Novinky

 • Střelci CZ Shooting Teamu získali 9 medailí!

  Uplynulý víkend byl z pohledu závodů v praktické střelbě dle pravidel IPSC velice úspěšným pro střelce továrního týmu České zbrojovky a.s. Členové CZ Shooting Teamu zazářili na Mosquito Match na Slovensku, kde získali 8 medailí. Mezi střelce oceněné zlatem patřili Robin Šebo v divizi OPEN, Martina Šerá v divizi OPEN Lady, Michal Štěpán v divizi PRODUCTION  a Josef Rakušan v divizi STANDARD.

  Výborně dopadla také premiéra Erica Grauffela, který letošní střeleckou sezonu odstartoval právě v barvách České zbrojovky. Na Champagne Trophy ve Francii si s pistolí CZ SHADOW 2 a výrazným náskokem vystřílel zlatou medaili v divizi PRODUCTION.

  Mosquito Match 2019, Komárno, Slovensko

  O víkendu 11. a 12. května 2019 proběhl ve slovenském Komárnu závod Mosquito Match. Do Komárna se sjelo 370 střelců z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska i Slovinska. Pro závodníky bylo připraveno 20 nelehkých střeleckých situací. Závod doprovázelo chladné proměnlivé počasí, kdy slunce střídal déšť, který závodníkům komplikoval jednotlivé stage blátem.

  Na závodech nechyběli ani střelci CZ Shooting Teamu, kteří si vystříleli celkem osm medailí a dokázali zvítězit ve všech třech hlavních divizích závodu (Open, Production a Standard). Celkově si vybojovali čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou.

  Divizi OPEN ovládl Robin Šebo, Miroslav Havlíček se umístil na stříbrné příčce. Martina Šerá skončila mezi muži na krásném sedmém místě a vybojovala si tak prvenství v divizi OPEN a kategorii Lady. Všichni střelci stříleli s pistolí CZ 75 TACTICAL SPORTS CZECHMATE.

  V divizi PRODUCTION zvítězil Michal Štěpán, kdy za sebou s nepatrnou ztrátou necelého půl procenta nechal Srba střílejícího taktéž v barvách České zbrojovky, Ljubišu Momčiloviče. Oba střelci stříleli s pistolí z produkce České zbrojovky, sportovním modelem CZ SHADOW 2.

  Divizi STANDARD ovládli a na na prvních třech příčkách se umístili střelci CZ Shooting Teamu v pořadí Josef Rakušan, Petr Znamenáček a Zdeněk Liehne. K tomu jim dopomohla pistole CZ 75 TACTICAL SPORTS ORANGE.

  Výsledky závodu:

  Divize OPEN

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team, 95,85 %
  3. Christian Wilda, 85,37 %

   

  Divize OPEN Lady

  1. Martina Šerá, CZ Shooting Team
  2. Katka Šustrová
  3. Celina Pawlik

   

  Divize PRODUCTION

  1. Michal Štěpán, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shootin Team, 99,52 %
  3. Miroslav Zapletal, 96,28 %

   

  Divize STANDARD

  1. Josef Rakušan, CZ Shooting Team, 100 %
  2. Petr Znamenáček, CZ Shooting Team, 94,77 %
  3. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team, 93,06 %

   

  Champagne Trophy, Vertus, Francie

  Ve dnech 8. až 12. května 2019 se na střelnici ve francouzském Vertusu uskutečnil závod dle pravidel IPSC s názvem Champagne Trophy 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 430 střelců z Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Ruska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Pro střelce bylo připraveno 14 obtížných střeleckých situací.

  CZ Shooting Team měl na závodech pouze jednoho svého reprezentanta, Erica Grauffela, střílejícího s pistolí CZ SHADOW 2 v divizi PRODUCTION. Eric svou rychlostí a přesnou střelbou ukázal, že mezi dalšími 158 závodníky ve své divizi nemá konkurenci. Své prvenství a zlatou medaili obhájil suverénním výkonem.

  Výsledky závodu:

  Divize PRODUCTION

  1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team, 100 %
  2. Oleg A. Nikitin (RUS), 74,38 %
  3. Alalin Busser (FRA), 73,83 %

   

  Organizátorům obou závodů děkujeme za zajištění jejich bezproblémového průběhu a všem střelcům gratulujeme k jejich dosaženým výsledkům a do dalších závodů jim přejeme hodně úspěchů!c

 • Festival Setkání Stretnutie za podpory České zbrojovky a.s.

