První představení CZ P-10 C a CZ BREN 2 na Blízkém východě

Česká zbrojovka a.s. a její sesterská společnost 4M Systems, s.r.o., se ve dnech 19. až 23. února 2017 zúčastnily 16. ročníku veletrhu IDEX ve Spojených arabských emirátech. Nejvýznamnější český výrobce ručních střelných zbraní zde vůbec poprvé na Blízkém východě veřejně představil svou novou pistoli s přímoběžným úderníkem CZ P-10 C a útočnou pušku nové generace CZ BREN 2.

Společnosti Česká zbrojovka a 4M Systems se veletrhu IDEX 2017 účastnily v rámci oficiální expozice České republiky v pavilonu číslo 12, do níž se zapojilo celkem 16 českých podniků.

Česká zbrojovka a.s. v Abú Dhabí předvedla průřez svým současným portfoliem služebních, obranných i sportovních zbraní. Největší pozornost poutaly dva nové klíčové modely: obranná a služební pistole CZ P-10 C kategorie striker fired s polymerovým rámem a multirážová modulární útočná puška CZ BREN 2. Pro obě zbraně to byla v tomto regionu premiéra a těšily se mimořádnému zájmu příslušníků ozbrojených složek i dalších návštěvníků. K dalším vystaveným produktům patřily služební a obranné polymerové pistole CZ P-07 a CZ ‎P-09, sportovní pistole CZ SHADOW 2 či samopal CZ SCORPION EVO 3 A1.

Společně s produkty CZ ‎byly prezentovány balistické vesty sesterské společnosti 4M Systems. Jednalo se o balistické triko CZ 4M SPIRIT, podkošilovou vestu CZ 4M VIP a balistickou vestu CZ RAPTOR.

Z významných osobností navštívil expozici společností Česká zbrojovka a 4M Systems například ministr obrany Slovenska Peter Gajdoš nebo náměstek ministra obrany ČR Tomáš Kuchta. Na veletrhu proběhlo důležité jednání s ministrem obranného průmyslu Pákistánu. Podle zvýšeného zájmu dodavatelů ve Spojených arabských emirátech o spolupráci s Českou zbrojovkou lze konstatovat, že v obranných a bezpečnostních strukturách zemí Blízkého východu roste povědomí o kvalitě a významu značky CZ.

IDEX patří k nejvýznamnějším světovým veletrhům zaměřeným na obrannou a bezpečnostní techniku. Koná se každý lichý rok v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Letos na výstaviště National Exhibition Centre (ADNEC) dorazilo 1 235 vystavovatelů z 57 zemí a více než 100 000 návštěvníků z celého světa. IDEX je jediným mezinárodním veletrhem tohoto typu, který se koná v oblasti Blízkého a Středního východu a severní Afriky.

DSC06798

Stánek České zbrojovky a 4M Systems na veletrhu IDEX 2017

DSC06841

DSC06843

Expozici České zbrojovky navštívil také ministr obrany Slovenska Peter Gajdoš (vlevo)

DSC07110

Firma na veletrhu vůbec poprvé na Blízkém východě veřejně představila svou novou pistoli s přímoběžným úderníkem CZ P-10 C