Tiskové zprávy

 • Ladislav Britaňák viceprezidentem AOBP

  V úterý 11. 06. 2019 proběhla v brněnském Klubu Univerzity obrany 23. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP), sdružující 108 významných výrobců a exportérů českého obranného a bezpečnostního průmyslu.

  Valné hromady se zúčastnila řada významných hostů v čele s místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem. Přítomni byli předseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Koten, náměstek ministra obrany Filip Říha, brig. gen. František Ridzák zastupující Generální štáb. Během Valné hromady podepsali místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a prezident AOBP Jiří Hynek dohodu o spolupráci mezi AOBP a MPO.

  Klíčovým bodem formální části jednání byla volba nového vedení AOBP v čele s prezidentem AOBP a šesti viceprezidenty na období dalších čtyř let. Prezidentem byl zvolen RNDr. Jiří Hynek, který svůj post obhájil. Jedním z viceprezidentů byl zvolen generální ředitel a předseda představenstva České zbrojovky a.s. Ladislav Britaňák. Blahopřejeme!

  10

  11

 • Valná hromada společnosti Česká zbrojovka a.s.

  Česká zbrojovka a.s. (rok založení 1936) je špičkovou strojírenskou společností vyrábějící a prodávající ruční palné zbraně světové kvality. Je součástí holdingu Česká zbrojovka Group SE, do kterého patří také společnosti CZ-USA, CZ-AUTO, CZ Export Praha a 4M Systems.

  Česká zbrojovka a.s. obchoduje s více než sto zeměmi světa. Mezi největší odběratele v roce 2018 patřily USA, ČR, JAR, Kanada, Francie, Thajsko, Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Austrálie, Itálie. Nejprodávanějšími výrobky byly pistole s přímoběžným zápalníkem v kompaktní verzi CZ P-10C, řada malorážek CZ 455/457 a samopaly Scorpion EVO3,“  řekl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ladislav Britaňák.

  I v uplynulém roce Česká zbrojovka a.s. pokračovala v investicích. „Celková výše investic v roce 2018 dosáhla hodnoty více než 400 mil. korun,“ doplnil generální ředitel Ladislav Britaňák. Společnost přišla na trh s řadou novinek. Rozvinula velmi úspěšnou řadu sportovních pistolí SHADOW 2 o provedení Optics Ready, tj. o provedení pistole s možností montáže optického kolimátoru, který se prosazuje v nové disciplíně sportovní střelby. Stejnou novinku, tj. možnost montáže optického kolimátoru dostala i obchodně úspěšná pistole P-10 C OR. Milovníky střelby na delší vzdálenosti potěšila novinka CZ 527 a CZ 557 NIGHT SKY EDITION opatřená polymerovou pažbou a válcovým kompenzátorem na ústí hlavně. Vysoce přesnou střelbu na velké vzdálenosti reprezentuje další novinka - sportovní kulovnice CZ 527 VARMINT MTR. Zájemce o semiautomatickou zbraň uspokojila zbrojovka puškou CZ BREN 2Ms v ráži .223 Rem. a 7,62x39.

  Česká zbrojovka a.s. zaměstnává v Uherském Brodě téměř 1 800 pracovníků. Úzce spolupracuje se střední školou Centrum odborné přípravy technické (COPt), která dokáže na míru, přesně dle požadavků zbrojovky připravit odborníky v technických profesích a částečně tak eliminovat celospolečenský nedostatek pracovních sil.

 • Česká zbrojovka a.s. generálním partnerem projektu 450ml NADĚJE

  Česká zbrojovka a.s. se stala generálním partnerem tří samostatných akcí projektu 450ml NADĚJE. Projekt 450ml NADĚJE podporuje získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. Letos se tato akce za podpory České zbrojovky uskutečnila 17. ledna v Uherskohradišťské nemocnici, 17. dubna v Nemocnici Vyškov a 13. a 15. května v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Do projektu se zapojilo téměř 400 dárců krve.

  I díky podpoře České zbrojovky přišel na Hematologicko-transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice rekordní počet dárců krve, z pohledu fungování projektu se tak zatím jedná o nejúspěšnějsí místo, kde odběry krve proběhly. Do Uherskohradišťské nemocnice dorazilo celkem 208 dárců, z toho 130 prvodárců a celkem 26 zájemců se zapsalo do Českého národního registru dárců dřeně.

  Na Transfuzní oddělení Nemocnice Vyškov přišlo darovat krev celkem 95 dárců, z nichž byla více než čtvrtina  prvodárců a 23 osob se zapsalo do registru dárců kostní dřeně.

