Střelecké družstvo

 • Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

  Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

  Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

  Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

  O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

  Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

  Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

  V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

  Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

  Výsledky závodu:

  Divize OPEN

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
  3. Christian Wilda, 85,37 %

   

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Katka Šustrová
  3. Celina Pawlik

   

  Divize PRODUCTION

  1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
  3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

   

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
  3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

   

  Champagne Trophy, Vertus, Francie

  Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

  CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
  3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

   

  Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!c

 • Pořád chci být nejlepší na světě

  Střelecká revue 4/2019, David Pazdera

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-007 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-008 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-009

 • Maria Gushchina mistryní dálněvýchodní Asie!

  Ve dnech 17. až 22. září 2018 se v thajské Pattayi konalo kontinentální mistrovství dálněvýchodní Asie dle pravidel IPSC, nesoucí název Far East Asia IPSC Handgun Championship 2018. Maria Gushchina podala fenomenální výkon, když porazila všechny střelce divize Production a vyhrála zlatou medaili.

  Na kontinentální mistrovství dálněvýchodní Asie se sjelo celkem 460 střelců světa. Ti se proti sobě utkali na 24 střeleckých situacích. Střelcům továrního týmu České zbrojovky a.s. se na závodech velice dařilo.

  Vynikajícího výkonu dosáhla Maria Gushchina, která se svou pistolí CZ Shadow 2 dokázala v konkurenci 16 žen a 123 mužů celkově zvítězit v divizi Production a dosáhnout tak zlaté medaile a titulu mistryně dálněvýchodní Asie. „Bylo pro mě velkým potěšením vrátit se na fantastickou střelnici v Pattayi a znovu se zúčastnit velmi náročného a zajímavého závodu. Už po mém prvním vítězství před několika lety jsem strašně toužila tento výsledek zopakovat. A minulý víkend se mi to podařilo.“, říká Maria Gushchina a dodává: „Vzhledem k obtížnosti závodu pro mě nebylo vůbec jednoduché zvítězit. Mnoho kovových terčů stavělo mě i celý CZ Shooting Team pod tlak během závodu. Bylo velmi horko a časový posun byl také dosti veliký. Ale vyhrála jsem, dokázala jsem porazit všechny muže ve své divizi a teď jsem velice šťastná.“ Maria se těší na další závody a nové cíle, které pro ni budou velkou výzvou.

  Zdeněk Liehne obsadil s pistolí CZ 75 Tactical Sports Orange bronzovou příčku v divizi Standard, ve které střílelo 85 střelců.

  V divizi Open tentokrát střílel Robin Šebo, dlouhodobě střílející v divizi Production. Robin dokázal, že mu střelba v této divizi svědčí, když v konkurenci 144 střelců obsadil čtvrté místo. Také střelkyně Martina Šerá obsadila k divizi Open kategorii Lady místo čtvrté. Oba střelci stříleli pistolemi CZ 75 Tactical Sports Czechmate.

  Česká zbrojovka gratuluje vítězům a do dalších střeleckých závodů této sezony přeje všem hodně štěstí a pevnou mušku.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Maria Gushchina (RUS), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Jon Christopher Gotamco (PHI), 99,02 %
  3. Nattaphum Kamolwong (THA), 95,95 %

  Divize STANDARD

  1. Rolly Nathaniel Tecson (PHI), 100 %
  2. Kahlil Adrian Viray (PHI), 97,97 %
  3. Zdeněk Liehne (CZE), CZ Shooting Team, 95,53 %

  Divize OPEN

  1. Simon Joseph Racaza (USA), 100 %
  2. Edcel John Gino (PHI), 95,11 %
  3. Rhys Arthur (AUS), 92,59 %
  4. Robin Šebo (CZE), CZ Shooting Team, 92,22 %

  Divize OPEN Lady

  1. Andrea Ma Bernos (PHI)
  2. Knelma Grace Mateo (PHI)
  3. Sarah Ayu Tamaela (INA)
  4. Martina Šerá (CZE), CZ Shooting Team

  Oficiální stránky závodů:

  http://www.ipscmatches.org/2018feahc/

  0T5A1657

  Maria Gushchina

  0T5A6033

  Zdeněk Liehne

  0T5A1498

  Maria Gushchina

 • Mistrovství České republiky 2018 v Hodonicích

  Zbrojováčtí střelci IPSC opanovali český šampionát

  O prvním zářijovém víkendu se v Hodonicích u Znojma konalo mistrovství České republiky v IPSC střelbě. Mezi 190 střelci se úspěšně prezentovali členové CZ Shooting Teamu.

