Pokořitelka světového rekordu, brokovnice z České zbrojovky nyní vystavena v muzeu NRA

Kansas City, KS - 19. dubna 2016

V Národním muzeu palných zbraní ve Fairfaxu ve Virginii je nyní vystavena brokovnice CZ 712 Target, se kterou se Davidu Millerovi podařilo vytvořit nový světový rekord ve střelbě na hliněné terče. S touto samonabíjecí dvanáctkou jich za 60 minut trefil 3 653, čímž vytvořil nový světový rekord, který byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů v kategorii „Nejvíce sportovních hliněných terčů nastřílených za jednu hodinu.“

CZ-USA se společně s Millerem spojili s ochranářskou organizací ‘Pheasants Forever‘, aby podpořili iniciativu „No Child Left Indoors“ (Děti pojďte ven), projekt, který je zaměřený na podporu střeleckých sportů mládeže a vzdělávacích programů zabývajících se ochranou životního prostředí. Jejich cílem bylo získat více než 84 000 dolarů.

Na otázku, zda si myslí, že jiný střelec někdy jeho rekord překoná, Miller odpověděl: „Doufám, že jejich záměr bude stejně dobrý nebo lepší než ten náš. Nejde o rekord jednotlivce, není to jen o mně. Je to výzva pro naše mladé střelce a budoucí majitele zbraní v Americe.“

V podvečer dne 16. května 2015 Millera při jeho pokusu povzbuzovaly hlasy stovek fanoušků. Jeho tým mu podával brokovnici za brokovnicí, čímž mu umožnil po dobu jedné hodiny nepřetržitě rozbíjet více než jeden terč za sekundu. Miller ke střelbě použil 30 brokovnic CZ 712 a 912, jejichž kapacita byla navýšena podavači a prodloužením zásobníku od Nordic Components. K vrhání bylo použito 16 MEC vrhačů, které za hodinu vystřelily 5 265 hliněných terčů, přičemž Miller trefil 83 % z nich.

Pravidla ustanovená Guinnessem pro tento pokus zněla, že započítán bude každý rozlomený terč, terč musí být od střelce vzdálen více než 10 metrů a zbraň musí držet pouze střelec bez použití opěry.

Celá akce byla také natočena pro televizní kanál Sportsman Channel a ve vysílání se objevila v létě roku 2015. Záznam je ke zhlédnutí také na youtube kanále CZ-USA: youtu.be/QwsPqRZ-fK8.

Také dvě další brokovnice CZ, které přispěly k vytvoření tohoto rekordu, budou vystaveny v muzeích palných zbraní – jedna v Muzeu palných zbraní v Buffalo Bill centru ve městě Cody ve Wyomingu, další v Muzeu NSSA-NSCA a síni slávy v San Antoniu v Texasu.

Tisková zpráva vydaná v CZ-USA

Dave Miller World Record May 16th 1600

Dave Miller World Record May 16th 2413

Dave Miller World Record May 16th 2457