  Ve dnech 13. až 18. května 2019 se ve Zlíně bude konat 24. ročník česko-slovenského divadelního festivalu s názvem Setkání Stretnutie. Generálním partnerem festivalu
  je Česká zbrojovka a.s. V prostorách Městského divadla Zlín se návštěvníkům představí jak české, tak i slovenské divadelní soubory.

  „Česká zbrojovka a.s. jakožto jedna z nejvýznamnějších firem ve Zlínském kraji podporuje nejenom školství a sport, ale také kulturní vyžití obyvatel v tomto regionu. Proto jsme se i letos opět rozhodli podpořit festival Setkání Stretnutie, který se postupně stal tradiční událostí ve zlínském regionu,“ konstatuje Ladislav Britaňák, generální ředitel České zbrojovky a.s.

  Letos budou moci diváci zhlédnout během šesti dní šestnáct různých divadelních her, a to v prostorách Velkého sálu, Malé scény nebo Studia Z a dalších. Své umění představí například pražské soubory Dejvického divadla nebo Divadla pod Palmovkou, ostravské Divadlo P. Bezruče nebo Slovenské národní divadlo z Bratislavy. Součástí festivalu budou také odborné semináře a přednášky, mimořádné projekty umožňující setkání tvůrců, retrospektivní výstava a retrospektivní „videokabinet“ představující ohlédnutí za minulými ročníky festivalu nebo také vystoupení pouličních hudebních a divadelních produkcí v ulicích, v prostorách kolem divadla i v okolí města Zlína.

  Více o festivalu Setkání Stretnutie a podrobném programu 24. ročníku naleznete na oficiálních stránkách Městského divadla Zlín:

  https://www.divadlozlin.cz/cs/divadlo/setkani-stretnutie/

  I letos Česká zbrojovka touto podporou vyjadřuje svůj vztah ke kultuře. Na přelomu června a července podpoří také 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

  Program Setkání Stretnutie 2019

 • Investice v Arkansasu

  Česká zbrojovka Group učinila v dubnu letošního roku další krok směrem ke svému strategickému cíli rozšíření aktivit ve Spojených státech amerických. Dceřiná společnost CZ-USA se dohodla s představiteli státu Arkansas na podmínkách pro výstavbu nového moderního závodu ve městě Little Rock. To znamená, že CZ-USA výhledově přesídlí z Kansasu právě do Little Rock, Arkansas.

  „Jsme potěšeni, že se nám podařilo uzavřít dohodnu se státem Arkansas o výstavbě nového závodu pro výrobu a montáž zbraní. Cílem této investice je budování značky CZ, zvýšení jejího podílu na americkém civilním trhu a také proniknutí na trh amerických ozbrojených složek, který si USA velmi dobře chrání prostřednictvím tzv. „Buy-American Act,“ uvedl Lubomír Kovařík, prezident skupiny Česká zbrojovka Group. “Jsme poctěni, že světoznámá značka CZ si vybrala Arkansas za svůj domov,“ sdělil guvernér státu Arkansas Asa Hutchinson.

  Společnost CZ-USA působí na americkém trhu už od roku 1997 jako výhradní dovozce zbraní vyrobených v České zbrojovce Uherský Brod. CZ-USA se svými 120-ti zaměstnanci se vedle dovozu zbraní soustředí i na vlastní produkci. Kromě tradiční výroby modelu Colt 1911 pod vlastní značkou Dan Wesson zahájila v loňském roce výrobu pistole CZ P-10 ve své továrně v Kansas City ve státě Kansas.

