Rekordní IWA ve znamení triumfu značky CZ

Letošní 43. ročník mezinárodního veletrhu IWA OutdoorClassics se uskutečnil ve dnech 4. až 7. března 2016 a nesl se ve znamení mnoha rekordů. K nim vedle dosud nejvyššího počtu vystavovatelů a návštěvníků patřil počet novinek České zbrojovky a.s.

 

IWA, tradičně probíhající na výstavišti NürnbergMesse v německém Norimberku, je jedním z největších světových veletrhů zaměřených na prezentaci zbraní, střeliva a veškerého dalšího vybavení pro lov, sport, obranu a bezpečnostní složky. Jeho dominantní postavení potvrdila letošní čísla: expozice 1 455 vystavovatelů z 56 zemí zhlédlo rekordních více než 45 000 odborných návštěvníků z celého světa.

Mimořádnému zájmu se těšil stánek České zbrojovky a.s., která v Norimberku představila impozantní počet novinek z většiny svých produktových řad.

Zbraní číslem jedna byla nová sportovní pistole CZ Shadow 2, která vznikla radikálním zdokonalením legendárního modelu CZ 75 SP-01 Shadow. CZ Shadow 2 měla na IWA premiéru ve velkém stylu v podobě hojně navštívené tiskové konference a následného slavnostního křtu přímo na stánku České zbrojovky a.s. za přítomnosti generálního ředitele uherskobrodské společnosti Ing. Lubomíra Kovaříka, obchodního ředitele Ing. Ladislava Britaňáka a dvojnásobné mistryně světa v IPSC střelbě a členky CZ Shooting Teamu Marii Guščiny, která se stala kmotrou zbraně.

CZ Shadow 2 byla věnována podstatná část expozice České zbrojovky, kde velkou pozornost návštěvníků poutaly různé varianty tohoto atraktivního modelu.

Další příznivě přijatou novinkou byla pistole a adaptér CZ P-07 Kadet na náboje .22 LR, jíž Česká zbrojovka pohotově zareagovala na vzrůstající popularitu malorážkových krátkých palných zbraní.

V segmentu dlouhých kulových zbraní bylo na IWA představeno hned několik přírůstků do úspěšné rodiny CZ 557. Především šlo o dva příbuzné modely ráže .308 Winchester: CZ 557 Range Rifle s mechanickými mířidly a dvouodporovým spoušťovým mechanismem a vysoce přesný CZ 557 Varmint s těžkou hlavní bez mechanických mířidel a anatomicky tvarovanou pažbou. Společnými prvky obou nových kulovnic jsou kompaktnější závěrový systém, velkokapacitní zásobník na 10 nábojů a montážní lišta Weaver. K loveckým tradicím se obrací novinka CZ 557 FS s pažbou prodlouženou k ústí hlavně, zatímco příznivce nejmodernějších trendů oslovuje model CZ 557 Predator s odolnou polymerovou pažbou s kamufláží real tree a povrchem soft touch.

Z malorážek vyvolal největší zájem návštěvníků veletrhu samonabíjecí model CZ 512 Tactical s „taktickým“ zapažbením ve stylu útočných pušek, který se v ráži .22 LR standardně dodává s 25ranovým zásobníkem. Tuto modelovou řadu doplnily také varianty CZ 512 Carbine se zkrácenou hlavní, robustním klapkovým hledím a bukovým pažbením mořeným do působivého černostříbrného odstínu a CZ 512 American s 525mm hlavní bez mechanických mířidel a s částečně redesignovaným olejovaným ořechovým pažbením.

Rychle se rozrůstá i nová generace opakovacích malorážek CZ 455. V Norimberku byly letos představeny tři nové modely. Označení CZ 455 Camp Rifle nese zajímavá puška s délkou pažby stavitelnou pomocí plastových podložek botky, adaptérem umožňujícím pouze nabíjení přímo do komory a plně stavitelným dioptrickým hledím, která je vhodná pro základní střelecký výcvik i jako tzv. zbraň pro přežití. Modely CZ 455 Evolution GG a CZ 455 American Red ukazují sílu barev. Na prvním je použita originální pažba verze Evolve z laminovaného dřeva, výsledný dojem však zcela mění kombinace zelené, hnědé a šedé. Ve druhém případě bylo podobného účinku dosaženo pomocí červeného moření bukové pažby, která je navíc opatřena redesignovanými černými rybinami na úchopových plochách.

Zajímavou novinkou v segmentu malorážek byla také výměnná sada CZ 455 Fly Weight Trigger určená pro přestavbu zbraní systému CZ 455 pro přesnou terčovou střelbu.

Zapomenout nesmíme na novou větrovku CZ 200 S Green, která návštěvníky veletrhu IWA upoutala zeleně zabarvenou jednodílnou pažbou s černě zabarveným zdrsněním na pistolové rukojeti a se stavitelným hlavištěm a lícnicí.

Ani tím záplava norimberských novinek České zbrojovky a.s. zdaleka nekončí. Na IWA byly totiž představeny i produkty dalších značek rodiny CZ. V prvé řadě šlo o brokovnice CZ-USA: kozlice Mallard G2, Redhead Premier, Sporter a dvojku Sharp Tail. V Norimberku nechybělo ani nové provedení příznivě přijatého kulobroku Brno Combo, jehož atraktivitu zvýšilo zejména nové zdrsnění úchopových ploch.

Veletrh IWA OutdoorClassics 2016 byl pro Českou zbrojovku a.s. velkým úspěchem, neboť rekordní počet inovativních novinek, potvrzující sílu a růst naší společnosti, přilákal do firemní expozice nebývalé množství návštěvníků.

Všem fanouškům značky CZ děkujeme za návštěvu našeho stánku, za zájem o naše produkty a za podporu, která je pro nás motivací k neustálému zdokonalování a hledání nových cest.

 

 

Stánek České zbrojovky na veletrhu IWA OutdoorClassics 2016

Stánek České zbrojovky na veletrhu IWA OutdoorClassics 2016

 

217A5021_1-1200

Stánek České zbrojovky na veletrhu IWA OutdoorClassics 2016

 

217A5025-1200

Stánek České zbrojovky na veletrhu IWA OutdoorClassics 2016

 

217A5070-1200

Tisková konference věnovaná nové sportovní pistoli CZ Shadow 2

 

217A5087-1200

Tisková konference věnovaná nové sportovní pistoli CZ Shadow 2; Zleva: Ing. Libor Zálešák, konstruktér; Mgr. Jan Gibek, produktový manažer; Ljubiša Momčilovič, střelec CZ Shooting Teamu (Srbsko); Maria Guščina, střelkyně CZ Shooting Teamu (Rusko); Jakub Sondel, vedoucí střeleckého družstva

 

217A5121-1200

Pistole CZ Shadow 2 připravená ke křtu

 

217A5138-1200

Proslov generálního ředitele České zbrojovky a.s. Ing. Lubomíra Kovaříka a obchodního ředitele Ing. Ladislava Britaňáka při slavnostním křtu

 

217A5149_1-1200

Křest pistole CZ Shadow 2 dvojnásobnou mistryní světa v IPSC střelbě a členkou CZ Shooting Teamu, Mariou Guščinou (Rusko)

 

217A5159-1200

CZ Shadow 2

 

217A5176-1200

Expozice České zbrojovky se těšila opravdu velikému počtu návštěvníků

 

217A5009_1-1200

Limitovaná edice pistole CZ Shadow 2 připravená k příležitosti 80. výročí založení společnosti Česká zbrojovka