stého výročí vzniku samostatné Československé republiky. Hlavním platinovým sponzorem této akce a dalších akcí spojených s tímto výročím, které organizuje Generální konzulát ČR v Chicagu, je Česká zbrojovka a.s. a její dceřiná společnost CZ-USA.

  „Hlásíme se v mnoha ohledech k principům, na nichž před 100 lety vznikla samostatná Československá republika. Jsme proto velmi hrdí, že můžeme podporovat oslavy vzniku republiky a především oslavy tohoto slavnostního výročí v Chicagu," zdůraznil Ing. Ladislav Britaňák, MBA, generální ředitel a předseda představenstva České zbrojovky a.s.

  Letošní rok je významný také pro CZ-USA. Před 20 lety našla Česká zbrojovka svůj domov v americkém Kansasu. Jubilejní je rok 2018 také pro další společnost patřící do rodiny České zbrojovky v USA – uplyne 50 let od založení firmy Dan Wesson.

  Díky silné automobilové a letecké divizi a výrobě střelných zbraní je Česká zbrojovka jedním z největších českých vývozců do USA.

  Součástí oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa v Chicagu, které podporuje Česká zbrojovka a CZ-USA, budou vedle Českého gala stého výročí i četné kulturní akce. Například výstava s mottem „Velcí umělci a čeští vlastenci se silnými vazbami na Chicago“ představí díla Alfonse Muchy, Albína Poláška a Vojtěcha Preissiga. Koncert "Czech Rock Lions" uvede Jima Peterika a Petra Jandu. Krajané a hosté oslav mají možnost zavítat na 79. Moravský den. Vyvrcholením oslav pak nesporně bude koncert České filharmonie, která uvede Dvořákovu Novosvětskou symfonii.

 • Mistrovství České republiky 2018 v Hodonicích

  Zbrojováčtí střelci IPSC opanovali český šampionát

  O prvním zářijovém víkendu se v Hodonicích u Znojma konalo mistrovství České republiky v IPSC střelbě. Mezi 190 střelci se úspěšně prezentovali členové CZ Shooting Teamu.

  Střelci se utkali celkem na 18 střeleckých situacích. První den závodu poznamenalo nepříznivé, deštivé počasí. Robin Šebo se skvěle vyrovnal s obtížnými podmínkami a stal se mistrem ČR v divizi Production, a to i přes malé zaváhaní na situaci č. 8. Výborně střílel i druhý Michal Štěpán, který se v průběhu posledních dvou let výrazně střelecky posunul i v celosvětovém žebříčku, kdy se již na podzim minulého roku zařadil na mistrovství světa ve Francii do elitní světové desítky.

  Výborný závod odstřílel také Petr Znamenáček, který zůstal nakonec druhý ve Standardu, kde jen mírně zaostal za konečným vítězem této divize Zdeňkem Liehnem. Na třetím místě se pak umístil Josef Rakušan.

  Miroslav Havlíček naprosto suverénně opanoval s desetiprocentním náskokem divizi Open, aniž by minul jediný terč. Kolegům zdárně sekundovala Martina Šerá, která s přehledem zvítězila v divizi Open Lady.

  Česká zbrojovka a.s. gratuluje novým mistrům České republiky. Všem továrním střelcům děkujeme jak za skvělou práci a vynikající výsledky v této střelecké sezóně, tak i za výbornou reprezentaci společnosti a České republiky na mezinárodním poli.

  Výsledky závodu:

  Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 98,9 %
  3. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 92,7 %

  Divize PRODUCTION

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 96,8 %
  3. Miroslav Zapletal, 94,1 %

  Divize OPEN

  1. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miloš Hořínek, 90,0 %
  3. Jirka Běhal, 88,1 %

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Kateřina Šustrová
  3. Lenka Hořejší

  Oficiální stránky závodů:

  https://www.ipscznojmo.cz/cnchandgun2018/1/index_en.php

   Zdenek Liehne_1

  Zdeněk Liehne

  Robin Sebo_1

  Robin Šebo

  Miroslav Havlicek_2

  Miroslav Havlíček

  Martina Sera_1

  Martina Šerá

 • Česká zbrojovka podporuje Šumický běh pro Život

  Česká zbrojovka podpoří 2. ročník Šumického běhu pro Život alias Šumické boty, spojený s charitativní činností ve spolupráci s nadačním fondem dětské onkologie KRTEK. Cílem letošní akce je finančně pomoci rodině dvouapůlleté holčičky z Uherského Brodu, která je po léčbě nádoru mozku. Vybrané peníze poslouží na její rehabilitační péči.

