Novinky

 • Valná hromada společnosti Česká zbrojovka a.s.

  Česká zbrojovka a.s. (rok založení 1936) je špičkovou strojírenskou společností vyrábějící a prodávající ruční palné zbraně světové kvality. Je součástí holdingu Česká zbrojovka Group SE, do kterého patří také společnosti CZ-USA, CZ-AUTO, CZ Export Praha a 4M Systems.

  Česká zbrojovka a.s. obchoduje s více než sto zeměmi světa. Mezi největší odběratele v roce 2018 patřily USA, ČR, JAR, Kanada, Francie, Thajsko, Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Austrálie, Itálie. Nejprodávanějšími výrobky byly pistole s přímoběžným zápalníkem v kompaktní verzi CZ P-10C, řada malorážek CZ 455/457 a samopaly Scorpion EVO3,“  řekl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ladislav Britaňák.

  I v uplynulém roce Česká zbrojovka a.s. pokračovala v investicích. „Celková výše investic v roce 2018 dosáhla hodnoty více než 400 mil. korun,“ doplnil generální ředitel Ladislav Britaňák. Společnost přišla na trh s řadou novinek. Rozvinula velmi úspěšnou řadu sportovních pistolí SHADOW 2 o provedení Optics Ready, tj. o provedení pistole s možností montáže optického kolimátoru, který se prosazuje v nové disciplíně sportovní střelby. Stejnou novinku, tj. možnost montáže optického kolimátoru dostala i obchodně úspěšná pistole P-10 C OR. Milovníky střelby na delší vzdálenosti potěšila novinka CZ 527 a CZ 557 NIGHT SKY EDITION opatřená polymerovou pažbou a válcovým kompenzátorem na ústí hlavně. Vysoce přesnou střelbu na velké vzdálenosti reprezentuje další novinka - sportovní kulovnice CZ 527 VARMINT MTR. Zájemce o semiautomatickou zbraň uspokojila zbrojovka puškou CZ BREN 2Ms v ráži .223 Rem. a 7,62x39.

  Česká zbrojovka a.s. zaměstnává v Uherském Brodě téměř 1 800 pracovníků. Úzce spolupracuje se střední školou Centrum odborné přípravy technické (COPt), která dokáže na míru, přesně dle požadavků zbrojovky připravit odborníky v technických profesích a částečně tak eliminovat celospolečenský nedostatek pracovních sil.

 • Česká zbrojovka a.s. generálním partnerem projektu 450ml NADĚJE

  Česká zbrojovka a.s. se stala generálním partnerem tří samostatných akcí projektu 450ml NADĚJE. Projekt 450ml NADĚJE podporuje získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. Letos se tato akce za podpory České zbrojovky uskutečnila 17. ledna v Uherskohradišťské nemocnici, 17. dubna v Nemocnici Vyškov a 13. a 15. května v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Do projektu se zapojilo téměř 400 dárců krve.

  I díky podpoře České zbrojovky přišel na Hematologicko-transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice rekordní počet dárců krve, z pohledu fungování projektu se tak zatím jedná o nejúspěšnějsí místo, kde odběry krve proběhly. Do Uherskohradišťské nemocnice dorazilo celkem 208 dárců, z toho 130 prvodárců a celkem 26 zájemců se zapsalo do Českého národního registru dárců dřeně.

  Na Transfuzní oddělení Nemocnice Vyškov přišlo darovat krev celkem 95 dárců, z nichž byla více než čtvrtina  prvodárců a 23 osob se zapsalo do registru dárců kostní dřeně.

  Další zájemci se tohoto projektu zúčastnili v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, kam dorazilo 90 dárců, z nich 7 prvodárců a do registru dárců kostní dřeně se zapsalo 26 osob.

  Lidská krev je nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů. V České republice někdo krev potřebuje co 3 sekundy; v průměru dostane každý občan pětkrát za život transfuzi krve a čtrnáctkrát lék vyrobený z krve.

  Děkujeme všem dárcům, kteří našli odvahu a projektu se zúčastnili.

  foto

 • Přijďte nás navštívit na veletrhu IDET 2019!