  „Čeká nás tvrdá práce,“ poznamenal Lubomír Kovařík. „V rámci první fáze projektu vytvoříme v Little Rock 320 pracovních míst. Do šesti let by v továrně mělo pracovat 560 zaměstnanců a celkové investice naší skupiny dosáhnou až 90 milionů USD.“

   CZ Manufacturing - Little Rock, Arkansas

 • Pořád chci být nejlepší na světě

  Střelecká revue 4/2019, David Pazdera

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-007 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-008 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-009

 • Novinky CZ pro rok 2019

  Střelecká revue 4/2019

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-001 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-002 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-003 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-004 SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-005

  SR 2019-4_Novinky CZ 2019, Eric Grauffel-page-006
 • CZ BREN 2 BR

  Small Arms Defene Journal (USA), vol. 11, No. 2, David Pazdera

  Ve dnech 10. až 12. září 2018 proběhlo již třetí setkání České zbrojovky Uherský Brod s odbornými novináři. Hlavní část akce, jíž se zúčastnilo na šest desítek žurnalistů, blogerů, vlogerů a všemožných dalších přidružených profesí, proběhla na zkušební vojenské střelnici v Bzenci, kde si světovou premiéru odbylo hned několik nových zbraní – včetně bojové pušky CZ BREN 2 BR ráže 7,62x51 mm NATO.

  Připomeňme, že pro zbraňový komplet CZ BREN byl tento výkonný náboj plánován již ve fázi ideového projektu z ledna 2006. Česká zbrojovka se ale nejprve soustředila na vývoj v ráži 5,56x45 mm NATO, kterou požadovala Armáda ČR a která se stala typická pro modely CZ 805 BREN A1/A2.

  Aplikace dalších ráží probíhala současně s celkovým zdokonalováním konstrukce, nyní již skutečně multikaliberní. Tak vznikl model CZ 807, primárně určený pro náboje 5,56x45 mm NATO a 7,62x39 mm; tendru v Pákistánu se však účastnily i pušky CZ ráže 7,62x51 mm NATO.

  Osmsetsedmička zaznamenala slušné obchodní výsledky, nakonec jí ale bylo souzeno sehrát jen roli kvalitního mezitypu. Mezitím totiž dospěl k úspěšnému konci vývoj úplně nové modelové řady CZ BREN 2, jejíž sériová produkce začala v roce 2016.

  Battle Rifle

  Zářijová prezentace České zbrojovky v Bzenci ukázala, že i v tomto případě už je ve hře také verze ráže 7,62x51 mm NATO. Zatím v podobě, pro kterou byl zvolen název Battle Rifle. To je jeden z termínů, jimiž se odborníci snaží zpřehlednit vývoj ručních palných zbraní po druhé světové válce. Definice praví, že jde o vojenskou samonabíjecí nebo samočinnou pušku, která je zásobovaná odnímatelným zásobníkem a střílí náboji 7,62x51 mm NATO (případně částečně odlišnou civilní alternativou 308 Win).

  Ke klasickým modelům této kategorie, FN FAL, M14 a H&K G3, dnes přibývají jejich moderní nástupci. Osvědčená ráže 7,62x51 mm NATO se totiž po dlouhých letech opomíjení začíná těšit zvýšené pozornosti, neboť v asymetrických bojích globální „války proti terorismu“ se objevila potřeba zajistit výrazně větší účinný dostřel i na úrovni malých jednotek.

  Nové prvky

  CZ BREN 2 BR na první pohled působí jako mírně přerostlá útočná puška. Jak nám vysvětlil senior product manažer České zbrojovky a.s. pro vojenské zbraně Ing. David Kreisl, takový dojem je v zásadě správný. Konstrukčním základem je v maximální možné míře model na náboje 5,56x45 mm NATO/7,62x39 mm. Zachováno zůstalo technické řešení, veškeré ovládání, rozebírání a skládání, způsob čištění. Některé drobnější díly jsou dokonce zaměnitelné. Plně identická je sklopná výsuvná pažba. Jinak je vše zvětšeno a zesíleno tak, aby zbraň spolehlivě fungovala s výrazně většími a výkonnějšími náboji. Jejich použití si vyžádalo jen jedinou větší konstrukční odlišnost: pro spolehlivou extrakci vystřelené nábojnice má CZ BREN 2 Battle Rifle dva vyhazovače.

  Zapomenout nesmíme na „stanagový“ zásobník. Ten si v Uherském Brodě zkonstruovali sami a sami ho také vyrábějí ze subdodavatelských součástí. 25 nábojů představuje jednu z největších kapacit na trhu. Po ne úplně dobrých zkušenostech s průhlednými plasty, které si špatně rozumějí s oleji, nyní Česká zbrojovka využívá odolnější černý polymer. Pro kontrolu počtu nábojů slouží otvory v zadní části pláště, jimiž je i za šera dobře vidět světlá vratná pružina. Celkově se dnes sice dává přednost průběžnému taktickému přebíjení, ale pokud někdo pocítí potřebu zjistit, kolik nábojů mu v zásobníku ještě zbývá, stačí mu k tomu zbraň lehce vyklonit do strany.