  Další zájemci se tohoto projektu zúčastnili v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, kam dorazilo 90 dárců, z nich 7 prvodárců a do registru dárců kostní dřeně se zapsalo 26 osob.

  Lidská krev je nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů. V České republice někdo krev potřebuje co 3 sekundy; v průměru dostane každý občan pětkrát za život transfuzi krve a čtrnáctkrát lék vyrobený z krve.

  Děkujeme všem dárcům, kteří našli odvahu a projektu se zúčastnili.

  foto

 • Přijďte nás navštívit na veletrhu IDET 2019!

  29. – 31. května 2019 / stánek č. P-103

  Česká zbrojovka a.s. se ve dnech 29. až 31. května 2019 zúčastní tradičního Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se koná každé dva roky na brněnském výstavišti. Veletrh IDET je letošní nejvýznamnější evropská akce svého druhu, kde se desetitisícům odborných návštěvníků z celého světa představí přední světové firmy zaměřené na vývoj a výrobu obranných technologií. Expozici České zbrojovky naleznete v pavilonu P, stánek č. 103.

  Mezi nimi samozřejmě nemůže chybět ani Česká zbrojovka a.s., Uherský Brod, se svým mimořádně úspěšným vojenským programem. Ten budou na veletrhu IDET reprezentovat především nová bojová puška CZ BREN 2 BR (ve výkonné ráži 7,62×51 NATO), nejnovější verze útočných pušek CZ BREN 2 a samopal CZ SCORPION EVO 3. Automatické varianty těchto modelů budou doplněny o jejich samonabíjecí verze CZ BREN 2Ms (dostupná v populárních rážích .223 Rem a 7,62×39) a CZ SCORPION EVO 3 S1 CARBINE (ideální zbraň pro moderní střelecké sportovní disciplíny a hobby střelbu). Nebude chybět ani nová odstřelovačská puška CZ TSR.

  K vidění bude i ucelená řada rodiny pistolí s přímoběžným úderníkem CZ P-10. Kompaktní model CZ P-10 C letos doplňují varianty CZ P-10 F (pistole standardní velikosti s nadstandardní kapacitou zásobníku 19 nábojů v ráži 9×19 NATO), semikompakt CZ P-10 SC (kombinace hlavně a závěru standardní velikosti s polymerovým rámem kompaktní velikosti) a subkompakt CZ P-10 S (vhodný především pro osobní ochranu nebo jako záložní zbraň příslušníků ozbrojených složek).

  Součástí expozice České zbrojovky budou také společnosti 4M Systems, výrobce taktického vybavení, a CZ Export Praha, dodavatel munice a specializovaných řešení pro ozbrojené složky.

  Naši expozici, která se letos bude pyšnit zbrusu novým designem, najdete v pavilonu P na stánku č. 103.

  Těšíme se na Vaši návštěvu!

  IDET 2019 banner do podpisu

  Plánek výstaviště BVV 2019

 • Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

  Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

  Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

  Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

  O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

  Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

  Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

  V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

  Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

  Výsledky závodu:

  Divize OPEN

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
  3. Christian Wilda, 85,37 %

   

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Katka Šustrová
  3. Celina Pawlik

   

  Divize PRODUCTION

  1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
  3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

   

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
  3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

   

  Champagne Trophy, Vertus, Francie

  Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

  CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
  3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

   

  Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!c

 • Festival Setkání Stretnutie za podpory České zbrojovky a.s.

  Ve dnech 13. až 18. května 2019 se ve Zlíně bude konat 24. ročník česko-slovenského divadelního festivalu s názvem Setkání Stretnutie. Generálním partnerem festivalu
  je Česká zbrojovka a.s. V prostorách Městského divadla Zlín se návštěvníkům představí jak české, tak i slovenské divadelní soubory.

  „Česká zbrojovka a.s. jakožto jedna z nejvýznamnějších firem ve Zlínském kraji podporuje nejenom školství a sport, ale také kulturní vyžití obyvatel v tomto regionu. Proto jsme se i letos opět rozhodli podpořit festival Setkání Stretnutie, který se postupně stal tradiční událostí ve zlínském regionu,“ konstatuje Ladislav Britaňák, generální ředitel České zbrojovky a.s.

  Letos budou moci diváci zhlédnout během šesti dní šestnáct různých divadelních her, a to v prostorách Velkého sálu, Malé scény nebo Studia Z a dalších. Své umění představí například pražské soubory Dejvického divadla nebo Divadla pod Palmovkou, ostravské Divadlo P. Bezruče nebo Slovenské národní divadlo z Bratislavy. Součástí festivalu budou také odborné semináře a přednášky, mimořádné projekty umožňující setkání tvůrců, retrospektivní výstava a retrospektivní „videokabinet“ představující ohlédnutí za minulými ročníky festivalu nebo také vystoupení pouličních hudebních a divadelních produkcí v ulicích, v prostorách kolem divadla i v okolí města Zlína.

