Zlato a stříbro pro střelce České zbrojovky a.s. na Alsa Pro Cup 2018

V sobotu 14. dubna 2018 proběhl pátý ročník závodu Alsa Pro Cup, který tradičně hostí střelnice poblíž srbského hlavního města Bělehradu. Střelci CZ Shooting Teamu excelovali v divizi Production, v níž si Srb Ljubiša Momčilovič vystřílel zlato a Slovinec Robert Černigoj stříbro, oba s pistolí CZ Shadow 2.

Závodu Alsa Pro Cup se letos zúčastnilo 167 střelců z 13 států celého světa. Pro závodníky bylo připraveno 14 střeleckých situací, které bylo možné vyřešit minimálním počtem 280 ran.

Populární divize Production byla obsazena dvěma továrními střelci České zbrojovky a.s. a členy týmu CZ Shooting – domácím závodníkem Ljubišou Momčilovičem a Slovincem Robertem Černigojem. Oba se s převahou dostali do vedení na každé odstřílené stagi. V celkovém hodnocení Ljubiša zvítězil o necelých 5 % před Robertem, třetí Maks Hvalec ztratil na vítěze zhruba 11 %.

Česká zbrojovka a.s. by touto cestou ráda poděkovala společnosti ALSA PRO, výrobci střeliva, jakožto hlavnímu sponzorovi závodu. Organizátorům závodů děkujeme za kvalitní přípravu střeleckých situací, střelcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a do dalších závodů sezony jim přejeme hodně sil a jistou mušku.

Výsledky závodu:

  1. Ljubiša Momčilovič (SER), CZ Shooting Team, 100,00 %
  2. Robert Černigoj (SLO), CZ Shooting Team, 95,19 %
  3. Maks Hvalec (SLO), 88,84 %

Ljubisa Momcilovic

Ljubiša Momčilovič