Česká zbrojovka na Buddy ARMY TEST v Chrudimi

Po roce se atraktivní akce pro veřejnost ARMY TEST vrací do míst, kde vše začalo: k 43. výsadkovému praporu do Chrudimi. Asociace pro podporu aktivní zálohy ve spolupráci s místními výsadkáři a pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Aleše Opaty zde pořádala v neděli 24. června poslední předprázdninovou zkoušku zdatnosti – Buddy ARMY TEST. Akci opět podpořila Česká zbrojovka.

Test byl již tradičně určen pro děti a dospělé od 6 do 60 let, přičemž hodnocení pro děti bylo nastaveno tak, aby většina z nich test lehce zvládla. Požadavky se postupně zvyšují až do 18 let, kdy jsou nároky na fyzickou kondici pro muže i ženy v armádě nejvyšší. Novinkou byla soutěž dvojic ve třech kategoriích (18 let a starší): 2 muži, 2 ženy a muž spolu se ženou.

„Česká zbrojovka jako významný dodavatel zbraní Armádě ČR podporuje nejrůznější aktivity, které směřují k zajištění obrany a bezpečnosti naší země, tedy i Asociaci pro podporu aktivní zálohy,“ říká Ondřej Poděl, ředitel marketingu České zbrojovky. „Jako zakládající člen Asociace pro podporu aktivní zálohy zaštiťujeme většinu aktivit této asociace – nemůžeme tedy chybět ani v Chrudimi. Nebudeme zde sice samostatně prezentovat naše zbraně, ale ty zde nakonec zastoupeny budou. Chrudimští výsadkáři mají totiž ve výzbroji naše útočné pušky BREN.

Vítězové v jednotlivých kategoriích si odnesli věcné ceny, mezi nimi i ty, které věnovala Česká zbrojovka.

36049444_2119530454960058_4480620414170562560_o

Zdroj foto: https://www.facebook.com/ARMYTEST/