Zapletal policejním mistrem světa ve střelbě USIP

Na právě probíhajících 2. Světových policejních hrách v Abu Dhabi si český policista Miroslav Zapletal v rámci střelecké soutěže vystřílel zlatou medaili. Zapletal v konkurenci 114 závodníků a závodnic z 30 zemí ve finále předvedl vynikající výsledek, když se umístil před Maďarem György Batkim a Španělem Jorge Ballesterosem, aktuálním mistrem světa IPSC v divizi Open. V týmové soutěži pak čeští střelci ve složení Miroslav Zapletal, Radim Maděránek a František Bindík vybojovali stříbro, když nestačili pouze na zlatý tým ze Španělska; třetí skončili Rakušané.

Jen o vlásek unikla střelecká medaile týmu českých policistek, ve složení Eva Seidlová, Iva Ublaničová a Klára Kalendová získaly čtvrté místo.

Miroslav Zapletal střílí s CZ 75 SP-01 Shadow, ostatní čeští policisté jsou vybaveni CZ P-10 C. Česká zbrojovka a. s., partner české policejní výpravy, blahopřeje novému mistru světa i všem ostatním sportovcům k výborným výsledkům a přeje mnoho štěstí v dalších disciplínách.

2. Světové policejní hry probíhají v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech od 3. do 10. listopadu. Českou republiku na hrách reprezentuje 22 sportovců ve čtyřech disciplínách – střelba, plavání, judo a jiu-jitsu.