  29. – 31. května 2019 / stánek č. P-103

  Česká zbrojovka a.s. se ve dnech 29. až 31. května 2019 zúčastní tradičního Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se koná každé dva roky na brněnském výstavišti. Veletrh IDET je letošní nejvýznamnější evropská akce svého druhu, kde se desetitisícům odborných návštěvníků z celého světa představí přední světové firmy zaměřené na vývoj a výrobu obranných technologií. Expozici České zbrojovky naleznete v pavilonu P, stánek č. 103.

  Mezi nimi samozřejmě nemůže chybět ani Česká zbrojovka a.s., Uherský Brod, se svým mimořádně úspěšným vojenským programem. Ten budou na veletrhu IDET reprezentovat především nová bojová puška CZ BREN 2 BR (ve výkonné ráži 7,62×51 NATO), nejnovější verze útočných pušek CZ BREN 2 a samopal CZ SCORPION EVO 3. Automatické varianty těchto modelů budou doplněny o jejich samonabíjecí verze CZ BREN 2Ms (dostupná v populárních rážích .223 Rem a 7,62×39) a CZ SCORPION EVO 3 S1 CARBINE (ideální zbraň pro moderní střelecké sportovní disciplíny a hobby střelbu). Nebude chybět ani nová odstřelovačská puška CZ TSR.

  K vidění bude i ucelená řada rodiny pistolí s přímoběžným úderníkem CZ P-10. Kompaktní model CZ P-10 C letos doplňují varianty CZ P-10 F (pistole standardní velikosti s nadstandardní kapacitou zásobníku 19 nábojů v ráži 9×19 NATO), semikompakt CZ P-10 SC (kombinace hlavně a závěru standardní velikosti s polymerovým rámem kompaktní velikosti) a subkompakt CZ P-10 S (vhodný především pro osobní ochranu nebo jako záložní zbraň příslušníků ozbrojených složek).

  Součástí expozice České zbrojovky budou také společnosti 4M Systems, výrobce taktického vybavení, a CZ Export Praha, dodavatel munice a specializovaných řešení pro ozbrojené složky.

  Naši expozici, která se letos bude pyšnit zbrusu novým designem, najdete v pavilonu P na stánku č. 103.

  Těšíme se na Vaši návštěvu!

  IDET 2019 banner do podpisu

  Plánek výstaviště BVV 2019

 • Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

  Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

  Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

  Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

  O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

  Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

  Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

  V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

  Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

  Výsledky závodu:

  Divize OPEN

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
  3. Christian Wilda, 85,37 %

   

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Katka Šustrová
  3. Celina Pawlik

   

  Divize PRODUCTION

  1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
  3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

   

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
  3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

   

  Champagne Trophy, Vertus, Francie

  Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

  CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
  3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

   

  Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!c

 • Festival Setkání Stretnutie za podpory České zbrojovky a.s.

  Ve dnech 13. až 18. května 2019 se ve Zlíně bude konat 24. ročník česko-slovenského divadelního festivalu s názvem Setkání Stretnutie. Generálním partnerem festivalu
  je Česká zbrojovka a.s. V prostorách Městského divadla Zlín se návštěvníkům představí jak české, tak i slovenské divadelní soubory.

  „Česká zbrojovka a.s. jakožto jedna z nejvýznamnějších firem ve Zlínském kraji podporuje nejenom školství a sport, ale také kulturní vyžití obyvatel v tomto regionu. Proto jsme se i letos opět rozhodli podpořit festival Setkání Stretnutie, který se postupně stal tradiční událostí ve zlínském regionu,“ konstatuje Ladislav Britaňák, generální ředitel České zbrojovky a.s.

  Letos budou moci diváci zhlédnout během šesti dní šestnáct různých divadelních her, a to v prostorách Velkého sálu, Malé scény nebo Studia Z a dalších. Své umění představí například pražské soubory Dejvického divadla nebo Divadla pod Palmovkou, ostravské Divadlo P. Bezruče nebo Slovenské národní divadlo z Bratislavy. Součástí festivalu budou také odborné semináře a přednášky, mimořádné projekty umožňující setkání tvůrců, retrospektivní výstava a retrospektivní „videokabinet“ představující ohlédnutí za minulými ročníky festivalu nebo také vystoupení pouličních hudebních a divadelních produkcí v ulicích, v prostorách kolem divadla i v okolí města Zlína.