  Více o festivalu Setkání Stretnutie a podrobném programu 24. ročníku naleznete na oficiálních stránkách Městského divadla Zlín:

  https://www.divadlozlin.cz/cs/divadlo/setkani-stretnutie/

  I letos Česká zbrojovka touto podporou vyjadřuje svůj vztah ke kultuře. Na přelomu června a července podpoří také 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

  Program Setkání Stretnutie 2019

 • Investice v Arkansasu

  Česká zbrojovka Group učinila v dubnu letošního roku další krok směrem ke svému strategickému cíli rozšíření aktivit ve Spojených státech amerických. Dceřiná společnost CZ-USA se dohodla s představiteli státu Arkansas na podmínkách pro výstavbu nového moderního závodu ve městě Little Rock. To znamená, že CZ-USA výhledově přesídlí z Kansasu právě do Little Rock, Arkansas.

  „Jsme potěšeni, že se nám podařilo uzavřít dohodnu se státem Arkansas o výstavbě nového závodu pro výrobu a montáž zbraní. Cílem této investice je budování značky CZ, zvýšení jejího podílu na americkém civilním trhu a také proniknutí na trh amerických ozbrojených složek, který si USA velmi dobře chrání prostřednictvím tzv. „Buy-American Act,“ uvedl Lubomír Kovařík, prezident skupiny Česká zbrojovka Group. “Jsme poctěni, že světoznámá značka CZ si vybrala Arkansas za svůj domov,“ sdělil guvernér státu Arkansas Asa Hutchinson.

  Společnost CZ-USA působí na americkém trhu už od roku 1997 jako výhradní dovozce zbraní vyrobených v České zbrojovce Uherský Brod. CZ-USA se svými 120-ti zaměstnanci se vedle dovozu zbraní soustředí i na vlastní produkci. Kromě tradiční výroby modelu Colt 1911 pod vlastní značkou Dan Wesson zahájila v loňském roce výrobu pistole CZ P-10 ve své továrně v Kansas City ve státě Kansas.

  „Čeká nás tvrdá práce,“ poznamenal Lubomír Kovařík. „V rámci první fáze projektu vytvoříme v Little Rock 320 pracovních míst. Do šesti let by v továrně mělo pracovat 560 zaměstnanců a celkové investice naší skupiny dosáhnou až 90 milionů USD.“

   CZ Manufacturing - Little Rock, Arkansas

 • Česká zbrojovka a Eric Grauffel představují společný projekt

  Ve střelecké sezoně 2019 se k CZ Shooting Teamu připojuje Eric Grauffel, který bude v barvách České zbrojovky a.s. závodit v divizi Production s pistolí CZ SHADOW 2 ORANGE. Eric je považován za nejlepšího pistolového střelce všech dob.

  Jasným důkazem je osm titulů mistra světa ve střelbě podle pravidel IPSC – první získal v roce 1996 ještě v divizi Open Junior, poté pětkrát vyhrál divizi Open, následovalo vítězství v divizi Production a na zatím posledním World Shoot ovládl divizi Standard.

  Současně se rozbíhá společný projekt České zbrojovky a Erica Grauffela se zkráceným názvem EG-CZ Academy. Výsledkem bude celosvětová síť výcvikových středisek, které by měly nastavit nový standard v tomto oboru. Jako základní sídlo bylo vybráno město Quimper v Bretani na severozápadě Francie, kde Eric žije a působí již od svého narození. Pro tento účel se zde již staví zcela nová multifunkční indoorová střelnice s možností střelby do všech úhlů, která bude využitelná jak pro sportovní účely, tak pro vysoce efektivní realistický výcvik ozbrojených složek. Dokončení tohoto centra EG-CZ Academy je plánováno na polovinu roku 2020.

  Již v roce 2019 proběhne promo tour EG-CZ Academy po různých státech světa, zejména těch, které mají silnou základnu sportovní střelby podle pravidel IPSC a kde se konají velké závody. Jako instruktoři budou působit členové CZ Shooting Teamu, kteří se řadí mezi nejlepší střelce planety. Vedle Erica Grauffela se do projektu zapojí např. Ljubiša Momčilovič (dlouholetý člen CZ Shooting Teamu, vynikající střelec a instruktor i ozbrojených složek), nebo česká střelecká hvězda Robin Šebo.