  Další novinkou, která ovšem bezprostředně nesouvisí s ráží, nýbrž s tím, že Česká zbrojovka se stále víc věnuje průběžné modernizaci svých zbraní s ohledem na přání a potřeby zákazníků, je dělené pouzdro závěru se samostatným předpažbím. Tento prvek výhledově umožňuje daleko větší variabilitu, ať už se to týká délek hlavní, nebo rozhraní pro montáž příslušenství. V Bzenci byla představena puška CZ BREN 2 BR s jednou dlouhou lištou dle MIL-STD-1913 na horní části, kde tvoří integrovanou součást pouzdra závěru a předpažbí, a druhou našroubovanou zespodu, kde sahá od konce předpažbí k pouzdru spušťadla (terminologií AR „lower receiver“). Po stranách raily hledáme marně. V České zbrojovce důkladně uvážili, zda se pustit do některého ze stále populárnějších „loků“, ale nakonec zvolili sadu standardizovaných závitů, které ozbrojeným složkám v souladu s aktuálními trendy umožňují nechat si vyrobit lišty a příslušenství přesně na míru v každém solidně vybaveném podniku.

  Na střelnici

  V Bzenci jsme mohli model CZ BREN 2 BR orientačně vyzkoušet na 300metrové střelnici. K dispozici bylo kvalitní střelivo 308 Win S&B Match, zbraň byla osazena kombinací kolimátoru EOTech s trojnásobně zvětšující předsádkou a opatřena dvojnožkou. V cílovém prostoru byly poppery zhruba velikosti lidského torza, pro náročnější i podstatně menší.

  Zkušení střelci vleže s oporou bez potíží cinkali každou ranou. Výhodou byl dobrý zrak; někteří ze zúčastněných trochu válčili s relativně malým zvětšením optiky. Důležité bylo neustále dbát na správnou techniku spouštění. Přece jen 300 m už je slušná dálka a každá chybička je znát. Přesnostní potenciál zbraně se ovšem jevil být v pořádku, „missy“ spadaly výhradně na vrub uživatele.

  Sama střelba (z bezpečnostních i praktických důvodů pouze jednotlivými ranami) byla komfortní záležitost, a to i když ji někteří kolegové vyzkoušeli vstoje. Zpětný ráz byl snadno zvladatelný, na čemž se vedle „inline“ pažby a její vysoké botky jistě podílela i skutečnost, že jde o automatickou zbraň. Vyplatilo se udržovat ústí hlavně nad střeleckou podložkou. Ta sice po každé ráně dramaticky zatančila, avšak vyhnuli jsme se tím víření všudypřítomného písku. V částečně pouštních podmínkách jsme přitom nezaznamenali žádné problémy s funkcí. Důkladnější posouzení vlastností modelu CZ BREN 2 BR bude ovšem vyžadovat exaktnější test, nejlépe provedený člověkem z cílové skupiny zákazníků.

  Cesta k DMR

  Přestože použitá ráže a výkony k takovému názoru svádějí, CZ BREN 2 BR není zbraň kategorie Designated Marksman Rifle. Jde o základní zbraň jednotlivce, ovšem s účinným dostřelem citelně překonávajícím dosah útočných pušek na náboje 5,56x45 mm NATO či 7,62x39 mm. Výhodou bojové pušky CZ je principiální konstrukční sjednocení s útočnými puškami CZ BREN 2. Ovládání i údržba jsou tím pádem stejné, což by mělo významně zjednodušit výcvik. Zachována byla také možnost střelby dávkou, která může mít smysl např. při vedení umlčovací palby.

