Tomáš Staněk dvojnásobným mistrem ČR

O víkendu 26. a 27. května 2018 proběhly na střelnici Hvězda v Kotojedech u Kroměříže dva důležité závody pořádané pod záštitou Českomoravské myslivecké jednoty – celostátní přebor v Loveckém kulovém-čtyřboji a celostátní přebor v Lovecké kombinované střelbě. V obou těchto závodech exceloval střelec CZ Shooting Teamu Tomáš Staněk, když si z obou závodů odvezl zlaté medaile a stal se tak mistrem České republiky v obou disciplínách.

Celostátní přebor ČMMJ v Loveckém kulovém čtyřboji proběhl v sobotu 26. května. Každý závodník střílel pět ran na terče v pořadí liška, srnec, kamzík a divočák na vzdálenost sto metrů. Časový limit na jeden terč je v této soutěži stanoven na pět minut. Shodného výsledku ve finále dosáhli hned tři střelci – Tomáš Staněk, Jindřich Mahel a Karel Kotrc, když v hlavním závodě nastříleli stejný počet bodů – 199. Každý z nich zároveň ztratil pouhý jeden bod na posledním terči při střelbě na divoké prase. Následoval tedy rozstřel, který určil finální pořadí střelců na medailových příčkách. Tomáš Staněk se svou kulovnicí CZ 527 Varmint v ráži .222 Remington v tomto napínavém souboji dosáhl nejvyššího počtu bodů ze všech zúčastněných, tedy 49, velmi těsně před druhým Jindřichem Mahelem se 47 body. Karel Kotrc bohužel nedopatřením střílel do vedlejšího terče, proto se výsledek dosažený v rozstřelu nepočítal do finálního hodnocení, a tak skončil na třetím místě.

Celostátní přebor ČMMJ v Lovecké kombinované střelbě se konal taktéž na střelnici Hvězda - Kotojedy v neděli 27. května. Závody v lovecké kombinované střelbě se skládají z části střílené kulovnicí a z části brokové. V kulové části se střílí na terče v pořadí liška (2x), srnec (2x), kamzík (2x), divočák pevný a běžící kňour. Oba závodníci CZ Shooting Teamu v této disciplíně dosáhli výborného výsledku. Martin Šlechta ztratil pouze tři body a Tomáš Staněk čtyři body z celkem 400 možných. Následovala broková disciplína, ve které bylo možno získat stejný maximální počet bodů jako v kulové disciplíně. V součtu tak dokázal Tomáš Staněk i v tomto souboji obhájit své kvality a s celkovým nástřelem 772 bodů dosáhl na zlatou medaili. Martin Šlechta si počtem 769 bodů vystřílel stříbro, velmi těsně před třetím Karlem Kotrcem se 768 body. Oba střelci CZ Shooting Teamu stříleli kulovnicí CZ 527 Varmint v ráži .222 Remington.

Výsledky závodu CP Lovecký kulový-čtyřboj:

  1. Tomáš Staněk, CZ Shooting Team 248 bodů
  2. Jindřich Mahel 246 bodů
  3. Karel Kotrc 199 bodů

Výsledky závodu CP Kombinovaná lovecká střelba:

  1. Tomáš Staněk, CZ Shooting Team 772 bodů
  2. Martin Šlechta, CZ Shooting Team 769 bodů
  3. Karel Kotrc 768 bodů

Webové stránky:

CP Lovecký kulový-čtyřboj

http://cmmj.cz/Strelectvi/Celostatni-prebor/Celostatni-prebory-2018/Lovecky-kulovy-ctyrboj/CP-CMMJ-v-L4K-a-Kombinaci-(1).aspx

CP Kombinovaná lovecká střelba

http://cmmj.cz/Strelectvi/Celostatni-prebor/Celostatni-prebory-2018/Kombinovana-lovecka-strelba/CP-Kombinovana-lovecka-strelba.aspx

L4K 1

Kombinovana lovecka strelba 1

Kombinovana lovecka strelba 2