Česká zbrojovka podporuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Ve dnech 29. června až 7. července se koná 53. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Tento prestižní festival se koná mj. za podpory České zbrojovky a.s.

V letošním roce Česká zbrojovka vyjádřila svůj vtah k filmové tvorbě tím, že se zařadila mezi podporovatele 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podpořila tak prestižní festival, který představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní
a významní filmoví tvůrci.

Filmy a špičkové zbraně tvoří v nejednom případě úzký symbiotický vztah, zejména pokud se jedná o válečný či akční filmový snímek. Důležitým aspektem pak může být i významná finanční podpora na filmovou tvorbu. Tu Česká zbrojovka poskytla například na natáčení filmu Lidice. Podpora filmu, který režisér Petr Nikolaev natočil podle scénáře Zdeňka Mahlera, byla jedním ze způsobů, jimiž si Česká zbrojovka Uherský Brod tehdy připomněla 75. výročí svého založení. Není pak bez zajímavosti, že herec Karel Roden, který ve filmu Lidice ztvárnil jednu z hlavních postav, se stal tváří České zbrojovky.

IMG_20180702_161041