  Podrobnější informace o aktivitách EG-CZ Academy jsou uveřejněny na oficiálních stránkách http://www.eg-czacademy.com/, kde se zájemci mohou do jednotlivých kurzů přihlásit. Věříme, že půjde o skutečně globální projekt, který bude přínosem pro celou střeleckou komunitu.

  0G9A9424

  Eric Grauffel

  GRAUFFEL P2 APS - Image # 31

  Vizualizace nové multifunkční střelnice EG-CZ Academy

 • Česká zbrojovka podpořila akci na počest hrdinů

  Již deset let existuje projekt, kterým HC Sparta Praha vzdává hold členům Integrovaného záchranného systému (IZS) a příslušníkům Armády České republiky (AČR), kteří při výkonu služby položili svůj život. Jubilejní ročník, který  měl podtitul „Pocta hrdinům“, podpořila jako generální partner jak se již stalo tradicí také České zbrojovka a.s.

  Akce vyvrcholila dvěma zápasy Sparty v domácí O2 areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělním utkáním s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tomto zápase hokejisté Sparty nastoupili ve speciálních dresech. Na nich se objevila jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo jako v případě českých vojáků na zahraničních misích.

  „V České zbrojovce chováme velkou úctu k hrdinství všech, kdo pro záchranu druhých obětovali to nejcennější, svůj život,“ říká generální ředitel České zbrojovky a.s. Ladislav Britaňák. „Je pro nás velkou ctí, že  se můžeme sponzorsky podílet na projektu „Sparta vzdává hold padlým hrdinům.“ Naší dlouhodobou účastí na projektu chceme jednak ocenit službu příslušníků ozbrojených sil a zároveň  přispět k tomu, aby si lidé uvědomili, že přinášet oběti ve prospěch druhých a nemyslet jen na sebe je jednou z nejušlechtilejších lidských vlastností. Važme si těch, kdo v sobě mají takovou osobní statečnost, že  neváhají obětovat třeba i vlastní život pro záchranu druhých…“

  Hrané speciální dresy i výroční dresy se budou dražit v aukci. Její výtěžek půjde na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

  S velkým zájmem fanoušků se také setkala možnost osobně poděkovat členům všech jednotek na lednových domácích utkáních Sparty se Zlínem, Kometou Brno a Libercem, při nichž v prostorách O2 areny využívali speciální video koutek pro nahrání vzkazů.

  „Potěšil nás velký zájem fanoušků o tuto akci při obou domácích utkáních Sparty, zejména pak v zápase s Plzní, který zhlédlo na patnáct tisíc diváků,“ konstatuje Ladislav Britaňák. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tak výbornou a smyslupnou akci.“

  51081755_10156925200803232_5538666885777719296_o

  51502978_10156936291268232_8110359119254257664_o

  51552661_10156936291678232_361944281377669120_o

  50863633_10156916833783232_7392391121671815168_n

 • Česká zbrojovka podporuje oslavy 100 let Československa v Chicagu

  V pátek 28. září 2018 se bude v Chicagu konat České gala stého výročí vzniku samostatné Československé republiky. Hlavním platinovým sponzorem této akce a dalších akcí spojených s tímto výročím, které organizuje Generální konzulát ČR v Chicagu, je Česká zbrojovka a.s. a její dceřiná společnost CZ-USA.

  „Hlásíme se v mnoha ohledech k principům, na nichž před 100 lety vznikla samostatná Československá republika. Jsme proto velmi hrdí, že můžeme podporovat oslavy vzniku republiky a především oslavy tohoto slavnostního výročí v Chicagu," zdůraznil Ing. Ladislav Britaňák, MBA, generální ředitel a předseda představenstva České zbrojovky a.s.

  Letošní rok je významný také pro CZ-USA. Před 20 lety našla Česká zbrojovka svůj domov v americkém Kansasu. Jubilejní je rok 2018 také pro další společnost patřící do rodiny České zbrojovky v USA – uplyne 50 let od založení firmy Dan Wesson.

  Díky silné automobilové a letecké divizi a výrobě střelných zbraní je Česká zbrojovka jedním z největších českých vývozců do USA.

  Součástí oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa v Chicagu, které podporuje Česká zbrojovka a CZ-USA, budou vedle Českého gala stého výročí i četné kulturní akce. Například výstava s mottem „Velcí umělci a čeští vlastenci se silnými vazbami na Chicago“ představí díla Alfonse Muchy, Albína Poláška a Vojtěcha Preissiga. Koncert "Czech Rock Lions" uvede Jima Peterika a Petra Jandu. Krajané a hosté oslav mají možnost zavítat na 79. Moravský den. Vyvrcholením oslav pak nesporně bude koncert České filharmonie, která uvede Dvořákovu Novosvětskou symfonii.

Položky 110 z celkem 80

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 8