  Střelci se utkali celkem na 18 střeleckých situacích. První den závodu poznamenalo nepříznivé, deštivé počasí. Robin Šebo se skvěle vyrovnal s obtížnými podmínkami a stal se mistrem ČR v divizi Production, a to i přes malé zaváhaní na situaci č. 8. Výborně střílel i druhý Michal Štěpán, který se v průběhu posledních dvou let výrazně střelecky posunul i v celosvětovém žebříčku, kdy se již na podzim minulého roku zařadil na mistrovství světa ve Francii do elitní světové desítky.

  Výborný závod odstřílel také Petr Znamenáček, který zůstal nakonec druhý ve Standardu, kde jen mírně zaostal za konečným vítězem této divize Zdeňkem Liehnem. Na třetím místě se pak umístil Josef Rakušan.

  Miroslav Havlíček naprosto suverénně opanoval s desetiprocentním náskokem divizi Open, aniž by minul jediný terč. Kolegům zdárně sekundovala Martina Šerá, která s přehledem zvítězila v divizi Open Lady.

  Česká zbrojovka a.s. gratuluje novým mistrům České republiky. Všem továrním střelcům děkujeme jak za skvělou práci a vynikající výsledky v této střelecké sezóně, tak i za výbornou reprezentaci společnosti a České republiky na mezinárodním poli.

  Výsledky závodu:

  Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 98,9 %
  3. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 92,7 %

  Divize PRODUCTION

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 96,8 %
  3. Miroslav Zapletal, 94,1 %

  Divize OPEN

  1. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miloš Hořínek, 90,0 %
  3. Jirka Běhal, 88,1 %

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Kateřina Šustrová
  3. Lenka Hořejší

  Oficiální stránky závodů:

  https://www.ipscznojmo.cz/cnchandgun2018/1/index_en.php

   Zdenek Liehne_1

  Zdeněk Liehne

  Robin Sebo_1

  Robin Šebo

  Miroslav Havlicek_2

  Miroslav Havlíček

  Martina Sera_1

  Martina Šerá

 • Střelci České zbrojovky uspěli v Kanadě

  Ve dnech 13. až 18. srpna se v kanadské Manitobě konala mezinárodní soutěž v praktické střelbě „IPSC Canada National Championship“. Mezi 360 závodníky se úspěšně prezentovali střelci z České zbrojovky: Marina Gushchina, Zdeněk Liehne a Robin Šebo.

  Střelci museli zvládnout 18 střeleckých situací, u kterých byly terče umístěny na kratší vzdálenosti, než bývá zvykem u evropských závodů. To umožňuje rychlejší a dynamičtější střelbu. Oproti ostatním světovým závodům hrál tak pro hodnocení velkou roli spíše čas než získané body. „Byl to velice pěkný závod v americkém stylu, který mám rád. Stage byly rychlé, ne moc technického rázu. Museli jsme se také vyrovnat s teplým počasím a smogem, protože v oblasti bohužel hořelo,“ komentuje kanadské mistrovství Robin Šebo.

  Všichni tři zbrojováčtí střelci se úspěšně zapsali do výsledkové listiny. Robin Šebo s pistolí CZ Shadow 2 vyhrál divizi Production, Zdeněk Liehne s CZ 75 SP-01 Shadow Orange obsadil první příčku v divizi Standard. Oba pak byli první v Shoot Off. Marina Gushchina střílela s pistolí CZ 75 TS Czechmate v kategorii Open Lady. I přes smůlu a nesnáze na jedné ze střeleckých situací byla schopna vystřílet hezké druhé místo.

  Česká zbrojovka a.s. se v Manitobě neprezentovala jenom prostřednictvím svých střelců. Společně se svým kanadským zástupcem firmou Wolverine Supplies byla hlavním sponzorem závodu.

