Česká zbrojovka a.s. drží palce elitním českým vojákům na soutěži Annual Warrior Competition 2017!

Ve dnech 30. dubna až 4. května proběhne v Jordánsku již 9. ročník mezinárodní soutěže speciálních jednotek Annual Warrior Competition 2017. Zapojí se do ní také 102. průzkumný prapor Armády České republiky.

Této akce se každoročně účastní zástupci ozbrojených složek jak domácího jordánského týmu, tak týmy zahraniční. Soutěžící zde mají jedinečnou příležitost změřit své síly se špičkovými vojáky jiných států. Tým AČR se letos utká s dalšími dvaceti dvěma týmy ze třinácti zemí (Čína, Indie, Jihoafrická republika, Jordánsko, Libanon, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Súdán, Thajsko a USA).

Soutěž bude probíhat v jednom z největších a nejmodernějších bojových školicích zařízení na světě, situovaném přímo v hlavním městě Jordánska, Ammánu. Areál nabízí širokou škálu možností pro scénáře jednotlivých soutěží včetně odstřelovačských disciplín, osvobozování rukojmí z letadla, slaňování z vrtulníku apod. Tato událost je ideálním místem k mezinárodní výměně zkušeností. V rámci jednotlivých úkolů pak akce představuje náročnou zkoušku jak pro vojáky, tak jejich vybavení.

Tým AČR se bude soutěže účastnit s momentálně nejmodernějšími zbraněmi České zbrojovky a.s. Jedná se o útočnou pušku CZ BREN 2 a novinku pro letošní rok, bezkohoutovou pistoli CZ P-10 C. V několika uplynulých měsících Česká zbrojovka navázala s AČR úzkou spolupráci, která spočívala v tom, že se vojáci 102. průzkumného praporu během společných výcviků důkladně seznámili se zbraněmi z naší produkce. Této spolupráce si velice vážíme a děkujeme za cennou zpětnou vazbu.

Česká zbrojovka a.s. jako hlavní sponzor závodu drží pěsti národnímu týmu České republiky.

Oficiální webové stránky soutěže:

http://www.warriorcompetition.com/home/index.php

Odkaz na videa v angličtině:

https://www.youtube.com/watch?v=xSGDY3nNiNc

http://www.warriorcompetition.com/home/index.php/gallery-0/category/4-videos