Rekordní triumf CZ Shooting Teamu a zbraní CZ na 2022 IPSC Handgun World Shoot

3. 12. 2022

Již devatenácté mistrovství světa ve sportovní střelbě podle pravidel IPSC proběhlo od 16. listopadu do 3. prosince 2022 v thajské Pattayi. Hlavním sponzorem napínavého klání 1600 nejlepších střelců z 50 zemí celého světa byla Česká zbrojovka a.s., jejíž mezinárodní družstvo zde zaznamenalo největší úspěch ve své dosavadní historii ovládnutím dvou ze tří hlavních divizí závodu. Celkem si střelci CZ Shooting Teamu odvážejí čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili ze závodu jednotlivců a v závodu družstev se umístili na druhém a třetím místě!

Pro účastníky mistroství bylo v Thajsku připraveno 30 náročných střeleckých situací. Členové CZ Shooting Teamu se s nimi po pěti letech tvrdého tréninku a příprav podle očekávání vypořádali na jedničku s hvězdičkou a zcela ovládli hned dvě ze tří hlavních divizí závodu.

Králem divize PRODUCTION se stal Francouz Eric Grauffel. Excelentním výkonem si s pistolí CZ SHADOW 2 ORANGE vystřílel zlato a svůj již osmý Overall titul mistra světa! Avšak ani jeho týmoví kolegové se nenechali zahanbit: na stříbrné příčce se v této divizi umístil další střelec CZ Shooting Teamu, Argentinec German Romitelli, a jako čtvrtý pouhé čtyři body za bronzovou medailovou pozicí skončil Michal Štěpán.

V divizi PRODUCTION v kategorii Senior získal titul mistra světa Ljubiša Momčilovič, srbský člen CZ Shooting Teamu, který v celkovém pořadí skončil na úctyhodném osmém místě.

Další dvě zlaté medaile pro CZ Shooting Team vydobyl fantastickým střeleckým závěrem Filipínec Kahlil Adrian Viray v divizi STANDARD, který tak ovládl kategorii Junior i celkové hodnocení divize. Třetí zlatou medaili v téže divizi navíc vybojoval v mužském družstvu Filipín. Kahlil tohoto skvělého výsledku dosáhl se zcela novou sportovní pistolí z produkce České zbrojovky – modelem CZ TS 2 ORANGE. Lepší uvedení si tato zbraň nemohla přát!

Střelcům a střelkyním přímo z České republiky se v Thajsku nejvíc dařilo v družstvech: tříčlenné družstvo mužů – všichni členové CZ Shooting Teamu – v divizi STANDARD bylo třetí a družstvo žen s jednou členkou CZ Shooting Teamu vybojovalo v divizi OPEN krásnou stříbrnou pozici.

Na tomto mistrovství světa navíc střelci CZ Shooting Teamu pokořili tři světové rekordy: Eric Grauffel v divizi PRODUCTION, Ljubiša Momčilovič v divizi PRODUCTION v kategorii Senior a Kahlil Adrian Viray v divizi STANDARD v kategorii Junior.

Česká zbrojovka a.s. jako hlavní sponzor závodu a globální partner IPSC děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě celé akce, rozhodčím i všem účastníkům a gratuluje vítězným střelcům k jejich vynikajícím výsledkům!

Výsledky závodu – jednotlivci:

Divize PRODUCTION Overall

1. Eric Grauffel (FRA), CZ Shooting Team                   100 %

2. German Romitelli (ARG), CZ Shooting Team        95,32 %

3. Aeron Jhon Lanuza (PHL)                                                 93,43 %