  I na dalších závodech se střelcům CZ Shooting Team velmi dařilo. Vynikající úspěch zaznamenal Michal Štěpán, který se svou CZ Shadow 2 ovládl divizi Production v závodech Geco Open v maďarském Debrecenu v termínu 25. a 26. srpna 2018.

  Po návratu ze zahraničních soutěží se zbrojováčtí IPSC střelci připravují na další důležitý závod sezóny, kterým bude mistrovství České republiky první zářijový víkend v Hodonicích u Znojma.

  Výsledky závodu IPSC Canada National Championship 2018:

  Divize PRODUCTION

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Alexandre Berdat, 89,5 %
  3. Robert Engh, 83,3 %

  Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Remi Doucet, 93,4 %
  3. William Smyth Jr., 92,5 %

  Divize OPEN Lady

  1. Sarah Lao
  2. Maria Gushchina, CZ Shooting Team
  3. Medha Russell

  Oficiální stránky závodů:

  http://nationals.ipscmanitoba.com/

  39387666_10157006461832502_7492646739376078848_o

  Demo Day 4

  39500142_457642688079682_8640541843756417024_o

  PHOTO-2018-08-19-15-18-42

  Zleva: Zdeněk Liehne, Robin Šebo

 • Gushchina, Šebo a Havlíček mistry Afriky!

  Ve dnech 10. až 15. července 2018 se v jihoafrickém městě Polokwane v provincii Limpopo konalo mistrovství Afriky v praktické střelbě dle pravidel IPSC. Naprosto skvělý výkon zde předvedli Maria Gushchina, Robin Šebo i Miroslav Havlíček, když si vystříleli zlato ve svých divizích.

  Všichni tři střelci v barvách České zbrojovky a.s., kteří do Polokwane přijeli reprezentovat tovární tým CZ Shooting, ukázali, že patří mezi světovou špičku. Každý z nich dosáhl toho nejcennějšího – stupně vítězů a zlaté medaile ve své kategorii.

  Robin Šebo opanoval divizi Production, hned za ním se se ztrátou necelých tří procent umístila Maria Gushchina, která nejen že si vystřílela zlato v kategorii Lady, ale nechala za sebou zbytek mužů divize Production. Oběma střelcům dopomohla k těmto skvělým výsledkům sportovní pistole CZ Shadow 2. Tato pistole byla do divize Production zařazena v roce 2017. Střelci mohou používat pouze továrně vyráběné modely s otevřenými mířidly, na kterých nejsou povoleny další úpravy či modifikace.

  divizi Open předvedl své kvality Miroslav Havlíček, který v závodu dosáhl nejlepších výsledků a zaslouženě si tak ze závodu odvezl zlatou medaili. Havlíček střílel s pistolí CZ 75 TS Czechmate. Pistole používané v divizi Open nejsou nijak omezeny, proto závodníci v této divizi používají individuálně upravované nebo stavěné speciály. Nejčastěji se zbraň vyznačuje optickými mířidly (kolimátory), delším zásobníkem a kompenzátorem zdvihu ústí hlavně.

  Součástí závodu byl také stánek České zbrojovky a.s., kde se mohli jak střelci, tak návštěvníci závodu podívat na zbraně z produkce CZ. Poměrně velký zájem byl o letošní novinku mezi pistolemi, sportovní speciál CZ Shadow 2 Optics Ready.

  Česká zbrojovka a.s. gratuluje střelcům k vynikajícím výsledkům a do dalších závodů jim přeje hodně úspěchů.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION Overall

  1. Robin Šebo (CZE), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Maria Gushchina (RUS), CZ Shooting Team, 97,33 %
  3. Chris Tilley (USA), 89,90 %

  Divize OPEN

  1. Miroslav Havlíček (CZE), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Thomas Montgomery (RSA), 98,78 %
  3. Dylan Henstock (RSA), 92,85 %

  IMG_6828

  Robin Šebo

  IMG_6848

  Maria Gushchina

  IMG_6822

 • Tomáš Staněk mistrem Evropy v kombinované lovecké střelbě! Český střelec zvítězil s českou kulovnicí

  Ve dnech 29. června až 1. července 2018 proběhlo v Itálii již 11. mistrovství Evropy v kombinované lovecké střelbě, pořádané mezinárodní střeleckou organizací FITASC.
  Na krásné střelnici v Piancardatu 170 kilometrů severně od Říma zazářili čeští střelci s českými zbraněmi. Famózní výkon podal zejména Tomáš Staněk, člen CZ Shooting Teamu, který se stal mistrem Evropy.

