REGI MEMORIAL 2017: Když střelci pomáhají

V sobotu 14. října 2017 proběhl na střelnici v Hodonicích u Znojma již III. ročník charitativního střeleckého závodu REGI MEMORIAL. Závod pořádá rodina šprap. i. m. Jiřího „Regi“ Schamse ve spolupráci s LEX-sdružením na ochranu práv majitelů zbraní a společností Prague Armory a Česká zbrojovka je jeho hrdým partnerem.

Celkem 101 střelců absolvovalo 10 dynamických střeleckých situací, které se snažily přiblížit možné bojové úkoly, které Jiří „Regi“ Schams mohl plnit coby příslušník tehdejšího Útvaru speciálních operací Vojenské policie během nasazení v zahraničních operacích AČR. V jedné ze střeleckých situací závodníci stříleli z naší CZ P-10 C.

Hlavní misí memoriálu je pomoc a podpora pozůstalým rodinám těch, kteří padli při plnění úkolů spojených s prosazováním zájmů naší země. Výtěžek ze startovného, letos rekordní sumu 147 445,- Kč, odevzdali organizátoři na návrh Sdružení válečných veteránů České republiky nezletilému synovi podporučíka in memoriam Milana Štěrby, který padl ve věku 34 let při plnění služebných úkolů v zahraniční operaci ISAF v Afghánistánu v roce 2008.

Jiří „Regi“ Schams se zúčastnil zahraničních misí v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Iráku a Afghánistánu. Během doprovodu dánských humanitárních pracovníků v březnu 2008 byl zasažen střepinou do hlavy při útoku sebevraha. I když upoután na vozík, věnoval se charitativním akcím a jeho příběh se stal inspirací pro mnohé. Zemřel po těžké nemoci v lednu 2015.

99

96

109