  Více o festivalu Setkání Stretnutie a podrobném programu 24. ročníku naleznete na oficiálních stránkách Městského divadla Zlín:

  https://www.divadlozlin.cz/cs/divadlo/setkani-stretnutie/

  I letos Česká zbrojovka touto podporou vyjadřuje svůj vztah ke kultuře. Na přelomu června a července podpoří také 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

  Program Setkání Stretnutie 2019

 • Investice v Arkansasu

  Česká zbrojovka Group učinila v dubnu letošního roku další krok směrem ke svému strategickému cíli rozšíření aktivit ve Spojených státech amerických. Dceřiná společnost CZ-USA se dohodla s představiteli státu Arkansas na podmínkách pro výstavbu nového moderního závodu ve městě Little Rock. To znamená, že CZ-USA výhledově přesídlí z Kansasu právě do Little Rock, Arkansas.

  „Jsme potěšeni, že se nám podařilo uzavřít dohodnu se státem Arkansas o výstavbě nového závodu pro výrobu a montáž zbraní. Cílem této investice je budování značky CZ, zvýšení jejího podílu na americkém civilním trhu a také proniknutí na trh amerických ozbrojených složek, který si USA velmi dobře chrání prostřednictvím tzv. „Buy-American Act,“ uvedl Lubomír Kovařík, prezident skupiny Česká zbrojovka Group. “Jsme poctěni, že světoznámá značka CZ si vybrala Arkansas za svůj domov,“ sdělil guvernér státu Arkansas Asa Hutchinson.

  Společnost CZ-USA působí na americkém trhu už od roku 1997 jako výhradní dovozce zbraní vyrobených v České zbrojovce Uherský Brod. CZ-USA se svými 120-ti zaměstnanci se vedle dovozu zbraní soustředí i na vlastní produkci. Kromě tradiční výroby modelu Colt 1911 pod vlastní značkou Dan Wesson zahájila v loňském roce výrobu pistole CZ P-10 ve své továrně v Kansas City ve státě Kansas.

  „Čeká nás tvrdá práce,“ poznamenal Lubomír Kovařík. „V rámci první fáze projektu vytvoříme v Little Rock 320 pracovních míst. Do šesti let by v továrně mělo pracovat 560 zaměstnanců a celkové investice naší skupiny dosáhnou až 90 milionů USD.“

   CZ Manufacturing - Little Rock, Arkansas

 • Pořád chci být nejlepší na světě

  Střelecká revue 4/2019, David Pazdera

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-007 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-008 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-009

 • Novinky CZ pro rok 2019

  Střelecká revue 4/2019

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-001 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-002 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-003 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-004 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-005

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-006

 • CZ BREN 2 BR

  Small Arms Defene Journal (USA), vol. 11, No. 2, David Pazdera

  Ve dnech 10. až 12. září 2018 proběhlo již třetí setkání České zbrojovky Uherský Brod s odbornými novináři. Hlavní část akce, jíž se zúčastnilo na šest desítek žurnalistů, blogerů, vlogerů a všemožných dalších přidružených profesí, proběhla na zkušební vojenské střelnici v Bzenci, kde si světovou premiéru odbylo hned několik nových zbraní – včetně bojové pušky CZ BREN 2 BR ráže 7,62x51 mm NATO.

  Připomeňme, že pro zbraňový komplet CZ BREN byl tento výkonný náboj plánován již ve fázi ideového projektu z ledna 2006. Česká zbrojovka se ale nejprve soustředila na vývoj v ráži 5,56x45 mm NATO, kterou požadovala Armáda ČR a která se stala typická pro modely CZ 805 BREN A1/A2.

  Aplikace dalších ráží probíhala současně s celkovým zdokonalováním konstrukce, nyní již skutečně multikaliberní. Tak vznikl model CZ 807, primárně určený pro náboje 5,56x45 mm NATO a 7,62x39 mm; tendru v Pákistánu se však účastnily i pušky CZ ráže 7,62x51 mm NATO.

  Osmsetsedmička zaznamenala slušné obchodní výsledky, nakonec jí ale bylo souzeno sehrát jen roli kvalitního mezitypu. Mezitím totiž dospěl k úspěšnému konci vývoj úplně nové modelové řady CZ BREN 2, jejíž sériová produkce začala v roce 2016.

  Battle Rifle

  Zářijová prezentace České zbrojovky v Bzenci ukázala, že i v tomto případě už je ve hře také verze ráže 7,62x51 mm NATO. Zatím v podobě, pro kterou byl zvolen název Battle Rifle. To je jeden z termínů, jimiž se odborníci snaží zpřehlednit vývoj ručních palných zbraní po druhé světové válce. Definice praví, že jde o vojenskou samonabíjecí nebo samočinnou pušku, která je zásobovaná odnímatelným zásobníkem a střílí náboji 7,62x51 mm NATO (případně částečně odlišnou civilní alternativou 308 Win).

  Ke klasickým modelům této kategorie, FN FAL, M14 a H&K G3, dnes přibývají jejich moderní nástupci. Osvědčená ráže 7,62x51 mm NATO se totiž po dlouhých letech opomíjení začíná těšit zvýšené pozornosti, neboť v asymetrických bojích globální „války proti terorismu“ se objevila potřeba zajistit výrazně větší účinný dostřel i na úrovni malých jednotek.

  Nové prvky

  CZ BREN 2 BR na první pohled působí jako mírně přerostlá útočná puška. Jak nám vysvětlil senior product manažer České zbrojovky a.s. pro vojenské zbraně Ing. David Kreisl, takový dojem je v zásadě správný. Konstrukčním základem je v maximální možné míře model na náboje 5,56x45 mm NATO/7,62x39 mm. Zachováno zůstalo technické řešení, veškeré ovládání, rozebírání a skládání, způsob čištění. Některé drobnější díly jsou dokonce zaměnitelné. Plně identická je sklopná výsuvná pažba. Jinak je vše zvětšeno a zesíleno tak, aby zbraň spolehlivě fungovala s výrazně většími a výkonnějšími náboji. Jejich použití si vyžádalo jen jedinou větší konstrukční odlišnost: pro spolehlivou extrakci vystřelené nábojnice má CZ BREN 2 Battle Rifle dva vyhazovače.

  Zapomenout nesmíme na „stanagový“ zásobník. Ten si v Uherském Brodě zkonstruovali sami a sami ho také vyrábějí ze subdodavatelských součástí. 25 nábojů představuje jednu z největších kapacit na trhu. Po ne úplně dobrých zkušenostech s průhlednými plasty, které si špatně rozumějí s oleji, nyní Česká zbrojovka využívá odolnější černý polymer. Pro kontrolu počtu nábojů slouží otvory v zadní části pláště, jimiž je i za šera dobře vidět světlá vratná pružina. Celkově se dnes sice dává přednost průběžnému taktickému přebíjení, ale pokud někdo pocítí potřebu zjistit, kolik nábojů mu v zásobníku ještě zbývá, stačí mu k tomu zbraň lehce vyklonit do strany.

  Další novinkou, která ovšem bezprostředně nesouvisí s ráží, nýbrž s tím, že Česká zbrojovka se stále víc věnuje průběžné modernizaci svých zbraní s ohledem na přání a potřeby zákazníků, je dělené pouzdro závěru se samostatným předpažbím. Tento prvek výhledově umožňuje daleko větší variabilitu, ať už se to týká délek hlavní, nebo rozhraní pro montáž příslušenství. V Bzenci byla představena puška CZ BREN 2 BR s jednou dlouhou lištou dle MIL-STD-1913 na horní části, kde tvoří integrovanou součást pouzdra závěru a předpažbí, a druhou našroubovanou zespodu, kde sahá od konce předpažbí k pouzdru spušťadla (terminologií AR „lower receiver“). Po stranách raily hledáme marně. V České zbrojovce důkladně uvážili, zda se pustit do některého ze stále populárnějších „loků“, ale nakonec zvolili sadu standardizovaných závitů, které ozbrojeným složkám v souladu s aktuálními trendy umožňují nechat si vyrobit lišty a příslušenství přesně na míru v každém solidně vybaveném podniku.