  „Rozhodli jsme se, že v letošním roce více podpoříme nejrůznější aktivity, které jsou pro náš region přínosné,“ konstatuje Ing. Ladislav Koníček, personální a správní ředitel České zbrojovky. „Zaměřujeme se přitom především na širší okolí Uherského Brodu, odkud pochází většina našich zaměstnanců. Podporujeme kulturu, ale i sport, jak výkonnostní, tak i rekreační. V případě běhu pro Život pak oceňujeme také jeho charitativní poslání.“

  Běžecký závod po okolí obce Šumice se bude konat 1. září 2018. Závodníci si v něm mohou vybrat ze tří závodních tratí – 3 km (tzv. procházkové), 10 km a nově i 20 km dlouhé (tzv. půl-maraton).

  Výtěžek akce poputuje na podporu péče o onkologicky nemocné dítě. Závodníci, ale i návštěvníci akce mají možnost přihlásit se i do registru dárců kostní dřeně.

 • Střelci České zbrojovky uspěli v Kanadě

  Ve dnech 13. až 18. srpna se v kanadské Manitobě konala mezinárodní soutěž v praktické střelbě „IPSC Canada National Championship“. Mezi 360 závodníky se úspěšně prezentovali střelci z České zbrojovky: Marina Gushchina, Zdeněk Liehne a Robin Šebo.

  Střelci museli zvládnout 18 střeleckých situací, u kterých byly terče umístěny na kratší vzdálenosti, než bývá zvykem u evropských závodů. To umožňuje rychlejší a dynamičtější střelbu. Oproti ostatním světovým závodům hrál tak pro hodnocení velkou roli spíše čas než získané body. „Byl to velice pěkný závod v americkém stylu, který mám rád. Stage byly rychlé, ne moc technického rázu. Museli jsme se také vyrovnat s teplým počasím a smogem, protože v oblasti bohužel hořelo,“ komentuje kanadské mistrovství Robin Šebo.

  Všichni tři zbrojováčtí střelci se úspěšně zapsali do výsledkové listiny. Robin Šebo s pistolí CZ Shadow 2 vyhrál divizi Production, Zdeněk Liehne s CZ 75 SP-01 Shadow Orange obsadil první příčku v divizi Standard. Oba pak byli první v Shoot Off. Marina Gushchina střílela s pistolí CZ 75 TS Czechmate v kategorii Open Lady. I přes smůlu a nesnáze na jedné ze střeleckých situací byla schopna vystřílet hezké druhé místo.

  Česká zbrojovka a.s. se v Manitobě neprezentovala jenom prostřednictvím svých střelců. Společně se svým kanadským zástupcem firmou Wolverine Supplies byla hlavním sponzorem závodu.

  I na dalších závodech se střelcům CZ Shooting Team velmi dařilo. Vynikající úspěch zaznamenal Michal Štěpán, který se svou CZ Shadow 2 ovládl divizi Production v závodech Geco Open v maďarském Debrecenu v termínu 25. a 26. srpna 2018.

  Po návratu ze zahraničních soutěží se zbrojováčtí IPSC střelci připravují na další důležitý závod sezóny, kterým bude mistrovství České republiky první zářijový víkend v Hodonicích u Znojma.

  Výsledky závodu IPSC Canada National Championship 2018:

  Divize PRODUCTION

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Alexandre Berdat, 89,5 %
  3. Robert Engh, 83,3 %

  Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Remi Doucet, 93,4 %
  3. William Smyth Jr., 92,5 %

  Divize OPEN Lady

  1. Sarah Lao
  2. Maria Gushchina, CZ Shooting Team
  3. Medha Russell

  Oficiální stránky závodů:

  http://nationals.ipscmanitoba.com/

  39387666_10157006461832502_7492646739376078848_o

  Demo Day 4

  39500142_457642688079682_8640541843756417024_o

  PHOTO-2018-08-19-15-18-42

  Zleva: Zdeněk Liehne, Robin Šebo

 • Divadelní Luhačovice s podporou České zbrojovky

  Ve dnech 19. až 25. srpna 2018 se v Luhačovicích bude konat 20. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. Jedním z partnerů této dnes již tradiční akce se stala Česká zbrojovka a.s. V komorním prostředí secesního luhačovického Lázeňského divadla se divákům představí soubory z České i Slovenské republiky, což má v roce stého výročí vzniku Československé republiky jistou symboliku.

  „Jsme jednou z nejvýznamnějších firem Zlínského kraje, proto jsme se rozhodli podporovat vedle školství také sport a v případě Divadelních Luhačovic také kulturu,“ konstatuje Ing. Ladislav Britaňák, MBA, výkonný ředitel České zbrojovky. „Chceme tak přispět, aby lidé v našem regionu našli nejen pracovní uplatnění, ale měli i kvalitní kulturní a sportovní vyžití.“

  Na prknech Lázeňského divadla diváci uvidí v šesti představeních mnoho významných tváří české a slovenské divadelní scény, mj. Milana Kňažka, Chantal Poullain, Miloslava Mejzlíka, Ilonu Svobodovou nebo Báru Munzarovou.

  V letošním roce Česká zbrojovka vyjádřila svůj vtah ke kultuře také tím, že se zařadila mezi podporovatele 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podpořila tak prestižní festival, který představil na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci.

Položky 110 z celkem 76

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8