  Úspěch českých reprezentantů je o to výraznější, že se ho podařilo dosáhnout v mimořádně tvrdé konkurenci a za velice náročných podmínek – na letošní mistrovství se totiž sjeli nejlepší střelci Evropy a závod probíhal ve čtyřicetistupňových vedrech.

  Mistrovství se skládalo ze dvou obvyklých částí: kulové a brokové střelby, přičemž celkový možný počet bodů činil 800. V brokové části se střílely čtyři části po sto bodech – dvakrát Compak sporting parkúr, dvakrát Univerzální trap. V kulové části se střílelo nejprve dvacet ran na pevné terče (srnec, liška, kamzík a divoké prase), dalších dvacet ran na tři statické terče (srnec, liška a kamzík). Vrcholem byla střelba na jeden pohyblivý terč (divoké prase) na vzdálenost 50 metrů. Ta je považována za nejobtížnější část závodů, protože na tomto stanovišti se téměř vždy rozhoduje o finálním pořadí. V kulové disciplíně stříleli všichni čeští reprezentanti kulovnicemi CZ 527 Varmint v ráži .222 Remington.

  Nejlepšího celkového nástřelu ze všech soutěžících dosáhl Tomáš Staněk z CZ Shooting Teamu. Nový mistr Evropy v kombinované lovecké střelbě na adresu letošního klání v Piancardatu nešetřil chválou: „Závod hodnotím jako vůbec nejlepší mistrovství Evropy, kterého jsem se za svou střeleckou kariéru zúčastnil. Z organizačního hlediska byla soutěž velmi dobře zajištěna. Jsem nadšený, že se mi podařilo zvítězit a porazit největší konkurenty. Splnil jsem si svůj životní sen.“

  V kategorii ženy zvítězila česká reprezentantka Michaela Štenglová, taktéž střílející s kulovnicí CZ 527 Varmint.

  Český národní tým s kulovnicemi značky CZ za sebou nechal druhé Rakušany a třetí Švédy. Na místě je podotknout, že konkrétně v lovecké kulové střelbě nemá česká reprezentace konkurenci již pět let. K tomu zásadním způsobem přispívají speciální varianty loveckých kulovnic, vyvinuté pro tento účel v České zbrojovce a.s. Uherský Brod.

  Kombinovaná lovecká střelba je divácky atraktivní sportovní disciplína, která vychází z myslivecké praxe. Její zvláštností – jak naznačuje název – je spojení střelby z brokovnice
  na asfaltové terče a střelby loveckými kulovnicemi na pevné papírové terče nebo na papírový terč běžícího divočáka. Čeští střelci a české zbraně v této disciplíně patří již řadu let k evropské špičce.

  Celkové výsledky závodu:

  Muži

  1. Tomáš Staněk (CZE), CZ Shooting Team, 779 bodů
  2. Helmut Rosskopf (AUT), 775 bodů
  3. Andras Varga (HUN), 775 bodů

  Ženy

  1. Michaela Štenglová (CZE), 750 bodů
  2. Lina Laine (FIN), 741 bodů
  3. Christine Liebelt (GER), 659 bodů

  Týmy

  1. Česká republika
  2. Rakousko
  3. Švédsko

  Oficiální stránky závodu:

  http://www.europeanfitascchampionship2018.it/en/

  Facebook:

  https://www.facebook.com/tavpiancardato/

  IMG_1411

  IMG_1445

  36564857_1728463387237028_8397538980765106176_n

  1c7ebfe0-558e-44dc-bc70-30a9ac91511c

  Tomáš Staněk

  DSCF1165

  Michaela Štenglová

  36471653_1728459380570762_6070512411163492352_o

  IMG_1508

  IMG_1527

  36559785_1728469843903049_337312227323281408_o

 • Skvělý úspěch 6 medailí CZ Shooting Teamu na CZ Extreme Euro Open 2018

  Střelci CZ Shooting Teamu zaznamenali skvělý úspěch na jubilejním 10. ročníku závodu CZ Extreme Euro Open, který proběhl ve dnech 18. až 24. června 2018 na střelnici v Hodonicích u Znojma. Jedná se o jeden z největších a také nejobtížnějších závodů střelecké sezóny s největší účastí střelců z celého světa: letos se na jihozápad Moravy sjelo celkem 1 128 závodníků z 51 států.