  Zářijové předvedení odborným novinářům znamenalo pro CZ BREN 2 BR veřejnou premiéru. Béerko už ale nějakou dobu zkoušejí ozbrojené síly několika zemí, údajně s dobrými výsledky. Další armády čekají, co bude následovat. Dokončením vývoje kvalitní bojové pušky ráže 7,62x51 mm NATO se totiž před Českou zbrojovkou otevírá hned několik možností dalšího rozšiřování nabídky – včetně modelu DMR, na němž se prý v Uherském Brodě již pracuje…

  CZ BREN 2 BR – orientační údaje

  Ráže 7,62x51 mm NATO
  Celková délka s tlumičem plamene a vztyčenou vysunutou pažbou 1000 mm
  Celková délka s tlumičem plamene a sklopenou pažbou 739 mm
  Délka hlavně 407 mm
  Hmotnost zbraně bez zásobníku a s mechanickými mířidly max. 3,82 kg
  Hmotnost prázdného zásobníku 180 g
  Kapacita zásobníku 25 nábojů

  SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-001 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-003 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-004 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-005 SADJ_2019-3-4_CZ BREN 2 BR-page-006

 • Dny s CZ na střelnici Walzel

  Máte jedinečnou možnost vyzkoušet výběr aktuálního sortimentu zbraní České zbrojovky a.s.

  Kde:                   střelnice Centrum Walzel, Meziměstí

  Kdy:                   22. 03. - 24. 03. 2019

  Podrobnosti:     https://www.walzel.cz/cs/new/view/1338

  CZ_BREN_MS_3D2

 • Česká zbrojovka podpořila akci na počest hrdinů

  Již deset let existuje projekt, kterým HC Sparta Praha vzdává hold členům Integrovaného záchranného systému (IZS) a příslušníkům Armády České republiky (AČR), kteří při výkonu služby položili svůj život. Jubilejní ročník, který  měl podtitul „Pocta hrdinům“, podpořila jako generální partner jak se již stalo tradicí také České zbrojovka a.s.

  Akce vyvrcholila dvěma zápasy Sparty v domácí O2 areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělním utkáním s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tomto zápase hokejisté Sparty nastoupili ve speciálních dresech. Na nich se objevila jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo jako v případě českých vojáků na zahraničních misích.

  „V České zbrojovce chováme velkou úctu k hrdinství všech, kdo pro záchranu druhých obětovali to nejcennější, svůj život,“ říká generální ředitel České zbrojovky a.s. Ladislav Britaňák. „Je pro nás velkou ctí, že  se můžeme sponzorsky podílet na projektu „Sparta vzdává hold padlým hrdinům.“ Naší dlouhodobou účastí na projektu chceme jednak ocenit službu příslušníků ozbrojených sil a zároveň  přispět k tomu, aby si lidé uvědomili, že přinášet oběti ve prospěch druhých a nemyslet jen na sebe je jednou z nejušlechtilejších lidských vlastností. Važme si těch, kdo v sobě mají takovou osobní statečnost, že  neváhají obětovat třeba i vlastní život pro záchranu druhých…“

  Hrané speciální dresy i výroční dresy se budou dražit v aukci. Její výtěžek půjde na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

  S velkým zájmem fanoušků se také setkala možnost osobně poděkovat členům všech jednotek na lednových domácích utkáních Sparty se Zlínem, Kometou Brno a Libercem, při nichž v prostorách O2 areny využívali speciální video koutek pro nahrání vzkazů.

  „Potěšil nás velký zájem fanoušků o tuto akci při obou domácích utkáních Sparty, zejména pak v zápase s Plzní, který zhlédlo na patnáct tisíc diváků,“ konstatuje Ladislav Britaňák. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit tak výbornou a smyslupnou akci.“

  51081755_10156925200803232_5538666885777719296_o

  51502978_10156936291268232_8110359119254257664_o

  51552661_10156936291678232_361944281377669120_o

  50863633_10156916833783232_7392391121671815168_n

 • Limitovaná edice pistolí Dan Wesson pro policisty z Kansas City

  Dne 7. prosince 2018 kolegové z CZ-USA pracující na oddělení prodeje Law Enforcement zbraní CZ-USA osobně představili dvanáct pistolí Dan Wesson Vigil náčelníkovi policejního oddělení v Kansas City Terrymu Zeiglerovi.

