Zdeněk Liehne a Robin Šebo mistry Jižní Afriky!

Ve dnech 18. a 19. března 2017 proběhl v Kapském Městě závod ve střelbě z pistole dle pravidel IPSC. Střelci CZ Shooting Teamu Zdeněk Liehne a Robin Šebo obsadili první místa v kategoriích Standard a Production!

Střelba podle pravidel IPSC je prudce se rozvíjející, divácky atraktivní a současně velmi náročný střelecký sport, který klade vysoké požadavky na rychlost, přesnost a koordinaci pohybu. K nejlepším světovým střelcům už bezmála dvě desetiletí patří členové střeleckého týmu České zbrojovky a.s., kteří pravidelně vyjíždějí na významné mezinárodní závody – a neméně pravidelně na nich obsazují nejvyšší pozice.

Nejnověji se na mistrovství Jihoafrické republiky, kde o víkendu třetího březnového týdne čekalo na více než 300 závodníků celkem 18 velmi náročných situací pod rozpáleným africkým sluncem. Zkušení reprezentanti v dresu s logem České zbrojovky se s klimatickými podmínkami vypořádali suverénně a skvělým výkonem ovládli divize Production a Standard. Robin Šebo si zlato vystřílel pistolí CZ SHADOW 2, Zdeněk Liehne zvítězil se závodním speciálem CZ 75 TACTICAL SPORTS Orange v ráži .40 S&W. Lepší start nové střelecké sezóny si nemohli přát.

Vynikající výkon ale podal také Miroslav Havlíček, střelec divize Open, s pistolí CZ 75 TS CZECHMATE. I když kvůli problematické dopravě nábojů musel nakonec použít zcela odlišné střelivo, v celkovém hodnocení této divize vybojoval výborné třetí místo. V kategorii Production/Senior pak zvítězil Jihoafričan Robert Hopper, rovněž střílející v barvách České zbrojovky, s pistolí CZ SHADOW 2.

Česká zbrojovka a.s. gratuluje vítězům a děkuje organizátorům i všem dalším účastníkům mezinárodního mistrovství Jižní Afriky za skvělý závod.

Z výsledků:

Divize PRODUCTION

  1. Robin Šebo, CZ Shooting Team
  2. Thomas Affleck
  3. Alex Gogos

Divize STANDARD

  1. Zdeněk Liehne, CZ Shooting Team
  2. Justin Peacock
  3. Keith Rolls

Divize OPEN

  1. Thomas Montgomery
  2. Eddie E. Smith
  3. Miroslav Havlíček, CZ Shooting Team
Robin Sebo Robin Šebo Zdenek Liehne Zdeněk Liehne Miroslav Havlicek Miroslav Havlíček