  CZ Extreme Euro Open je závod v praktické střelbě dle pravidel IPSC úrovně Level III. Letošní ročník byl velmi dobře připraven. Na střelce čekalo 30 atraktivních, avšak nelehkých situací. Jednotlivé stage závodníkům umožnovaly střílet za pohybu a zároveň si každou z nich užít. Stále ovšem neumíme poručit větru dešti, a tak bylo počasí během šesti soutěžních dnů velice proměnlivé – od horkých slunečných dnů až po dny oblačné, větrné a chladné.

  Závod letos přinesl velmi pěkný a vyrovnaný souboj v divizi PRODUCTION mezi dvěma členy CZ Shooting Teamu Ljubišou Momčilovičem a Robinem Šebem. Ljubiša za celý závod minul pouze jeden terč, jeden jeho výstřel pak skončil v hodnotící zóně delta. Robin odstřílel závod bez jediného misu, na konto si však připsal vyšší počet delt. Proto jej v konečném hodnocení Ljubiša porazil těsným rozdílem necelého jednoho procenta, a získal tak zlatou medaili. Výborný výkon zaznamenal také Michal Štěpán, který v divizi Production skončil na 4. místě.

  V této divizi stříleli všichni střelci CZ Shooting Teamu modelem CZ Shadow 2.

  Čirou radost přinesla CZ Shooting Teamu divize STANDARD, kde první dvě místa obsadili Josef Rakušan a Zdeněk Liehne. K tomuto výbornému umístění jim dopomohly pistole CZ 75 TS Orange.

  divizi OPEN se Miroslav Havlíček umístil na druhém místě, nestačil pouze na úřadujícího mistra světa Jorgeho Ballesterose. Martina Šerá opanovala divizi Open kategorii Lady a ze závodu si zaslouženě odvezla zlatou medaili. Střelci továrního týmu v divizi Open dosáhli těchto úspěchů s pistolemi CZ 75 TS Czechmate.

  Že ani ti nejlepší nemají vždycky všechno jisté, o tom by mohla vyprávět Maria Gushchina, tentokrát střílející v divizi Open. Na střelecké situaci číslo 12 nešťastnou náhodou zakopla a byla diskvalifikována za nedodržení bezpečného úhlu. Zamrzelo to, ale takové věci se prostě občas stávají – a Maria tím v divizi Production aspoň jednou dala příležitost soupeřům a soupeřkám, které jinak nechává daleko za sebou.

  V týmech obsadili tovární střelci České zbrojovky první místa v divizi Production: Momčilovič, Šebo a Štěpán i v divizi Standard: Rakušan, Liehne, Znamenáček a Sioda (polský střelec CZ Shooting Teamu).

  Neděle 24. června se tradičně nesla ve znamení finále Super Six a vyhlášení výsledků. Nejlepší střelci planety se proti sobě utkali v napínavém souboji, kterému přihlíželo nejenom mnoho účastníků závodu, ale nechyběli ani početní fanoušci z řad široké veřejnosti.

  Česká zbrojovka a.s. jako dlouhodobý partner a hlavní sponzor závodů CZ Extreme Euro Open děkuje za skvělou spolupráci všem organizátorům za zajištění bezproblémového průběhu celé soutěže, rozhodčím za jejich nasazení a všem střelcům, kteří se v průběhu uplynulých deseti let závodu zúčastnili. Vítězům gratuluje a do dalších závodů sezóny jim přeje mnoho úspěchů.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shooting Team 100 %
  2. Robin Šebo (CZE), CZ Shooting Team 99,08 %
  3. Edudardo de Cobos (ESP) 97,84 %
  4. Michal Štěpán (CZE), CZ Shooting Team 95,64 %

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan (CZE), CZ Shooting Team 100 %
  2. Zdeněk Liehne (CZE), CZ Shooting Team 95,75 %
  3. Gaston Quindi Vallerga (ARG) 94,64 %

