Ohlédnutí za DSA 2018

Česká zbrojovka a.s. a její sesterská společnost CZ 4M Systems a.s. se ve dnech 16. až 19. dubna zúčastnily 16. ročníku mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky DSA 2018 v malajské metropoli Kuala Lumpur.

Česká zbrojovka jako jediný představitel malých střelných zbraní na veletrhu vystavovala na dvoupatrovém stánku. Ten po celou dobu veletrhu čelil obrovskému zájmu návštěvníků, mezi nimiž nechyběli ani vojenští představitelé všech malajských ozbrojených složek.

V rámci veletrhu DSA 2018 firma uvedla novou odstřelovačskou pušku CZ TSR. Vojenský program doplnila řada útočných pušek CZ Bren 2 a CZ 807, samopal CZ Scorpion EVO 3 A1 nebo bezkohoutová pistole CZ P-10 C a služební pistole s polymerovým rámem CZ P-09 a CZ P-07.

Pistolové portfolio doplnily také dva nové modely Optics Ready – CZ P-10 C OR a CZ Shadow 2 OR. Fanoušci sportovní střelby měli možnost si osahat také populární modely CZ Shadow 2, CZ 75 SP-01 Shadow a další. Společnost CZ 4M Systems vystavila produkty ze svého portfolia balistické ochrany a taktického vybavení.

Odstřelovačská puška CZ TSR v ráži .308 Winchester s délkou hlavně 26” a stoupáním 1:11 byla od začátku vyvíjena na základě připomínek uživatelů z ozbrojených složek a je tak primárně určena pro vojenské použití. Mezi její výhody patří velká odolnost a garantovaná životnost 10 000 ran, která byla otestována ve ztížených podmínkách. Je vysoce přesná s použitím standardního továrního střeliva, s nímž lze dlouhodobě dosahovat výborné přesnosti pod 1 MOA, což je přibližně 2,91 cm na vzdálenost 100 m. Má plně stavitelný spoušťový mechanismus, plně stavitelnou pažbu sklopnou v obou směrech a kanelovaný závěr.

V případě pistolí Optics Ready jde o varianty, jejichž závěr byl upraven pro snadnou a vysoce odolnou montáž moderních miniaturních kolimátorů. Pro každou z těchto pistolí byly připraveny speciálně navržené, třískově obráběné montážní destičky s extrémně odolnou povrchovou úpravou nitridací. Úprava závěru je výsledkem unikátního know-how České zbrojovky. Díky němu se podařilo tvar destiček perfektně sladit s designem obou zbraní a docílit mimořádně nízké polohy kolimátoru bez sebemenší újmy na bezpečnosti a spolehlivosti. K hlavním výhodám pistolí CZ Optics Ready patří mimořádná robustnost, pevnost a odolnost montáží, nízká stavební výška, snadné nastřelení kolimátoru i na větší vzdálenosti nebo možnost použití zvýšených co-witness mechanických mířidel v případě jakéhokoliv selhání optiky (u CZ Shadow 2 Optics Ready se připravuje zvláštní destička s hledím).

1-3000

2-3000

3-3000

4-3000

5-3000

6-3000