Divadelní Luhačovice s podporou České zbrojovky

Ve dnech 19. až 25. srpna 2018 se v Luhačovicích bude konat 20. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. Jedním z partnerů této dnes již tradiční akce se stala Česká zbrojovka a.s. V komorním prostředí secesního luhačovického Lázeňského divadla se divákům představí soubory z České i Slovenské republiky, což má v roce stého výročí vzniku Československé republiky jistou symboliku.

„Jsme jednou z nejvýznamnějších firem Zlínského kraje, proto jsme se rozhodli podporovat vedle školství také sport a v případě Divadelních Luhačovic také kulturu,“ konstatuje Ing. Ladislav Britaňák, MBA, výkonný ředitel České zbrojovky. „Chceme tak přispět, aby lidé v našem regionu našli nejen pracovní uplatnění, ale měli i kvalitní kulturní a sportovní vyžití.“

Na prknech Lázeňského divadla diváci uvidí v šesti představeních mnoho významných tváří české a slovenské divadelní scény, mj. Milana Kňažka, Chantal Poullain, Miloslava Mejzlíka, Ilonu Svobodovou nebo Báru Munzarovou.

V letošním roce Česká zbrojovka vyjádřila svůj vtah ke kultuře také tím, že se zařadila mezi podporovatele 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podpořila tak prestižní festival, který představil na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci.