CZ EXTREME EURO OPEN 2016

Osmý ročník IPSC závodu Česká zbrojovka Extreme Euro Open přinesl účast světové špičky, náročné střelecké situace, krásné počasí a medailovou sbírku pro střelce týmu CZ Shooting.

Již tradičně proběhl závod CZ Extreme Euro Open první červnový týden na střelnici v Hodonicích u Znojma. Závod má dlouhodobě pověst jednoho z největších a nejobtížnějších závodů sezóny s účastí téměř 1 000 střelců pocházejících z 50 států světa.

Zlaté medaile vybojovaly obě střelkyně týmu v kategorii Lady. Maria Guščina střílející s pistolí CZ Shadow 2 jednoznačně a s obrovským náskokem ovládla divizi Production, přičemž v celkovém hodnocení a v konkurenci mužů obsadila vynikající sedmou příčku. Kromě vítězství v hlavním závodě Maria potvrdila své prvenství také ve finále Super Six. Martina Šerá se sice vrátila k IPSC po více než půlroční mateřské pauze, ale s o to větší chutí do závodu. Třicet, místy velmi náročných střeleckých situací, odstřílela v průběhu jediného dne a zvítězila v divizi Open nad druhou Lenkou Hořejší s rozdílem deseti bodů.

Druhou příčku v divizi Standard za úřadujícím mistrem světa Ericem Grauffelem obsadil Zdeněk Liehne s pistolí CZ 75 Tactical Sports Orange. Bronzové medaile v divizích Production a Open si nakonec odvezli Robin Šebo a Martin Kameníček.

Nedělní finálový den nabídl návštěvníkům to nejlepší z tohoto moderního, dynamického sportu. Souboj nejlepších střelců planety přilákal mnoho diváků z řad samotných střelců i široké veřejnosti, kteří si přišli vychutnat jedinečnou atmosféru závodu. V napínavém finále Super Six vynikli zejména Miroslav Havlíček, Zdeněk Liehne a Ljubiša Momčilovič, kteří shodně obsadili druhá místa ve všech hlavních divizích Open, Standard a Production.

Vůbec poprvé bylo finále Super Six přenášeno celosvětově Českou televizí ve formě živého internetového přenosu. O popularitě tohoto sportu svědčí velký zájem fanoušků doma i v zahraničí. Pro ty, kteří přenos nestihli, je video k dispozici zde:

Česká zbrojovka jako hlavní sponzor závodu děkuje všem organizátorům, rozhodčím a střelcům za vynikající atmosféru závodu. Gratulujeme vítězům a do dalších závodů sezóny přejeme všem mnoho úspěchů!