Gushchina, Šebo a Havlíček mistry Afriky!

Ve dnech 10. až 15. července 2018 se v jihoafrickém městě Polokwane v provincii Limpopo konalo mistrovství Afriky v praktické střelbě dle pravidel IPSC. Naprosto skvělý výkon zde předvedli Maria Gushchina, Robin Šebo i Miroslav Havlíček, když si vystříleli zlato ve svých divizích.

Všichni tři střelci v barvách České zbrojovky a.s., kteří do Polokwane přijeli reprezentovat tovární tým CZ Shooting, ukázali, že patří mezi světovou špičku. Každý z nich dosáhl toho nejcennějšího – stupně vítězů a zlaté medaile ve své kategorii.

Robin Šebo opanoval divizi Production, hned za ním se se ztrátou necelých tří procent umístila Maria Gushchina, která nejen že si vystřílela zlato v kategorii Lady, ale nechala za sebou zbytek mužů divize Production. Oběma střelcům dopomohla k těmto skvělým výsledkům sportovní pistole CZ Shadow 2. Tato pistole byla do divize Production zařazena v roce 2017. Střelci mohou používat pouze továrně vyráběné modely s otevřenými mířidly, na kterých nejsou povoleny další úpravy či modifikace.

divizi Open předvedl své kvality Miroslav Havlíček, který v závodu dosáhl nejlepších výsledků a zaslouženě si tak ze závodu odvezl zlatou medaili. Havlíček střílel s pistolí CZ 75 TS Czechmate. Pistole používané v divizi Open nejsou nijak omezeny, proto závodníci v této divizi používají individuálně upravované nebo stavěné speciály. Nejčastěji se zbraň vyznačuje optickými mířidly (kolimátory), delším zásobníkem a kompenzátorem zdvihu ústí hlavně.

Součástí závodu byl také stánek České zbrojovky a.s., kde se mohli jak střelci, tak návštěvníci závodu podívat na zbraně z produkce CZ. Poměrně velký zájem byl o letošní novinku mezi pistolemi, sportovní speciál CZ Shadow 2 Optics Ready.

Česká zbrojovka a.s. gratuluje střelcům k vynikajícím výsledkům a do dalších závodů jim přeje hodně úspěchů.