  Vznik této zbraně je úzce spojen se službou dvou příslušníků tohoto oddělení. V roce 2016 byli dva policisté – detektiv Brad Lancaster a kapitán Dave Melton – zabiti při výkonu služebních povinností v průběhu dvou akcí, jež od sebe dělily přibližně dva měsíce. Lancaster a Melton byli navíc členy Čestné jednotky Kansas City, Kansas Police Department (KCKPD) a oba byli americkými vojenskými veterány. Již v průběhu služby v čestné jednotce detektiv Lancaster doporučil, aby součástí výstroje této jednotky byla pistole Dan Wesson 1911. A navrhl rovněž, jaký design by byl podle jeho názoru vhodný. V roce 2018 pak policejní náčelník v Kansas City povolil, aby započaly práce na vytvoření pistole pro čestnou jednotku. Návrh, který nakonec předložil detektiv Chris O'Neill, přitom vycházel z původního designu detektiva Brada Lancastera.

  Detektiv O'Neill byl při finalizaci designu v úzkém kontaktu s Andrewem Eagerem z CZ-USA, který pak spolupracoval s firmou Dan Wesson na vytvoření dvanácti pistolí. Poté, co Andrew převzal pistole od firmy Dan Wesson, spolupracoval s místním rytcem na jejich finalizaci. Na všech dvanácti pistolích jsou gravírované odznaky KCKPD se služebními čísly detektiva Lancastera a kapitána Meltona, a rovněž znak "KCKPD HONOR GUARD". Pistole jsou nádhernou poctou službě policistů Lancastera a Meltona. Jsou zároveň vyvrcholením náročné a společné práce příslušníků Kansas City, Kansas Police Department a pracovníků CZ-USA a Dan Wesson. Každá z dvanácti pistolí má vlastní pořadové číslo a důstojníci, kteří opustí Čestnou jednotku KCKPD, budou mít možnost si tuto zbraň koupit. Číselná řada dalších nových pistolí pak bude doplněna, jakmile se k čestné jednotce připojí nový důstojník.

 • Pistole se symbolem NATO pro generála Petra Pavla

  V pondělí 19. listopadu hlavní akcionář České zbrojovky René Holeček a prezident CZ Group Lubomír Kovařík přivítali v podnikové prodejně České zbrojovky a.s. v Praze armádního generála Petra Pavla a jeho tým, který s ním po tři roky působil v misi při velitelství NATO v Bruselu.

  Generál Pavel převzal od představitelů České zbrojovky pistoli CZ P-10 s vyrytým symbolem NATO. Pistole byla vyrobena dle specifikace pana generála pro něj a jeho tým. René Holeček při této příležitosti uvedl: „Tato naše skvělá zbraň je v rukou skvělého muže, který výborně reprezentoval Českou republiku a její armádu na nejvyšším vojenském postu v Severoatlantické alianci.“ Na slova hlavního akcionáře navázal prezident holdingu CZ Group Lubomír Kovařík: „Vážím si pana generála jako vojáka, který vždy prokazoval svoje vysoké kvality. Ať to bylo na mírové misi UNPROFOR, na postu náčelníka generálního štábu Armády ČR nebo ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO. A chtěl bych mu na sklonku jeho dvaačtyřicetileté vojenské kariéry popřát hodně úspěchů do další kapitoly jeho života.“ Armádní generál Petr Pavel v poděkování za ocenění od nejvyšších představitelů České zbrojovky zdůraznil, že špičkové zbraně Zbrojovky jej provázely po valnou část jeho vojenské kariéry. „A jsem rád, že Česká zbrojovka poskytuje naší armádě kvalitní zbraně,“ dodal generál Pavel. „Při rozhodování o koupi pistole jsem proto vůbec neváhal a vybral jsem výrobek České zbrojovky. Jsem také rád, že Česká zbrojovka peníze z prodeje mé zbraně poukáže na Vojenský fond solidarity.“

  Poté členové týmu generála Petra Pavla převzali pistole CZ P-10, které si objednali jako upomínku na společnou tříletou misi při NATO v Bruselu a které pro ně Česká zbrojovka speciálně vyrobila.

  Armádní generál Petr Pavel je kariérním vojákem z povolání, který zastával četné velitelské a štábní funkce v Československé, respektive České armádě, jakož i ve strukturách Severoatlantické aliance. V letech 2015 až 2018 působil jako první generál ze zemí bývalého východního bloku ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO.

   1-DSC03558-4000

  2-DSC03566-4000

  DSC03307-4000

  DSC03409-4000

  DSC03428-4000

  DSC03441-4000

  DSC03389-4000

  DSC03452-4000DSC03650-4000

  DSC03312-4000

  DSC03662-4000

Položky 110 z celkem 158

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 16