  Divize OPEN

  1. Jorge Ballesteros (ESP) 100 %
  2. Miroslav Havlíček (CZE), CZ Shooting Team 97,55 %
  3. Ivan Espilez (ESP) 93,59 %

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá (CZE), CZ Shooting Team
  2. Andrea Bernos (PHI)
  3. Lenka Hořejší (CZE)

  Výsledky finále Super Six:

  Divize PRODUCTION

  1. Mason Lane (USA)
  2. Iain Thomas Affleck (RSA)
  3. Miroslav Zapletal (CZE)

  Divize STANDARD

  1. Gregory Midgley (GER)
  2. Josef Rakušan (CZE), CZ Shooting Team
  3. Michal Říha (CZE)

  Divize OPEN

  1. Miroslav Havlíček (CZE), CZ Shooting Team
  2. Augusto Ribas (BRA)

  Divize OPEN Lady

  1. Andrea Bernos (PHI)
  2. Martina Šerá (CZE), CZ Shooting Team
  3. Sarah Tamaela (INA)

  Video ze závodu:

  https://youtu.be/ul7LY-EZzwc

  Oficiální stránky závodu:

  https://2018.extremeeuroopen.eu/

  20180622-0T5A1425-2000

  Ljubiša Momčilovič

  20180621-0T5A0163-2000

  Robin Šebo

  20180623-0T5A6523-2000

  Michal Štěpán

  20180622-0T5A4154-2000

  Josef Rakušan

  20180621-0T5A0453-2000

  Zdeněk Liehne

  20180623-0T5A6516-2000

  Miroslav Havlíček

  20180622-0T5A5243-2000

  Martina Šerá

  20180624-0T5A1383-2000

  CZ Shooting Team

  20180624-0T5A1405-2000

  CZ Shooting Team

 • Tomáš Staněk dvojnásobným mistrem ČR

  O víkendu 26. a 27. května 2018 proběhly na střelnici Hvězda v Kotojedech u Kroměříže dva důležité závody pořádané pod záštitou Českomoravské myslivecké jednoty – celostátní přebor v Loveckém kulovém-čtyřboji a celostátní přebor v Lovecké kombinované střelbě. V obou těchto závodech exceloval střelec CZ Shooting Teamu Tomáš Staněk, když si z obou závodů odvezl zlaté medaile a stal se tak mistrem České republiky v obou disciplínách.

  Celostátní přebor ČMMJ v Loveckém kulovém čtyřboji proběhl v sobotu 26. května. Každý závodník střílel pět ran na terče v pořadí liška, srnec, kamzík a divočák na vzdálenost sto metrů. Časový limit na jeden terč je v této soutěži stanoven na pět minut. Shodného výsledku ve finále dosáhli hned tři střelci – Tomáš Staněk, Jindřich Mahel a Karel Kotrc, když v hlavním závodě nastříleli stejný počet bodů – 199. Každý z nich zároveň ztratil pouhý jeden bod na posledním terči při střelbě na divoké prase. Následoval tedy rozstřel, který určil finální pořadí střelců na medailových příčkách. Tomáš Staněk se svou kulovnicí CZ 527 Varmint v ráži .222 Remington v tomto napínavém souboji dosáhl nejvyššího počtu bodů ze všech zúčastněných, tedy 49, velmi těsně před druhým Jindřichem Mahelem se 47 body. Karel Kotrc bohužel nedopatřením střílel do vedlejšího terče, proto se výsledek dosažený v rozstřelu nepočítal do finálního hodnocení, a tak skončil na třetím místě.

  Celostátní přebor ČMMJ v Lovecké kombinované střelbě se konal taktéž na střelnici Hvězda - Kotojedy v neděli 27. května. Závody v lovecké kombinované střelbě se skládají z části střílené kulovnicí a z části brokové. V kulové části se střílí na terče v pořadí liška (2x), srnec (2x), kamzík (2x), divočák pevný a běžící kňour. Oba závodníci CZ Shooting Teamu v této disciplíně dosáhli výborného výsledku. Martin Šlechta ztratil pouze tři body a Tomáš Staněk čtyři body z celkem 400 možných. Následovala broková disciplína, ve které bylo možno získat stejný maximální počet bodů jako v kulové disciplíně. V součtu tak dokázal Tomáš Staněk i v tomto souboji obhájit své kvality a s celkovým nástřelem 772 bodů dosáhl na zlatou medaili. Martin Šlechta si počtem 769 bodů vystřílel stříbro, velmi těsně před třetím Karlem Kotrcem se 768 body. Oba střelci CZ Shooting Teamu stříleli kulovnicí CZ 527 Varmint v ráži .222 Remington.