  Na střelnici

  V Bzenci jsme mohli model CZ BREN 2 BR orientačně vyzkoušet na 300metrové střelnici. K dispozici bylo kvalitní střelivo 308 Win S&B Match, zbraň byla osazena kombinací kolimátoru EOTech s trojnásobně zvětšující předsádkou a opatřena dvojnožkou. V cílovém prostoru byly poppery zhruba velikosti lidského torza, pro náročnější i podstatně menší.

  Zkušení střelci vleže s oporou bez potíží cinkali každou ranou. Výhodou byl dobrý zrak; někteří ze zúčastněných trochu válčili s relativně malým zvětšením optiky. Důležité bylo neustále dbát na správnou techniku spouštění. Přece jen 300 m už je slušná dálka a každá chybička je znát. Přesnostní potenciál zbraně se ovšem jevil být v pořádku, „missy“ spadaly výhradně na vrub uživatele.

  Sama střelba (z bezpečnostních i praktických důvodů pouze jednotlivými ranami) byla komfortní záležitost, a to i když ji někteří kolegové vyzkoušeli vstoje. Zpětný ráz byl snadno zvladatelný, na čemž se vedle „inline“ pažby a její vysoké botky jistě podílela i skutečnost, že jde o automatickou zbraň. Vyplatilo se udržovat ústí hlavně nad střeleckou podložkou. Ta sice po každé ráně dramaticky zatančila, avšak vyhnuli jsme se tím víření všudypřítomného písku. V částečně pouštních podmínkách jsme přitom nezaznamenali žádné problémy s funkcí. Důkladnější posouzení vlastností modelu CZ BREN 2 BR bude ovšem vyžadovat exaktnější test, nejlépe provedený člověkem z cílové skupiny zákazníků.

  Cesta k DMR

  Přestože použitá ráže a výkony k takovému názoru svádějí, CZ BREN 2 BR není zbraň kategorie Designated Marksman Rifle. Jde o základní zbraň jednotlivce, ovšem s účinným dostřelem citelně překonávajícím dosah útočných pušek na náboje 5,56x45 mm NATO či 7,62x39 mm. Výhodou bojové pušky CZ je principiální konstrukční sjednocení s útočnými puškami CZ BREN 2. Ovládání i údržba jsou tím pádem stejné, což by mělo významně zjednodušit výcvik. Zachována byla také možnost střelby dávkou, která může mít smysl např. při vedení umlčovací palby.

  Zářijové předvedení odborným novinářům znamenalo pro CZ BREN 2 BR veřejnou premiéru. Béerko už ale nějakou dobu zkoušejí ozbrojené síly několika zemí, údajně s dobrými výsledky. Další armády čekají, co bude následovat. Dokončením vývoje kvalitní bojové pušky ráže 7,62x51 mm NATO se totiž před Českou zbrojovkou otevírá hned několik možností dalšího rozšiřování nabídky – včetně modelu DMR, na němž se prý v Uherském Brodě již pracuje…

  CZ BREN 2 BR – orientační údaje

  Ráže 7,62x51 mm NATO
  Celková délka s tlumičem plamene a vztyčenou vysunutou pažbou 1000 mm
  Celková délka s tlumičem plamene a sklopenou pažbou 739 mm
  Délka hlavně 407 mm
  Hmotnost zbraně bez zásobníku a s mechanickými mířidly max. 3,82 kg
  Hmotnost prázdného zásobníku 180 g
  Kapacita zásobníku 25 nábojů

  SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-001 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-003 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-004 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-005 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-006

 • Dny s CZ na střelnici Walzel

  Máte jedinečnou možnost vyzkoušet výběr aktuálního sortimentu zbraní České zbrojovky a.s.

  Kde:                   střelnice Centrum Walzel, Meziměstí

  Kdy:                   22. 03. - 24. 03. 2019

  Podrobnosti:     https://www.walzel.cz/cs/new/view/1338

  CZ_BREN_MS_3D2

Položky 110 z celkem 161

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 17