Cesta za paralympijským snem odstartována

Šestice handicapovaných sportovců se v sobotu v brněnských Soběšicích vypravila na cestu za svým olympijským snem. Paralympijská Paříž v roce 2024 totiž bude bohatší o novou disciplínu – střelbu na pohyblivý terč neboli trap.

Půltucet střelců, který vzešel ze sedmdesátky uchazečů, se na prvním tréninku seznámil se svými průvodci na dlouhé cestě do Paříže – zlatým medailistou v trapu z Pekingu 2008 Davidem Kosteleckým a trenérem Robinem Daňkem.

Příprava na paralympiádu bude probíhat pod záštitou neziskové organizace Cesta za snem z.s., organizátora unikátních sportovních a outdoorových aktivit napříč handicapy. Heřman Volf, zakladatel Cesty za snem: „Ve spolupráci s Českou zbrojovkou a CZ Shooting týmem vidím obrovský potenciál. Stojíme na prahu nového sportovního odvětví pro handicapované a je to skvělý pocit, být přitom, pomoct tento sport povýšit i na paralympijský. Už deset let pracujeme na integraci a začleňování zdravotně postižených do společnosti pomocí sportu. Máme kolem sebe širokou komunitu nadšených lidí a jsme rádi, že mezi nimi zřejmě najdeme i budoucího Českého reprezentanta v paralympijském trapu.“

Česká zbrojovka a.s. coby hrdý partner paratrapového týmu dodává střelcům nezbytné brokovnice, soutěžní speciály Brno Competition. Naše poděkování patří všem aspirantům na paralympijský trap, organizátorům akce a Davidu Kosteleckému a Robinovi Daňkovi za jejich čas, dobrou vůli a ochotu pomáhat. Všem na jejich cestě do Paříže přejeme hodně štěstí.

Trap neboli střelba na trap je střelecká disciplína, v níž střelec brokovnicí strefuje tzv. holuby, hliněné nebo asfaltové kotoučky o průměru 108 mm a tloušťce 12 mm. Holuby jsou vrhacím zařízením na střelnici vymršťovány rychlostí 30 metrů za sekundu do vzdálenosti 15 a více metrů z pohledu střelce nalevo, napravo a přímo. Střílí se na 150 ran, prvních 125 ran má střelec 2 rány na každého holuba, posledních 25 ran pouze jednu ránu.

Odkaz na reportáž:

http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/362992-na-paralympiade-v-parizi-bude-take-trap-a-mozna-i-cesti-strelci/

cesta za snem

Martin Rota a CZ Brno Competition