  Výsledky závodu CP Lovecký kulový-čtyřboj:

  1. Tomáš Staněk, CZ Shooting Team 248 bodů
  2. Jindřich Mahel 246 bodů
  3. Karel Kotrc 199 bodů

  Výsledky závodu CP Kombinovaná lovecká střelba:

  1. Tomáš Staněk, CZ Shooting Team 772 bodů
  2. Martin Šlechta, CZ Shooting Team 769 bodů
  3. Karel Kotrc 768 bodů

  Webové stránky:

  CP Lovecký kulový-čtyřboj

  http://cmmj.cz/Strelectvi/Celostatni-prebor/Celostatni-prebory-2018/Lovecky-kulovy-ctyrboj/CP-CMMJ-v-L4K-a-Kombinaci-(1).aspx

  CP Kombinovaná lovecká střelba

  http://cmmj.cz/Strelectvi/Celostatni-prebor/Celostatni-prebory-2018/Kombinovana-lovecka-strelba/CP-Kombinovana-lovecka-strelba.aspx

  L4K 1

  Kombinovana lovecka strelba 1

  Kombinovana lovecka strelba 2

 • 8 medailí střelců České zbrojovky na Infinity Open 2018

  Ve dnech 18. až 20. května 2018 hostilo německé město Philippsburg závod Infinity Open, kam se sjeli závodníci v praktické střelbě dle pravidel IPSC nejen z celé Evropy, ale objevili se také závodníci ze vzdálenějších zemí, jako je Argentina či Brazílie. Tovární střelci České zbrojovky a.s. si na tomto nelehkém závodě vystříleli hned 8 medailí.

  V divizi Standard dokázali střelci týmu CZ Shooting obsadit všechny medailové příčky v pořadí Zdeněk Liehne, Petr Znamenáček a Josef Rakušan, všichni s pistolí CZ 75 TS Orange. V divizi Production vybojovali s pistolemi CZ Shadow 2 medaile dvě, když stříbrný Robin Šebo nestačil pouze na osminásobného mistra světa Erica Grauffela. Michal Štěpán střílel velice pěkný závod, o čemž svědčí i krásná bronzová medaile. V divizi Open skončil na druhém místě Miroslav Havlíček s pistolí CZ 75 TS Czechmate.

  Také střelkyně CZ Shooting Teamu byly velice úspěšné. V divizi Open a kategorii Lady obsadily první dvě místa. V tomto závodě měla Maria Gushchina, standardně střílející v divizi Production, možnost si vyzkoušet divizi Open. I tak porazila všechny své soupeřky a získala zlatou medaili. Její týmová kolegyně Martina Šerá se pak v kategorii Lady umístila na stříbrné příčce.

  Výsledky závodu:

  Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team 100,00%
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team 97,05%
  3. Josef Rakušan, CZ Shooting Team 94,23%

  Divize PRODUCTION

  1. Erik Grauffel (FRA) 100,00%
  2. Robin Šebo, CZ Shooting Team 96,03%
  3. Michal Štěpán, CZ Shooting Team 95,61%

  Divize OPEN

  1. Emile Obriot (FRA) 100,00%
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team 95,13%
  3. Frank Witters (BEL) 93,15% (kategorie Senior)

  Divize OPEN Lady

  1. Maria Gushchina (RUS), CZ Shooting Team
  2. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  32932621_1812406835491669_8376634649086001152_o Robin Šebo 32938336_1812405888825097_793169902818033664_o 32944418_1812406958824990_3306600157600022528_o Michal Štěpán 33125271_1813518398713846_8373665400755322880_o Erik Grauffel a Michal Štěpán (vpravo)

Položky 110 z celkem 56

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6