Pistole CZ Urban Grey Suppressor-Ready

Mezi novinkami České zbrojovky a.s. na rok 2016 pro trh Spojených států zaujímá zvláštní místo limitovaná edice pistolí Urban Grey Suppressor-Ready. CZ-USA coby dceřiná společnost uherskobrodské firmy tím reaguje na údajně vzrůstající poptávku po zbraních připravených k montáži tlumičů hluku výstřelu. Současně začala osvětová kampaň, která uživatelům připomíná, že toto příslušenství v USA není a nikdy nebylo zakázané. V reálu je to o něco složitější, ale hned 39 států unie dovoluje svým občanům tlumiče vlastnit, k čemuž stačí několik běžných administrativních kroků plus jednorázová platba 200 dolarů (relikt z časů National Firearms Act z roku 1934).

Do řady Urban Grey Suppressor-Ready patří zajímavý výběr modelů ráže 9x19: CZ P-07, CZ P-09, CZ 75 SP-01 Tactical, CZ 75 B Ω a CZ P-01 Ω. Typické je pro ně šedivé zabarvení těla a případně i závěru, prodloužená hlaveň se závitem na ústí (chráněným krytkou) a zvýšená mířidla zvýrazněná tritiovými tečkami.

Za zmínku také stojí, že k většině modelů se dodávají dva zásobníky s kapacitou zvýšenou pomocí plastových patek – takže třeba omegovský kompakt se může pochlubit impozantní palebnou kapacitou 16+1 náboj.

Zdroj: Střelecká revue 3/2016

 

1

2

CZ P-07 (se zásobníkem na 17 nábojů) a CZ P-09 (21 nábojů) Urban Grey Suppressor-Ready – u polymerových modelů je závěr kvůli teniferování černý

3

CZ 75 SP-01 Tactical Urban Grey Suppressor-Ready – na zbraních této série kromě obvyklých značek najdeme i označení dovozce

4

CZ 75 B Ω Urban Grey Suppressor-Ready – je ovšem otázka, zda tento snímek zachycuje finální podobu této verze, protože paralelně byla představena standardní pětasedmdesátka se spoušťovým mechanismem Omega, která je už vybavena redesignovanými oboustrannými ovladači s možností snadné uživatelské přestavby z pojistkového provedení na decockingové a naopak. Podobný příběh se váže i ke kompaktnímu modelu.