Sdělení k balistickým vestám pro AČR

V rámci nekalé soutěže a snahy neúspěšných uchazečů poškodit společnost Česká zbrojovka a.s. jsou ve  sdělovacích prostředcích (např. v novinách a na internetu) šířeny nepravdivé informace o kvalitě nebo původu vesty balistické určené pro Armádu České republiky.

Na základě této skutečnosti se v rámci tiskové konference konané dne 23.3.2016 společnost Česká zbrojovka a.s. zavázala předložit veřejnosti dokumenty prokazující splnění závazků vyplývajících ze smluvního vztahu s Ministerstvem obrany ČR. Smluvní vztah je uzavřen na dodávku celkem 2 291 kusů balistických vest v hodnotě 68.078.000 Kč. Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod (CZUB) vyhrála ve výběrovém řízení vyhlášeném Ministerstvem obrany ČR na základě nejvýhodnější nabídky. (odkaz na zadávací dokumentaci je dostupný ZDE) (odkaz na smluvní vztah včetně příloh je dostupný ZDE)

V rámci jednotlivých bloků budou na webové stránce postupně uveřejňované technické informace (příslušené protokoly, test reporty) prokazující kvalitu technického řešení a kvalitu vyráběných balistických vest. V rámci jednotlivých bloků bude poskytován komentář k dokumentům. Česká zbrojovka a.s. vyžádala svolení Ministerstva obrany České republiky ke zveřejnění závěrů vojskových zkoušek, které byly ukončeny s výsledkem VYHOVUJÍCÍ a byly splněny všechny požadavky Armády ČR. Ustanovení kapitola XIII odst. 6) smlouvy mezi CZUB a MO ČR nám v současnosti neumožňuje její zveřejnění.